Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Akadera »

500pkt to mozna bylo sobie zaczynac w poprzedniej edycji. Ja tam lubilem grac na border patrol. Teraz imo bez sensu.
1500 moim zdaniem minimalnie. Zawsze przeciez moze grac podstawkami albo konikami (jesli mu i drugiej stronie to nie przeszkadza) zanim domaluje wszystko. Zreszta pomalowac bretke na 2400 to nie jest cos bardzo czasochlonnego. No chyba ze grasz na samych chlopach i masz morze figsow w rozpie wtedy ;)
Zreszta format euro i tak jest dla nas spoko bo mamy w przeciwienstwie do przeciwnikow taki magiczny zapis "no restrictions" :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

na początek 1200 ptk to chyba minimum :) poza tym zapewne wszystkie jednostki znajdą później zastosowanie w większych rospach :P ale to według mnie.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

1200 to dobry pomysl. 1000 to IMO absolutne minimum.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Oki, w najbliższym czasie spróbuję coś sklecić na 1000 pkt i wrzucę w odpowiednim dziale do oceny ;)

Awatar użytkownika
xsasis
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Józefów

Post autor: xsasis »

Czy grając QK tak jak w poprzedniej edycji mogę wybierać, czy będą oni używać w zwarciu hand weapons czy great weapons? Szukałem w Rulebooku, ale nie mogę znaleźć :/
"Dla dobrego generała szczęście jest bez znaczenia"
Cool Mini or Not

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Niestety nie możesz, jak masz "broń specjalną" ( czyli np. dwuraki, lance, halabardy - inaczej mówiąc wszystko co nie jest bronią ręczną) to musisz jej używać. Jest to opisane w RB w zasadach dotyczących broni.

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

Taka sprawa: czy jeżeli wjadę lancą w przeciwnika, on ustoi, to czy w następnej turze dalej atakuję zasadą lancy? tj jesli wjechałem 12 rycerzami to w szarzy atakuje 10 kolesi, czy w następnych turach jest tak samo? Bo ostatnio gdy grałem ze znajomym, to powiedział mi ze w następnych turach tylko drugi szereg wali a pozostali nie.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Dobrze Ci powiedział. W następnej turze tylko 2 pierwsze szeregi (a z drugiego nawet tylko rycerze i to po 1 ataku)
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

Dzięki, jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa, czy jeżeli przykładowo rzucimy na rycerzy królestwa czar Dzikie Wcielenie Wyssana tj +1 do siły i wytrzymałości, to czy konie będą walić z siłą 4?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

tak
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Gralem z Bretka na ostatnim turnieju i byla taka sytuacja:
Walcze z Gralami w combacie i rzucam challange. Gracz bretonii odmawia.
Czy Grale traca blessing?

Z tego co rozumiem zasady dot. grali, to kazdy z nich mimo, ze nie jest championem, moze brac udzial w challange'u, ale nadal ma zastosowanie zasada o traceniu blessinga w przypadku odmowy challange'a (lub przy ucieczce).

Zgadza sie?

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

W przypadku odmowy pojedynku lanca złożona z samych grali (bez bohaterów) nie traci blessingu (AB do bretki i FAQ do bretki).
Po ucieczce grale tracą blessing normalnie (AB do bretki).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

I jeszcze link do dyskusji na forum jakbyś nie był do końca przekonany ;)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 98&start=0
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Dzieki, wszystko jasne.

Awatar użytkownika
Kenpachi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Kenpachi »

mam pytanko czy po zabiciu jeźdźca pegaza, pegaz nadal pozostaje w grze, może się poruszać bić szarżować?? jeśli tak to nadal zostaje w oddziale??

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kenpachi pisze:mam pytanko czy po zabiciu jeźdźca pegaza, pegaz nadal pozostaje w grze, może się poruszać bić szarżować?? jeśli tak to nadal zostaje w oddziale??
Jesli chodzi o bohaterów są oni traktowani jak 'jedność' tzn bohater ginie, to pegaz też. Ma to swoje plusy, ponieważ bierze się większą ilość woundów dla całości(paladyn na pegazie ma 3 rany).

Jesli chodzi o oddział pegasus knights to po prostu zabijasz modele.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Kenpachi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Kenpachi »

więc po co właściwie mają blessing? i jeszcze jedno pytanie jak działa zasada living saints?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Kenpachi pisze:i jeszcze jedno pytanie jak działa zasada living saints?
Każdy graal może przyjąć lub rzucić challange.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kenpachi pisze:więc po co właściwie mają blessing?
Book jest jeszcze z 6 ed i ma taki zapis. Ale chciałbym zauważyć, że hipogryf liczy się oddzielnie i ma blessa.

pzdr!

Jagal
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Kenpachi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Kenpachi »

dzięki

ODPOWIEDZ