Farby firmy humbrol

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Farby firmy humbrol

Post autor: Matis »

Czy ktoś z was próbował już malować tymi farbami?
Jeżeli tak to z chęcią wysłucham recenzji.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Imo gorsze niż GW. Są spoko do dużych modeli np. czołgi czy samoloty ale nie do pacyn. Średnio kryją i długo schną, naprawdę długo. Ale za to tańsze, chyba 5 za 12ml. No i mają takie zrąbane zamnięcia, jak te w dużych puszkach z farbą np. do ścian,które trzeba je otwierać płaskim śrubokrętem co raz.

Pozdro Cz.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Standardowe puszki - 14 ml.
Najważniejsza różnica w stosunku do akryli Citadel, Vallejo czy Reaper MSP jest taka, że to olejne emalie, których nie rozcieńcza się wodą, a innymi substancjami (dedykowane rozcieńczalniki). Czyli oprócz wolnego schnięcia mamy śmierdzenie różnymi nieobojętnymi dla zdrowia substancjami, więc najlepiej pracować w dobrze wietrzonym pomieszczeniu.

IMO nie warto dla oszczędności, w dodatku pozornej, przechodzić na Humbrole. Są sporo bardziej kłopotliwe niż wodne akryle. Nawet jeśli 5-6 zł za 14 ml wygląda atrakcyjnie, to nie można zapomnieć, że Vallejo również są tańsze niż farby Citadel - ja w sklepie stacjonarnym płacę 7,2 zł za buteleczkę 17 ml z kroplowym dozownikiem.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Gdy pierwszy raz mialem kontakt z farbkami citadel i generalnie, gdy zaczalem malowac battlowe figurki, to najwiekszym zaskoczeniem byla wlasnie szybkosc schniecia w stosunku do humbroli, ktorych uzywalem w zamierzchlych czasach do malowania samolotow ;)

ODPOWIEDZ