Nasze miasta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Oto makieta z kołchozu centralnego Dębowej Tarczy, przeznaczona raczej do walk kołchoźniczych, ze względu na wysoką kruchość pewnych bitsów. Robię ją wraz z mym bratem. Oczywiście jak widać jest to WIP, wymaga teraz pomalowania. Zwróćcie uwagę na mnogość bluźnierczych bitsów typu orzełek z domku na prerii, zgniła łapa sztywniaka wystająca z gruzu oraz czaszki zagrzebane w pyle i niezwykle dynamiczne rycerzyki, które niestety nie stały się doskonałym urozmaiceniem naszej armii. Sama konstrukcja jest jak widać z gipsu, konkretnie to odlewana z klocków SES creative, które jeszcze ulegną poturbowaniu, co by poprawność godną zrujnowanego miasta zachować.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Ja niestety wrócę do tradycyjnych domków, na dodatek niedomalowanych:

http://www.krolowamorz.yoyo.pl/index.ph ... s&album=35

Od Pyrkonu nie wykończone i wszystko wskazuje na to, że nie dane nam będzie ich wykończyć, bo najprawdopodobniej pójdą na opych (w dokładnie takim stanie, żeby kupujący mógł porobić sobie dokładnie takie dodatki o jakich marzy).
Nie wiem czemu akurat taka jakość zdjęć, ale nie ja maczałem w nich palce. Domków jest 5 i jak widać nic w nich wyjątkowego, poza dużym potencjałem "przeróbkowym".

Jak ich nie sprzedadzą czaję się na ich "upgrade" do formy niemal "podręcznikowej" ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Bardzo mi się podobają te makiety - porządnie i solidnie wykonane. Do gustu przypadły mi zwłaszcza drewniane belki na ścianach. IMO szkoda je sprzedawać - po wykończeniu i pomalowaniu będzie miasto, jak się patrzy!

Miałbym parę pytań... z jakich materiałów wykonaliście te domki, a w szczególności owe belki? Zastosowaliście przy konstrukcji tych budynków jakieś szczególne techniki i sztuczki?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Lekko cię zawiodę, ale poza balsą i zwykłymi patyczkami nic tam nie ma. Deski na podłogach zrobione z tektury... praktycznie zero filozofii.
To że robota solidna wiemy, już nie raz się sprawdziły, ale właścicielowi potrzeba gotówki, a i na 2" pięter nie raz nam przyszło narzekać, bo ludzie z halabardami, kosami i innymi cudami już się nie mieścili. No i teraz gdy mamy od groma okienek, okiennic, potrali pod drzwi i wykończeń murów pojawia się problem: na tych makietach nie ma na nie miejsca, a chcemy, zeby miasto wyglądało w miarę jednolicie. Ponoć na 3 z tych budynków jest już kupiec (te najprostsze więc chyba 1, 2 i 4), pozostałe może mi zostaną do demolki ;) W jednym z nich zamieszkał pajączek i zrzucił pancerzyk który się przykleił do podstawki... fajnie to wygląda, ale "na modelach niepokazywalne" ;)
Co do domku nr 4 (i chyba 5) to montowalismy je jako początek całej serii ciągu budynków- jak widać to dwie połączone wspólną ścianą kamieniczki. Założenie było takie, żeby można było budować z nich całe uliczki. Niedługo wrócimy do tej metody, na szczęście z nowymi patentami ;)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Fajne te Wasze makiety są, Ushabti.

Awatar użytkownika
Epidural
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Krater Pana Cieni

Post autor: Epidural »

Przedstawiam Mordheim w Komorowie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Mordheim w Komorowie ist Krieg :D!

Makiety przeze mnie znane i lubiane - mam nadzieję, że w wakacje znajdzie się okazja, by na nich zagrać ;).

Swoją drogą w tle widzę niezły warsztacik modelarski - też dobrze wróży naszym klubowo-makietowym poczynaniom :).

Pozdrawiam!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Epidural
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Krater Pana Cieni

Post autor: Epidural »

Jeżeli sie nie spotkamy to obiecuje, że po wakacjach będzie pare nowych ciekawych makiet.
Kompilacja zasad oficjalnych i nieoficjalnych w naszym ojczystym języku.
http://paradoks.net.pl/read/1698

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

A jeżeli się spotkamy ;)?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Epidural pisze:Jeżeli sie nie spotkamy to obiecuje, że po wakacjach będzie pare nowych ciekawych makiet.
Znaczy na Polconie 2007 Komorów będzie ratować znowu nasze dupy z makietami? ;)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

to bedzie pil cale wakacje i nic nie zrobi:P

Awatar użytkownika
Epidural
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Krater Pana Cieni

Post autor: Epidural »

Jeżeli się spotakmy to będziecie mieli okazję zobaczyć nowe klubowe makiety wcześniej. No i nie zamierzam spoczywać na laurach przez wakacje - gips i formy czekają więc będzie sporo kamiennych domków i innych budowli.

Edit:
Oczywiście Komorów chętnie udzieli zapomogi makietowej na Polcon 2007
Kompilacja zasad oficjalnych i nieoficjalnych w naszym ojczystym języku.
http://paradoks.net.pl/read/1698

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

zacne makiety, szczególnie wieżyczki i ten większy budynek z arkadami i okrągłym oknem z jednej strony - wszystko z gipsu?

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Przyjemne miasteczko. Czy podstawki/blaty też zostały wylane z gipsu? Ładnie wygladają, faktura bruku jest świetna.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Tak jest, wszystkie makiety cegiełkowe są z gipsu. Faktura bruku jest natomiast wycięta w styrodurze. Jeśli jest cos do dodania to zrobi to Epidural vel Talar :P
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Oczywiście Komorów chętnie udzieli zapomogi makietowej na Polcon 2007
Jak to sam stwierdziłeś po WM 2006: "Komorów nam tyłki makietami uratuje".
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Dzięki uprzejmości Łukasza mamy nowy stól, może nie wszystko widać ale uwierzcie ładny.
Obrazek
i jeszcze jedno foto;
Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Tak w ciut wiekszej rozdzielczosci, niestety robione telefonem - wiec jakosc nie za wysoka
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

łyso coś, ale makiety w porzadku wykonane
Obrazek

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

boziunciu, chcialbym zagrac na tym na polkonie...

ODPOWIEDZ