Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Akadera »

Jest tak:

1) Wystawiacie sie normalnie
2) Decydujesz czy sie modlisz czy rzucacie normalnie na zaczynanie.
2a) Jesli sie modlisz to przeciwnik zaczyna i basta, nie ma zadnego oddawania, rzucania i innych fiku miku, gracie normalnie po 6 tur a ty sie cieszysz bo masz bless.
2b) Jak sie nie modlisz to rzucacie wg zasad z pdr kto zaczyna a kto nie, jak rzucisz slabo i nie wygrasz to nie mozesz powiedziec nagle "modle sie do Slaanesha z jeziora i mam blessa". Poprostu nie zaczynasz i nie masz blessa. Generalnie podejmujesz decyzje o modlitwie zanim dojdziedzie do etapu rzutow o zaczynanie.

Wniosek: generalnie lepiej sie pomodlic niz nie.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

Witam,
dwa lata przerwy w battlu i wiele sie zmienilo :) nie do konca rozumiem zasad 8ed odwolujacych sie do naszej Bretki.
1. Otóż czy ataki z drugiego szeregu w kombacie działają również na kawalerię?
2. Jak teraz atakuje bretonska lanca? (bo zdaje mi sie ze w erracie usuneli ataki z bokow a dali ten drugi szereg)
Dziekuje za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

1) Na gore tak ale na koniki juz nie
2) Formacja lancy dalej dziala ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

O to bardzo dobra wiadomosc :) czyli o ile dobrze konkluduje to jedyna zmiana jest to że dochodzi jeden atak jezdzca z 2 szeregu?

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Akadera nie jest przypadkiem tak, że to przeciwnik decyduje kto zaczyna?
"The enemy can then choose to take the first or second turn..."

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Wez poprawke, ze mamy ab z konca 6ed. W 7ed jak mnie pamiec nie myli bylo tak ze mozna bylo oddawac zaczynanie bo byl 1 rzut i brales albo strone albo zaczynanie. Teraz masz 2 rzuty, jak wygrasz zaczynie to nie ma oddawania, z tego co pamietam. A jak sie modlisz to poprostu pomijasz ten etap. Nie mam przy sobie pdr ani ab w tym momencie wiec bede mogl w nich sprawdzic dopiero wieczorem. Sprawdze w erracie dla pewnosci za jakis czas.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Ale czy zapisy z armybooka nie są nadrzędne? O ile czegoś nie przeoczyłem to w erracie nie ma na ten temat ani słowa, więc wychodziłoby, że zapis z AB wciąż jest aktualny.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Dochodzimy do rzutu na zaczynanie, deklarujesz czy się modlisz czy nie, jeżeli nie to rzucacie normalnie, jeżeli sie modlisz to przeciwnik wybiera kto zaczyna. Z jakiś dziwnych względów taktycznych (chęć kończenia w ostatniej turze) może pozwolić ci mieć Warda i zaczynać. W praktyce niespotykane ale możliwe i legalne.
Ta zasada była martwa w poprzedniej edycji a teraz gracze grają z przyzwyczajenia "po staremu" pomijając tę zasadę.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

dzięki chłopaki :)
jakoś mnie tylko tkneło, że dziwnie, że pegazy mają po 2 rany... wydawało mi się że MC ma 3, ale trudno.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Typ jednostki nie determinuje jakie ma statystyki ;) Poza tym pegazy istniały jako jednostka juz trzy edycje temu, kiedy nikomu nie śniło sie jeszcze o wprowadzeniu klasy "MC".
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

prawda to :) ale jednak, dopiero jak przyszło do rozliczania ran to zerknąłem do booka i widze W 2, a to jednak MC teraz i trochę mnie zasmucił ten fakt
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Wiesz, to tylko zwykli ludzie na nieco przerośniętych skrzydlatych koniach, nie ma co spodziewać się wytrzymałości mournfanga albo innego bloodcrushera ;) I tak są jedną z najlepszych jednostek w grze.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

W sumie przez długi czas też grałem oddajac przeciwnikowi zaczynanie aż na DMP grając z niemieckim reprezentantem (VC) ten oświadczył po mojej deklaracji modlenia się, że mam zacząć. Zdziwiony szybko zajrzałem do booka i erraty i przyznałem mu rację.

Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

Nie wiem czy to jest dobre miejsce na pytanie ale jak nie tu to gdzie indziej :P
Jak widze Bretka wróciła do latajacego cyrku. I wszyscy wystawiaja lorda na pegazie. Moje pytanie brzmi jak nim grac? Bo to w sumie robi sie idealny cel dla wszelkiej magii lub maszyn, a o ile sie nic nie zmienilo to chyba go do oddzialu wrzucic nie mozna. Pytanie nie koniecznie dotyczy złożenia itemow a raczej sposobu gry takim kowbojem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Jajan1 pisze:, a o ile sie nic nie zmienilo to chyba go do oddzialu wrzucic nie mozna.
Można go dołączyć. Dlatego np. na tk siada sobie spokojnie w lancy z +1ld z duza baba i rozdaje ld 10& ma MR 2, a do tego nie stargetują go z casket of souls. Ofc musi miec dragonhelm/dragonbane gem żeby klopy go nie zabiły.


Tak czy siak sprawdza się to też na magię death etc. bo snajperki nie muszą widzieć. Większość bitew jednak jest za górką i czeka aż trebki/komety pozbędą się maszyn i wtedy wylatuje.

pzdr!

Ja al
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Konrad
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Żary

Post autor: Konrad »

Jaka jest różnica pomiędzy Knight of The Realm a Knight Errant? Nie mogę tego znaleźć.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

To zależy co masz na myśli:

Jeśli chodzi o fluff, to Erranci są chętnymi na rycerzy z tego co wiem.
Jeśli chodzi o model, to się różnią tylko i wyłącznie hełmem.
Jeśli chodzi o grę to różnią się chyba WSem i tym, że zawsze szarżować muszą chyba, że liderkę zdadzą czy coś.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Konrad
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Żary

Post autor: Konrad »

Chodziło mi o fluff :) Już wszystko wiem, dzięki :P

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Pytanie nie dotyczące naszej armii bezpośrednio:
Do lorda/bohatera na rydwanie stosuje się wszystkie zasady "potwora". W związku z tym prócz impakt hitów ma oczywiście równierz tratowanie?
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Jeśli tratowanie to thunderstomp to nie ma. Takie pytania lepiej zadawać w dziale ogólnym.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

ODPOWIEDZ