Skirmish w konwencji fantasy?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Re: Skirmish w konwencji fantasy?

Post autor: Loizok »

Nie wiem czy to dobry temat (i czy to nekromancja :D) ale przypadkiem znalazłem coś takiego:
http://www.umbraturris.com/

Zna to ktoś dokładniej? Zasady do pobrania za darmo, jak będę miał chwilę to poczytam i obczaję co to.

p.s. Tu chyba zagląda więcej ludzi niż do wątku "inne systemy"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Bardzo ciekawe... I do tego mają porządny tutorial o rzeźbieniu.
Ktoś coś wcześniej mówił o tym żeby system był wspierany przez wydawcę, to i proszę: http://www.scribd.com/doc/17717828/Skirmish-Rules, kiedyś było w tej wspaniałej książce "The general's compendium" (oprócz innych modów i dodatków do battle'a).
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
slouch
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: slouch »

szkoda, że mają tylko jednego tutoriala odnośnie sculpowania... swoją drogą, jak ktoś jakieś ma, zna lub widział, prosiłbym o info.

Dragon_Warrior
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Dragon_Warrior »

jest jeszcze powstający http://www.norsgard.com - coś na wzór hybrydy Helldorado i Konfrontacji z 3ed

Kuźnia Gier - próbuje powoli z Wolsungiem figurkowym wystartować cały czas

do tego jest szansa że Warcanto się pozbiera

z pół-skirmishy ładnie się zapowiada Wrath of Kings


choć ja z przyczyn oczywistych i tak polecam wspominaną wcześniej Wojnację - http://wojnacja.blogspot.com/ :P
zasady do wytłumaczenia w 10-20 minut - pierwszą grę gra się 1,5 godziny, dziesiątą 50minut a dwudziestą+ 30-40m.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Wojnacja nie jest fajna. Orkowie mają takiego kombosą, że co by ich nie zaatakowało to przegra.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Orki ? jakiego ? Z tego co przeczytałem to Kupcy są OP.

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Matis pisze:Wojnacja nie jest fajna
Że co ?
Wojnacja Jest jak najbardziej ciekawym systemem skirmishowym (chociaż niektóre rzeczy takie jak właśnie wspomniane nie zbalansowanie czy czasem śmieszna konwencja) tyle , że do luźnych gier.np.Przez miesiąc grasz ciągle w battla a dla rozluźnienia partyjka wojnacji.
A fajne kombosy są chyba w każdej armii (kraśki - 3xberserker+1 do Siły , 3xkowal , działo)
PS.Nie zauważyłem , żę napisał to Dragon_Warrior :)

Dragon_Warrior
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Dragon_Warrior »

Orkowie mają takiego kombosą, że co by ich nie zaatakowało to przegra.
Balans jest gwarantowany tylko do poziomu 400 punktów póki co z zalecanym 300-350. System nie był projektowany na większe gry więc okrzyki nie miały ograniczenia. W 1.63 lub 1.7 dojdzie pewnie uściślenie na ten temat.

Poza tym tego typu rzeczy można zgłaszać cały czas - w przeciwieństwie do systemów z podręcznikami w twardej okładce - balans czy poprawki kosztują tylko trochę roboty, a graczy wydruk dwóch stron A4 na frakcje.

pozdr

edit
Z tego co przeczytałem to Kupcy są OP.
gdzie czytałeś ? :)

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Dragon_Warrior pisze:
Z tego co przeczytałem to Kupcy są OP.
gdzie czytałeś ? :)
No z zasad Wojnacji - trochę poczytałem i fakt może być całkiem przyjemnie pograć z ludźmi co wfb nie ogarniają.
Na razie 1 walkę zagraliśmy. Ja orkami (jak w WFB :twisted: ) kolega Rycerstwem (bo w WFB gra Bretą).
I cały czas nie wiem na czym to kombo zielonych polega. :)

Dragon_Warrior
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Dragon_Warrior »

No z zasad Wojnacji - trochę poczytałem i fakt może być całkiem przyjemnie pograć z ludźmi co wfb nie ogarniają.
Po prawdzie tu nawet nie chodzi o prostotę zasad a o to, że do zagrania w WFB trzeba mieć ze sobą więcej modeli,czasu i miejsca ;)
W przypadku Wojnacji można się zmieścić z rozgrywką w godzinie, na blacie wielkości szkolnej ławki czy stołu domowego na modelach, które dałoby się zmieścić w pudełku od MTGowych event decków ;)

a i turnieje w Warszawie czy Poznaniu zamykały się w 4 godzinach ;)
Na razie 1 walkę zagraliśmy. Ja orkami (jak w WFB :twisted: ) kolega Rycerstwem (bo w WFB gra Bretą).
I cały czas nie wiem na czym to kombo zielonych polega. :)
To jak będziecie mieli po paru rozgrywkach jakieś wnioski to możecie się podzielić ;)

ODPOWIEDZ