Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Karlito »

Jeszcze Trolle, mi ostatnio coraz bardziej się podoba ta jednostka. Mają nawet kilka rzutów na Oko Bogów w ciągu gry i całkiem mocne uderzenie :twisted: Oczywiście trzeba się nauczyć nimi grać bo wymagają niańczenia przez Generała i BSB ale jest to wykonalne, a już w grach na pure 8 edycji z Throggiem w składzie potrafią na prawdę sporo narozrabiać.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Marudy oczywiście,reszta którą wymieniłeś też są przydatne ale chodzilo mi raczej coś poza tym bo w naszym army booku jest dużo jednostek i szkoda że tak dużo z nich jest niewidywana na stołach :(
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ogry też dają radę ale tylko w bitwach na duże punkty ponieważ są dosyć drogie, Dragon Ogry też potrafią sporo namieszać ale również jedynie w bitwach na duże punkty. Generalnie wszystko zależy od podejścia, jeśli grasz for fun to możesz wystawiać co Ci się tylko podoba. Ja np gram praktycznie wszystkimi dostępnymi jednostkami w naszym AB. Nie jestem graczem turniejowym, gram bardziej dla dobrej zabawy i zdecydowanie bardziej podoba mi się WFB w dużym formacie, minimum od 5k. Wtedy można sobie pozwolić na wszystko :mrgreen:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Ja na turniejach nie gram for fun,staram się pokazać co potrafię,dzisiaj gram dla samej zabawy z wampirami i zrobiłem rozpe w samej kawalerii i na 2 rydwanach
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
jamoz
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: jamoz »

Czy ten limitowany czarnoksiężnik chaosu z konwentu Games day z rogami i okiem na dłoni jest z metalu?
"Po dniu harówki mam chęć na parówki"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

jamoz pisze:Czy ten limitowany czarnoksiężnik chaosu z konwentu Games day z rogami i okiem na dłoni jest z metalu?
Jak najbardziej.

Awatar użytkownika
jamoz
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: jamoz »

Dzięki za odpowiedź, właśnie przymierzam się do zakupu i wolałem się upewnić.
"Po dniu harówki mam chęć na parówki"

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Chaos gifty również dają magiczne ataki?I czy z krzyku można dać reakcje stać i strzelać?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Kedo pisze:Chaos gifty również dają magiczne ataki?
Nie
Kedo pisze:I czy z krzyku można dać reakcje stać i strzelać?
Nie

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

1.Czy jak w plotę w oddział 12 halabardników wstawię 6 kolesi z toporami/mieczami, jako dodatek żeby oddział nie był taki jednolity, to obetną mi punkty za wyswing na masterze?

2. Czy da się coś ugrać WOCHem mono-khorne (z małym magiem fire)?

3. Czy warto wystawiać aż 9 rycerzy chaosu + BSB, czy wystarczy 6 + BSB? (mówimy o formacie ok. 2000-2500pkt niekoniecznie euro)

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

1. Tak
2. Ciężko bo cała armia będzie latać za jakimiś psami i innymi odginaczkami, ahh to frenzy.
3. Imo jak opierasz się na kawie to lepiej 9,

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

2. Gram głównie na Khornie i jakoś wychodzi. Wystarczy trzymać armię w kupie przy BSB i daje radę. Ale to jest moje zdanie.

3. Wystawiam zwykle 7mkę i 6kę rycerzy. do 6stki ładuję BSB.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

Wypowiedź z forum

- "pytanie co do tej favorki to specjalnie pytałem na forum BP czy favorka na herosie działa na pierwszy bless chosenów. Wszyscy byli zgodni że tak ponieważ on występuje w momencie w którym jest bohater w oddziale. Jeżeli wypadnie np MR(3) to działa on na cały oddział więc jeżeli działa też na herosa to powinien mógł go zmienić. Jeżeli więc może zmienić jeden to wg tej zasady powinien móc zmienić wszystkie. Nic nie jest przeciw tej teorii chyba że oficjalnie ktoś z GW to napisze."

- "Tak ale w opisie przedmiotu masz że "bearer" a nie "bearer and his unit"... Jak chodzi o championa to ponieważ że go się dokupuje do jednostki to cała jednostka..."


Co myślicie?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

rozróżniamy dwie sytuacje:
rzucanie blesa na unit, którego częścia jest bohater z favorką
efekt blessa, który działa na chosenów tylko (czyli na goscia z favorką już nie)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

stream of corruption jest magic atakiem. Kudłaty i Lidder tak twierdzą:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Na trzeźwo ?
Obrazek

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

Durin pisze:stream of corruption jest magic atakiem. Kudłaty i Lidder tak twierdzą:)

a bloodcurdling roar też?
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

ano na trzeźwo, pytalem o stream ale analogicznie krzyk też...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Q. Are Bloodcurling Roar and Word of Agony magical attacks?
(p111)
A. No

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

to tylko stream
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

ODPOWIEDZ