Farbki Vallejo

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Farbki Vallejo

Post autor: CzarnY »

Kupilem sobie spory zestaw farbek Vallejo. Uzbrojony w mokra palete chcialem pozegnac sie z zasychajacymi Cytadelkami i energicznie przystapilem do malowania. Po spodkladowaniu pierwszego modelu wrazenia sa tragiczne - to nie farba, tylko woda :evil:

Da sie cos zrobic, zeby ja zagescic? Wstrzasalem pojemniczki, ale niewiele to dalo. A moze tylko z wierzchu sa tak wodniste (nie wyciskalem za duzo, bo szkoda mi marnowac pol buteleczki na samo sprawdzenie).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

po pierwsze farbki na pocatku musisz dluzszy czas wstrzasac zeby mialy jednolita konsystencje :)

niemniej niektore kooory v. sie zupelnie imo nie nadaja do uzycia (np. czerwony)

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Mam czerwony Vallejo, z tym ze model master a nie game..
Nie narzekam.
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

To naprawdę dobre farbki. Maluję już nimi jakiś czas. Wolę je niż cytadelki, no ale jak kto lubi :wink:

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Również używam Vollejo i chwalę je sobie. Może masz farbki do aerografu – te są rzadsze i nieco gorzej kryją.

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

ja osobiscie kupuje zarowno Cytadelki jak i Valleyo.Uwazam ze Cytadelki maja genialne tusze,podkladowe i metaliczne farbki.Wszystkie podstawowe odcienie kupuje Vallejo,gdyz one sa robione na bazie wody,dzieki czemu lepiej sie nimi "smaruje".Poza tym zdecydowanie wygrywaja jesli chodzi o cene,tam gdzie ja kupuje:
-Cytadelki 11zl,12ml
-Vallejo 8,5zl,17ml

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

Ja mam całe dwie :twisted: :
Czerwony tusz- całkiem, całkiem, ale te nowe tusze citadel gniotą tusze Vallejo (przynajmniej jeśli idzie o czerwony).
chory zielony (sick green)- bardzo dobry (najczęściej używam rozrobiony z wodą do ghouli...), płaszcze moich Rengerów są ładne, BtW chce ktoś kupić :D
:!: Buhahahaha :!:

Miałem palnąć jakiś cytat..., ale zapomniałem XD

Awatar użytkownika
Szczep
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Szczep »

Czy jest jakaś tabelka albo miejsce gdize można dostac info jaka farba valejo odpowiada farbie citadel?


Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

niektóre Vallejo muszą po prostu poleżeć do góry nogami ;) i wtedy są normlane gęste jak za gęśte to jeszcze wstrzasnąć u mnie działa :D

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Można też wrzucić do środka jakąś małą szklaną kuleczkę lub coś – ale raczej nie metalową żeby rdza jej nie złapała – ułatwi to mieszanie farbki

Awatar użytkownika
piotrtom1
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: piotrtom1 »

Najlepiej wrzucić do farbki kulkę ołowianą (bo stal i inne rdzewieją z akrylem) można je kupić w sklepie wędkarskim jako odważniki na żyłkę. Jak dla mnie nie ma co porównywać Vallejo i Citadel... obie marki mają dobre i złe strony, ja wybrałem vallejo bo lepiej kryją i bardziej mozna rozwodnic...
"Be sure, my son, when you swing your axe,
That the bough you strike is dead
For though winter is come, and the wind doth blow
Though the air is bitter and the fire is low,
You may find that the bough swings back,
To crush your skull and break your back.
So you pay heed to what I've said
And be sure the bough is dead."

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Obrazek
No offence, piszesz z sensem i w temacie, ino troszkę się spóźniłeś z odpowiedzią :wink:
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

4 lata :mrgreen:

Awatar użytkownika
piotrtom1
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: piotrtom1 »

Chciałbym zapytać tych co mieli styczność z metalikami Vallejo Model Air o zdanie na ich temat?
Także chcę zapytać co sądzicie o kolorach metalicznych VGC Glorious Gold i Polished Gold?? Słyszałem że srebrne są do dupy ale że złote VGC całkiem w porządku, także sam już nie wiem bo różne są opinie??

Co do Model Air to jakby ktoś miał paletę metalików lub poszczególnie kolory to czy mógłbym prosić o zdjęcia odcieni bo z internetu i strony Vallejo to nie za dużo widać jaki one mają odcień... Interesują mnie Black Metallic, Gun, Silver, Chrome, Aluminium, Steel i Bright Bronze?? Z tego co widziałem to silver, chrome, aluminium i steel są bardzo podobne dlatego proszę o fotki jeżeli ktoś w Was by je miał...

Z góry dzięki za pomoc
"Be sure, my son, when you swing your axe,
That the bough you strike is dead
For though winter is come, and the wind doth blow
Though the air is bitter and the fire is low,
You may find that the bough swings back,
To crush your skull and break your back.
So you pay heed to what I've said
And be sure the bough is dead."

Awatar użytkownika
piotrtom1
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: piotrtom1 »

Nie mówi się "ino", ino "tylko" :P No fakt, chciałem po prostu się podzielić moim doświadczeniem jakby ktoś kiedys miał rozkmine z zardzewiałymi Vallejo po włożeniu kulki... A z tego co wiem to ludzie dalej kupują farby i dalej szukają na forach takich tematów także może się komuś przyda :) nom ale 4 lata... haha faktycznie mam lekkie opóźnienie :)
"Be sure, my son, when you swing your axe,
That the bough you strike is dead
For though winter is come, and the wind doth blow
Though the air is bitter and the fire is low,
You may find that the bough swings back,
To crush your skull and break your back.
So you pay heed to what I've said
And be sure the bough is dead."

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Czy można gdzieś sprawdzić, który kolor farbki Vall odpowiada kolorowi z nowej palety Cytadeli?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

użyj google "new citadel vallejo conversion chart"

http://www.dakkadakka.com/wiki/en/Paint ... lity_Chart
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ