Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Rozpiski

Post autor: Matis »

Ładnie wygląda :)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

To zależy. Jak dla mnie, to plastikowe chłopstwo jest koszmarnie brzydkie. Ja mam starych metalowych halabardników i speramenów i ci faktycznie ładnie wyglądają. Ale tylko na półce. Z figurek piechoty bretońskiej, które pojawiły się wraz z VI edycja dobre wrażenie robią tylko pielgrzymi.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Rozpiska na typową grę domową przy piwku. Z góry przepraszam za błędy ortograficzne, których mogłem nie wyłapać.


Bretonnia 2500pkt

Lords 526
Bretonnian lord Grail vow and Royal Pegasus (virtue of heroism, grail Shield, dawnstone) 288pkt
Bretonnian Lord Questing vow (horse, Dragonhelm, Virtue of Confidence, giant Blade) 238pkt

Heroes 411
BSB (koń, shield ,Gromril great helm, virtue of purity) 126pkt
Damsel of the Lady lvl 2 (horse, silver mirror) 155pkt
Damsel of the lady lvl 2 (Dispel scroll) 130 pkt

Rare 438
2x trebusz 180pkt
6 grail knights (Fcg) 258pkt

Special 257
3x Pegasus (muzyk) 175 pkt
5 mounted yeomen 82pkt

Core 865
11 realms (FCG, war banner) 313pkt
10 bowmens (Skrimish, musician) 75pkt
11 realms 288pkt
39 men-at-arms (FCG, pole-arm and shields) 222pkt

Total 2497pkt

Total models in army 92
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Skoro 1 oddział pedziów chyba lepiej konnego lorda. No i lorów nie napisałeś. Men-at-armsów daj już 50 jak masz ;p.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Graliśmy w sumie 1 vs 1 vs 1. Zwyciężyła Breta :)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Hej, chciałbym zbierać armię bretonni, możecie podać mi co kupić na początek i co jest w miarę fajne i ciekawe?
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Hm nie gram bretką ale czesto przeciwko niej :mrgreen:
jak dla mnie to na poczatek batalion, do tego box Bretonnian Pegasus Knights (dzieki czemu masz oddział 4 pegazów), 2 boxy Bretonnian Knights Errant / Knights of the Realm (i są 3 lance) do tego jakiegoś generała i oczywiscie bsb,
box piechoty ,a i przynajmniej jednego trebucheta, no na koniec jakąś Damselke :mrgreen:
to tyle jeśli chodzi o mnie
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Nie kupuj batalionu bo o ile luki sa jeszcze spoko to chlopi to szajs i jesli bedziesz kiedys ich jednak wystawial to napewno nie w takich smiesznych ilosciach jak w batalionie.
Generalnie to mogles sobie sprawdzic inne watki bo odpowiedz na twoje pytanie przewijala sie juz chyba przez noobowe pytania ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

:) na początek:
Bohater
BSB
Damselka
3x Boks KOtR
4xPegazy
Potem treby/grale według uznania

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

Hej

Jako ze udalo sie rozegrac kilkanascie bitwewek, i cos tam przetestowac (czytajac dzielnie forum czy sluchajac rad Kudlatego mentora) chcialem sie podzielic z duzo bardziej doswiadczonymi Bretonczykami jakims tam moze nie super orginalnym, ale jednak pomyslem na Bretke Euro
(testowalem juz rozne wersje w tym tez i duuzo lucznikow, i 2 magiczki, czy questingow ale na razie albo nie umiem tym grac, albo to jest do bani)

Dajcie znac co tu nie bedzie dzialac, gdzie problem, jakies bledy w rozpie moze


Lord na Pegazie
HeroicKB, GromnilGH, DragonBane, ASF, Tarcza i Lanca (moja ulubiona bron ostatnio :-)

Prophetess 4lvl
Qń, Lore of Beasts, DispellScroll

PaladynBSB
Sword of Strife, P.Foolhardiness, Luckstone, Tarcza, Lanca :lol2:

Paladyn - Wyrmlanca, Tarcza
Paladyn - Lanca, MorningStar, Tarcza
Paladyn - MorningStar, Tarcza

12 KotR - FCG, Gleaming Penant
11 KotR - FCG

3 Pegazy
3 Pegazy
3 Pegazy

5 Grali, muzyk
Trebuch
Trebuch

2400pkt

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Wygląda fajnie, zwlaszcza Ci tani paladyni. Na wyrmlancy polecam charmed shield + luckstone = większa szansa ze uda sie wyjsc i zionąć/zdjąć regenkę rowniez ture pozniej. Spokojnie możnaby jednego wywalić i wsadzić kilka ważnych rzeczy ( muzycy na pegazach!)

BSB natomiast jest zlożony z dupy bo jego główną rolą powinno być przeżywanie. To, że ma sporo ataków to jest w gruncie rzeczy nieważne. Ma dawać przerzuty ile wlezie.

Ta nieszczęsna lanca na lordzie sprawia, że nie ma w turze, kiedy szarżował przerzutu 'to hit' z asf co jest kluczowe. IMO trzeba ją niestety wywalić i przeboleć małą siłę.

Mi się Beast nie sprawdzał na dużej babie, ale jak tam uważasz ;) Fajnie byloby wcisnac banner z +1ld na jedną z lanc. Lord często odlatuje wiec liderka jest mniejsza. Poza tym, można dołączyć lorda na pedziu do tej lancy i radośnie będzie rozdawał ld 10 na armię;)

pzdr!

Jagal
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

dzienks za kommenty (wszystko bedzie testowane):

Ale 2 rzeczy mnie frapuja:

ee moze cosik źle zakminilem, ale wydawalo mi sie ze jak bron ma w opiscie: "wielder albo bearer" to na mocy naszej bretonskiej zasady w szarzy bijemy zwykla lanca z asf czy tez +2 atakami z mag.broni?

BSBek mial stac w drugim szeregu na boku lancy, aby mogl szarzujac spokojnie wyplacic te 6 (a moze i 9 8) ) atakow z lancy i nie dostac w leb? (czy tu tez cos spapralem)?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

chrober pisze:
ee moze cosik źle zakminilem, ale wydawalo mi sie ze jak bron ma w opiscie: "wielder albo bearer" to na mocy naszej bretonskiej zasady w szarzy bijemy zwykla lanca z asf czy tez +2 atakami z mag.broni?
W szarży używamy lancy, zawsze. Nie ma tu turbo kminy typu fencers blades + jakies tam combo. Przynajmniej ja jej nie widzę - dla upewnienia mozesz kudlatego popytac ;)
chrober pisze: BSBek mial stac w drugim szeregu na boku lancy, aby mogl szarzujac spokojnie wyplacic te 6 (a moze i 9 8) ) atakow z lancy i nie dostac w leb? (czy tu tez cos spapralem)?
zeby mogl stac w drugim szeregu lancy to wszyscy paladyni musieliby byc w 1szym szeregu. W bretce command nie wypycha bohaterów do tyłu (patrz ogry). IMO słaba kmina. Lepiej zlozyc go z 1+ re-roll IMO ofc
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

Add 1. No wlasnie pytalem na jakims turnieju i podobno w szarzy wale z lancy ale uzywam zasady magicznej broni jezeli ta ma w opisie "wielder lub bearer" z tego co pamietam. Nie wszystkie tak maja tylko niektore bronie (np ASF czy Sword of Strife)?

Add 2. aaa doczytalem wlasnie zasade "Formacji Lancy" i fakt nadpisuje standardowa zasade z ruleboka wiec troche duupa. potestuje ale cos czuje ze ten zestaw przedmiotow dostanie inny paladyn niz BSB, chyba ze pkcie 1 tez masz racje :-)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

chrober pisze:Add 1. No wlasnie pytalem na jakims turnieju i podobno w szarzy wale z lancy ale uzywam zasady magicznej broni jezeli ta ma w opisie "wielder lub bearer" z tego co pamietam. Nie wszystkie tak maja tylko niektore bronie (np ASF czy Sword of Strife)?
Wiem o co Ci chodziło ;) Przyznam sam, że jak zobaczylem 'wielder' w mieczyku to straciłem całą pewność :P Popytam tych 'lepszych' od zasad ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

W ten wickend , w Poznaniu na turnieju który sędziował Kudłaty grałem przeciwko innej Bretonni - ja miałem lorda z HKB i SoSS, a mój przeciwnik do tej kombinacji dołożył jeszcze kopie i szarżując na moje pegazy użył przerzutów trafień. Ponoć jest to legalne, gdyż SoSS to przedmiot które działa na tego, który go nosi, a nie tylko na tego kto go używa ( bearer a user). Na szczęce kolega miał nie najlepsze rzuty :mrgreen:

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Lanca + asf i jest moc :twisted:

Dajcie znac jak to potwierdzicie ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Wszystko jest względne.
Kopia, ASF i HKB są super, ale....
Taki Lord musi mieć albo Knight's Vow, albo Grail Vow. Z tym pierwszym zawsze jest ryzyko oblania liderki i walisz z WS 1, za tym drugim panisko robi się przydrogawe no i w razie czego nie może uciekać.
Jeśli ograniczymy się tylko do SoSS i HKB to możemy mu dać Questing Vow.

A tak z innej beczki. Słyszałem pogłoski jakoby w styczniu miał wyjść nowy AB dla Bretki. Wiecie coś na ten temat?

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Mi niestety nigdy nie styka pkt na QV, zawsze znajde cos wazniejszego. No i na szczescie ld generalnie tym kolesiem jeszcze nie zlalem w takiej sytuacji 8)

Co do AB to slyszalem tylko cos o wochu w okolicach pazdziernika. Ale o bretce to nic mi nie wiadomo. Byly swego czasu jakies ploty o laczeniu z we ale srednio powazne mi sie wydaja. Chociaz z drugiej strony zawsze chcialem miec waywatcherow i trebki naraz w armii :D Nie wiem w sumie po co ale chcialem :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Akadera pisze:Mi niestety nigdy nie styka pkt na QV, zawsze znajde cos wazniejszego. No i na szczescie ld generalnie tym kolesiem jeszcze nie zlalem w takiej sytuacji 8)
Albo za mało bitew, albo za dużo farta :P QV to must have :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ