Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szybkie pytania

Post autor: Aseoks »

Czym polecacie zmywać farbkę z plastikowych figurek? o ile jest czym :D
_______________________________


Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

tak tylko z tego co wiem to DOT mi rozpuści plastik i szukam czegoś szerzej dostępnego
_______________________________

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Mnie nigdy nie rozpuścił...

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

a no dobra skoro tak to dzięki za pomoc ;)
_______________________________

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Mam problem z glazami (chyba tak to się nazywa) stawiam ok 6 warstw bo dalej już mi brak powierzchni natomiast nadal to wygląda jak tecza. Czy ja muszę potem to jakoś washować?
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Imho za gęsta farba i zbyt różne odcienie...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

nigdy nie ogarnąłem tej techniki. Masakra jakaś
Obrazek

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Morsfinek pisze:Mam problem z glazami (chyba tak to się nazywa) stawiam ok 6 warstw bo dalej już mi brak powierzchni natomiast nadal to wygląda jak tecza. Czy ja muszę potem to jakoś washować?

Używasz glaze medium do tego? bez tego (czy innego detergentu) nawet się nie zabieraj za glejzowanie.
Kluczem tutaj jest odpowiednio dobrana konsystencja farby.

Zrób foto pracy, to może się uda coś lepiej doradzić.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

nieee tylko zwykła rozwodniona mocno farba udaje mi się dać ok kolorów i nadal nie jestem zadowolony porównując inne prace. U mnie widać przejscia o innych ani odrobinkę. Chciałem zrobić foto ale aparat nie wyrabia :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Medium jest pomocne ale nie niezbędne (a czasem uciążliwe). Kluczem oprócz mocnego rozwodnienia farby jest jej mala ilość na pędzelku, wtedy można uzyskać naprawdę cienkie warstwy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Szakel
Plewa
Posty: 8

Post autor: Szakel »

Wiecie może, czy w White Dwafie nr. 369 (ten poświęcony Wyspie Krwi) są jakieś artykuły odnośnie malowania HE? Nie mogę nic na ten temat znaleźć, a wciąż czekam na swoje pierwsze pędzelki więc wykorzystuje czas na dokształcanie się :wink:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Imho nie ma znaczenia, jaką armię będziesz malował - to i tak jest kwestia umiejetności. One przychodzą z czasem, w miarę malowania.Radzę ćwiczyć na początku na jakichś tanich modelach, a droższe zostawić sobie na później. Co do dokształcania - wystarczą tutoriale na tym forum imho, zresztą i tak początkowo nie będziesz korzystał z wielu technik. Wszystko przyjdzie z czasem. Najważniejsze - ćwiczyć...

Szakel
Plewa
Posty: 8

Post autor: Szakel »

Po prostu przeglądam sobie różne ciekawe rzeczy, żeby zobaczyć co i jak. Dlatego bardzo ciekaw byłem White Dwarfa, bo na stronie GW nie ma żadnych artykułów, a ponoć kiedyś były. A ćwiczyć będę jak mi wreszcie pędzelki dojadą :evil:

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

smiejagreg pisze:Imho nie ma znaczenia, jaką armię będziesz malował - to i tak jest kwestia umiejetności. One przychodzą z czasem, w miarę malowania.Radzę ćwiczyć na początku na jakichś tanich modelach, a droższe zostawić sobie na później. Co do dokształcania - wystarczą tutoriale na tym forum imho, zresztą i tak początkowo nie będziesz korzystał z wielu technik. Wszystko przyjdzie z czasem. Najważniejsze - ćwiczyć...

Niestety, ale muszę z całą stanowczością zaprzeczyć- dobry schemat kolorystyczny z obmyśloną kolejnością rozjaśnień, washy i kolorków to połowa sukcesu jak dla mnie :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Spoko, Jasiu, nie rozpędzaj się :wink: To co piszesz to oczywiście jest prawda, ale na samym schemacie kolorystycznym nigdzie się nie zajedzie. Weź pod uwagę, że mamy tu do czynienia z człowiekiem, który zamówił swoje pierwsze pędzle, farby i będzie malował swoje pierwsze figsy. Ze swego doświadczenia wiem, że na tym etapie człowiekowi bardziej zależy na artykułach, tutkach i w ogóle czymkolwiek na temat technik malowania. Schemat kolorystyczny to jest rzecz, która siedzi w człowieku - w trakcie oglądania prac innych, szperania po forach, itp. Człowiek widzi, co mu się podoba a co nie i siłą rzeczy stosuje podobne schematy kolorystyczne do tych, które mu pasują... Dobór kolorów to kwestia gustu i tyle. Dla początkującego jednak najważniejsze są chyba artykuły nt. samego malowania, podkładowania, lakierowania, technik robienia podstawek, itp. To są podstawy i człowiek szuka wszystkiego, co w teorii mogłoby mu ułatwić początki. I bardzo słusznie - po co wyważać otwarte drzwi... Mi osobiście takie artykuły sporo pomogły. Część rzeczy była do wykorzystania od razu, część dopiero później, a sporo jeszcze przede mną :mrgreen: . Ale tego szukałem najpierw, nie martwiąc się o schemat kolorystyczny, który imho z czasem sam wyewoluuje...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Niewątpliwie tak :!: :!: :!: To jest jedna z najlepszych stron na ten temat :wink: .

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Co do nauki na tanich modelach. Metale są droższe i mają często (nie zawsze) więcej szczegółów ale za to banalnie się je w razie czego zmywa, jeśli coś nam totalnie nie wyjdzie i chcemy pomalować od nowa lub po kilku modelach skoczył nam skill :wink:

Szakel, powodzenia! :wink:

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

Widziałem ostatnio filmik (ang.) jak robić magnetyczne movement traye. Koleś używał pod figurki magnesy a na traya przylepił z tego co zrozumiałem jakąś namagnesowaną folię. Wiecie może jak to się poprawnie po polskiemu zwie, gdzie kupić i ew ile kosztuje??

ODPOWIEDZ