ETC - relacja na zywca

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: ETC - relacja na zywca

Post autor: PiotrB »

udawanie ,że nie wie się jak działają Lion Cloki JEST ORDYNARNYM WAŁKIEM - to jest tak Jankiel jak ty byś nagle zapomniał jak działa Hate De...i powiedział przeciwnikowi ..."wiesz to chyba w każdej turze..." lub coś podobnego...

@Furion - wiem ,że najlepiej się gada po fakcie...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jankiel pisze:Ja akurat uważam, że na bana nie zasłużył i niepotrzebnie wyolbrzymiłeś sprawę Furion. Gracze się dogadali i to jest najważniejsze. Imo sędziowie nie powinni wychodzić na pierwszy plan - waszym celem powinno być dbanie o to, by event przebiegał bez problemów, a gracze nie tracili czasu na kłótnie, a nie lansowanie się i pokazywanie, kto tu rządzi. I o ile czerwona kartka dla Włocha za ordynarne wałowanie przeciwnika była ok, o tyle tworzenie i podkręcanie bzdurnych konfliktów jest bardzo nie ok.
Ja mu nie chciałem dać czerwonej kartki za nieporozumienie z przeciwnikiem. Mogli się po prostu nie dogadać, bywa. Wałek to to nie był. Po fakcie się dogadali i sprawa była jasna.

Inny problem to to, jeżeli gracz sędziego opierdala, znieważa, umawia się na polubowne rozwiązanie sytuacji rano, a potem się z tych ustaleń nie wywiązuje.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Inny problem to to, jeżeli gracz sędziego opierdala, znieważa, umawia się na polubowne rozwiązanie sytuacji rano, a potem się z tych ustaleń nie wywiązuje.
Imo, nie ma obowiązku gadać z orgami w wolnym czasie. Jak jest chujem, to jego sprawa. Jeżeli ktoś nie ma szacunku do organizatorów - trudno. Co zyskaliście taką szopką? Zbudowaliście autorytet sędziów? Nie sądzę. Chciałeś go siłą zmusić, żeby Cię polubił?
Btw, czemu ten niemiecki sędzia się nie wypowie w temacie?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Asger to idiota. Szkoda że go nie wyrzuciliście - nawet kosztem wyjścia całej drużyny duńskiej. Może wtedy coś by do niego dotarło. Jestem za tym żeby takie zachowania piętnować, podobnie we własnym polskim środowisku.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Efekt jest taki, że chyba nikt nie pochwalił Waszej decyzji o czerwonej kartce dla Włocha, tylko jest jakaś durna chryja o to niechęć do rozmowy z sędziami.
No i okazuje się, że olewanie orgów to przewinienie podobnego kalibru, jak przesuwanie modeli, kiedy przeciwnik nie widzi.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

tak czy siak, dalej jestes sedzia ETC, i tak jak juz zdecydowałeś się tego nie bagatelizowac, to dalej nie powinienes tego robic. Asgar po prostu, jak na kazdego dobrego flejmera przystalo, przeniósł sprawe na forum, wyjasnianiem tego z Tobą w 4-oczy on NIE jest zainteresowany. You should make a stand :).
Nikt za Tobą nie zagłosuje(niemiec, community), jesli sam nie zaczniesz sie bronic w kwestii "albo on albo ja na następnym ETC".

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Jankiel jedyny rozsądny...

Na ETC nie byłem, z Furionem do czynienia miałem niewiele, Asgara nie znam - ale z całej sytuacji wnioskuję, że jednak obu panów poniosła fantazja. Tu chyba raczej nie chodziło o jakieś wyjaśniania, tylko o "dominację w stadzie". Pokazanie jeden drugiemu kto ma większe wpływy w Warhammerowym półświatku.

Asgar zachował się chamsko. Chamstwa nic nie usprawiedliwia. Napiętnować na TWF i olać Trolla. Prędzej czy później sam utopi się we własnym gównie.

Furion zachował się nieprofesjonalnie. Na tym poziomie rozgrywek to poważna sprawa. Działanie pod wpływem emocji tj. wzywanie do wyjaśniania i obrażanie się, że pan Asgar nie raczył przyjść a potem rozważanie czy aby go za to nie ukarać(?) nie powinno mieć miejsca tym bardziej, że Furion to uznana marka już chyba nawet na świecie.

W mojej ocenie sędzia jest po to, żeby sędziować a nie na siłę wychowywać innych graczy. Powinien być niewidoczny ale zawsze pomocny. Z klasą i zasadami. Dzięki bogu go nie wyrzuciliście. Dopiero by było.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Imo merytoryczna ocena sytuacji nie stanowi. Problemem jest atak na Furiona, ktory reprezentuje nas -> polske. Flejm nie gaszony może zacząć rzutowac na obsade sędziowską przyszlych ETC,ustalanie jego lokalizacji czy cokolwiek innego. Na miejscu Asgarda w tym kierunku bym szedł, bo co by bardziej będzie budowalo ego trola niz realny wplyw na wydarzenia na scenie ? :)
Zapraszamy na nasz klubowy profil: klik!

Oraz na profil Warhammer w Krakowie: klik!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Przecież ja nie chciałem, żeby mi ten koleś pięty lizał. Chciałem z nim pogadać, jak by zachowywał się jak człowiek to bym mu wyznał, że nie żywię do niego hejty i jesteśmy happy forever.

I już nie pierdolcie, że koleś nic takiego nie zrobił. Już widzę jak na masterze w Polsce ktoś tak się zachowuje do sędziego: ustala warunki gry, jest nieprzyjemny i bardzo żywo gestykuluje. Przecież nawet Klops i Andrzej są o klasę wyżej.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

A mnie dziwi jedno ;P czytam te relacje przeróżne z ETC tegorocznego i poprzednich .


Jak na takim turnieju można pytać sędziego kiedy działają Lion Pelty czy inne duperele? Śmieszne pytania aby czas zleciał czy jak?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Lucas »

Sedno sprawy najlepiej wychwycił Jankiel: zamiast gadać o mega wału Włocha dyskusja toczy się jaką pierdołę. Imho ten wał powinien być na tapecie i to o tym należałoby pisać, dyskutować itd.

Ja sam się zastanawiałem kilkakrotnie, jak to jest, że ludzie wiedzą o graczach, którzy są znani z ordynarnego wałowania i... milczą lub śmieją się z tego. Ręce opadają ;/

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Uważam, że Furion zachowywał się bardzo ok. Za takie zachowanie wobec sędziego w każdym sporcie wylatujesz z boiska, sali itp. Sędzia nie jest od tego, żeby wysłuchiwać obelg najebanych i zadufanych w sobie retardów. A za takiego osobnika mam Asgera. Szacunek wobec sędziego i tego co mówi to podstawa.

Gadanie, że Furion wyszedł przed szereg, bo to gracze są najważniejsi, albo próbował coś udowodnić jest... niekoniecznie rozsądne (choć można tu użyć jednego krótszego słowa). Zasranym obowiązkiem gracza jest słuchanie sędziego. Co to za mentalność, żeby sądzić, że gracz wszystko może i ma prawo mieć w dupie sędziego. Asger nie przyjechał na dupy do Gorzowa, tylko przyjechał grać na mistrzostwach.

Trenowałem sporty, w których występuje instytucja sędziego i w żadnym wypadku nie wyobrażam sobie, że mógłbym bez najcięższych konsekwencji zachować się wobec arbitra w ten sposób, w który zachował się Asger.

Gdy miałem sprzeczkę z Anglikami, mimo największego wkurwu i rzucania obelg w stronę przeciwnika, ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, że mogę być nieuprzejmy wobec sędziów. A były chwile gdy ich decyzja była nie po mojej myśli, a wiedziałem, że mam rację.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Afro pisze:@Dymitr
Świetna sprawa z tymi wywiadami, z blessem możecie zrobić WFB News team ;D
a dziękuję:)

Jak dobrze pójdzie to za kilka dnia pojawią się prawdziwe hity:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Jedyny błąd to umawianie się na jakieś późniejsze terminy co do wyjaśnień. Wygląda to tak jakby na meczu piłkarskim sędzia na drugi dzień po meczu kartki graczom wlepiał. Decyzja powinna być natychmiastowa. Warn, yellow card albo red card w chwili interwencji sędziego. Np "warn i no pysknij jeszcze raz, no zrób mi tą przyjemność" :P
Pozdrawiam
Obrazek

Sgt.Uno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sgt.Uno »

asger to wsza jakich mało.Nie utopi się we własnym góównie,jak tu napisał użytkownik Paraszczak,on się jeszcze na tym wybije a te matoły co mu przyklaskiwały to będą przyklaskiwać nadal za te jego elokwentne gadki.

Napiętnowanie go w real life,mogło by zwrócić uwagę,jakim typem człowieka jest.Teraz na boardach nikt go nie przegada i wyjdzie na to że wy jesteście chóójami,nie on.
Szkoda że nie ma osoby która by mogła mu jechać po każdym jego poście.
Ludzie nie chcą się zniżać do jego poziomu i wdawać się w przepychanki słowne(ja to rozumiem) ale jest jednak to potrzebne.
Ślizga się tak już bardzo długi czas,aż wyrobi sobie taką pozycję że będzie nie do ruszenia.
takie elementy trzeba dusić w zarodku.
bo potem już jest za późno.

pozdrawiam i gratuluje reprezentacji,organizatorom oraz dymitrowi i blessowi za relacje którymi żyłem przez cały weekend.

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Dmtrij pisze:
Afro pisze:@Dymitr
Świetna sprawa z tymi wywiadami, z blessem możecie zrobić WFB News team ;D
a dziękuję:)

Jak dobrze pójdzie to za kilka dnia pojawią się prawdziwe hity:)

czyżby z Panią od 40stki :wink:
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Sgt.Uno pisze:asger to wsza jakich mało
Generalnie nie chce mi sie wgłębiać w cały ten temat i analizować kto ma racje przy tej akurat sytuacji, dodam tylko, że wiele razy byłem świadkiem sędziowania Furiona, i uważam je za społecznie kontrowersyjne - Furion często zachwuje się jak kapral w West Point karzący kadetów - jako sędzia bywa apodytkyczny, niemiły, nieuprzejmy i dosyć mocno akcentuje na każdym kroku swoją domniemaną wyższość. Zaobserwowaną postawę fajnie opisuje cyctat z Piotra Wielkiego: "Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego".

Dopóki Furion sędziuje dobrze, a do tego nie można sie przyczepić i w tym jest dobry, mi to nie przeszkadza, ale potrafię zrozumieć osobę, która nie po to jeździ się bawić figurkami, żeby być przez kogoś pomiatanym. Wydaje mi się, że tu tkwi problem.

Zresztą śledząc wątki na Warhammer org uk można zauważyć, że napięcie w postach pomiędzy Furionem, a Asgerem narastało jeszcze przed ETC.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Lazur pisze:Jedyny błąd to umawianie się na jakieś późniejsze terminy co do wyjaśnień.
...to jest to co ja powiedziałem- trzeba mu było kartkę dać od razu. Wy chyba nie zrozumieliście co Asger zrobił... Gracz udający ,że nie zna podstawowej zasady swojej armii aby osiągnąć korzyść i do tego nie chce pokazać booka przeciwnikowi jest zwykłym wałkarzem... Jedyne co Furion zrobił źle to ,że umawiał się z nim nie wiadomo po co "na później" -powinien go od razu wyjebać ... chciał być grzeczny - ale z chamami nie da się być grzecznym bo potem właśnie tak się to kończy...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Akurat samodzielne wlepienie czerwonego kartonika (bez konsultacji z drugim sędziom) na tak ważnej imprezie nie wchodzi w grę. Zresztą nieważne jak ale sprawa powinna się rozpocząć i zakończyć przy stole.
Obrazek

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Błąd to próba banowania go na forum (przynajmniej według jego wersji). Większość ludzi postrzega coś takiego jako ograniczenie wolności słowa, zamach na demokrację itp. itd.
IMO ta kwestia jest przede wszystkim do wyjaśnienia.

ODPOWIEDZ