Pogłoski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kwaśny
Wałkarz
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź

Re: Pogłoski

Post autor: Kwaśny »

Jak dla mnie to mogą wydać obojętnie z kim byle wydali jak najszybciej bo to są kpiny co odp...lają. Ileż można grać praktycznie takimi samymi rozpiskami... Najgorsze jest to, że jako drugą armię mam WE, a tu na powiew świeżości się nie zanosi...
Kupię:
- 4 edycyjnych bretonnian knights on foot
- bretonnian trebuchet
-wood elves treekins

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

FW - jaki tam znowu forge world, tylko i wylacznie Front Wschodni :mrgreen:
Z tymi zabawkami od nich to zeby nie bylo tylko jak z chadecja ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

@Kwaśny - jeszcze sobie GW zakpi i połączą Bretę z Leśnymi i będziesz miał dopiero armię :P

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

A ja się boję że jak się za tego AB wezmą to będzie gorzej niż teraz, możemy grać i nie ma problemu, może i trochę świeżości by się przydało, ale grać się da.
Boję się że zrobią jak z Siostrami w 40k, ze starego booka którym dało się grać zrobili 21 stron w WD które są tak do dupy że sprzedałem własną armię :(

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

zapewne nie wszyscy czytają Warseera więc wkleję poniżej aktualne newsy :)
Bretonnians:

Release date: Unknown
Rumours of release following Wood Elves Early to mid 2013 release. (Scoopdeta)
(Making Bret’s mid to late 2013)
Rumours that one of three Warhammer books being done (and nearly finished) is Bret’s / been in development "active playtesting" since 2010. (meltedwing)
"I have heard nothing about Bretonninas". (Hastings)

Author: Unknown.

Rules:
Trebuchet flaming ammunition would create an area of dangerous terrain. (Antipathy)
Battle Pilgrims are being removed, in favour of the reliquae acting as a potential battle standard bearer and allowing men at arms to take swords and shields, as opposed to spears/halberd limitations. (Antipathy)
They are toying with removal of lance formation and replacing that with monstrous cavalry rules for breton warhorses. (Antipathy)

Models:
6 man knight kit that can make either Questing or Grail knights.(GCSmith over at BoLS)
Plastic trebuchet kit that makes either standard trebuchet or a fireball throwing catapult.(GCSmith over at BoLS)
The fireball throwing trebuchet, being a dual plastic kit, one being a trebuchet and another being developed as launching some form of wine barrel as an explosive, as per a mangonel similar to as seen in medieval 2 total war games. (Antipathy)
I also remember hearing something about the barrel idea. (Harry)
The reliquae is a dual kit, becoming more like a screaming bell. The dual part nature of the kit is hazy, but possibilities I have heard from range from a large standard (similar to carroccio standard from medieval 2 total war, to a more 'crazy' design relating to a damsel in distress, where a damsel is held in tribute to some passing monster, causing the bretons to rage when said damsel in distress gets eaten alive by a hungry wyvern.(Antipathy)
There is also slated a plastic lord kit suitable for king leon. (GCSmith over at BoLS)
Hippogryph with parts to represent louen as well as an unarmoured, uncaparisoned, unmounted version to represent a storm of magic version. (Antipathy)
Dual plastic kit for royal pegasus/unicorn prophetess/paladin/faye enchantress.(Antipathy)
A foot knight hero is to be available to represent a duke of montfort, along with his dismounted knights.(Antipathy)
New Repanse de Lyonesse mini. (Eldargal)

BRING IT ON!

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Baba rzucana na pożarcie? Oh come on...stać ich chyba na więcej ;)
Ale spieszeni rycerze? Trebusz z płonącą amunicją? Fun fun fun :)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

I Bretoński "screaming bell". :mrgreen: I oczywiście wchodzi nieklimatyczna, żalowa, kiczowata... taaak monstrous cavalry #-o

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Pamiętajcie, że to tylko mniej lub bardziej potwierdzone plotki :)

Więc nie ma się co spinać zbytnio :)

Jedno co wydaje się być dość prawdopodobne to to, że podręcznik jest już od dłuższego czasu napisany. Potwierdzało by to spory ruch w bretońskich plotach w pierwszej połowie zeszłego roku.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Ofc. Teraz wchodzą inni rycerze... tacy bardziej kolczaści, hardkorowi, runiczni i w ogóle lepsi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 899
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Chyba wszyscy już wiedzą ? :

- Warriors of Chaos - październik/listopad 2012
- Daemons of Chaos - przełom 2012/2013
- High Elves - początek 2013
- Lizardmen - połowa 2013

Ani słowa o B!

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Byłem w Londynie w GW i pytałem się o Bretke, powiedzieli że na początku 2013. Choć nie jestem tego taki pewien.

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Tak sobie przeglądam stronę GW i widzę, że wydali część naszych bohaterów, relikwiarz, questy, grale i trebusz w finecascie. Troche drogo to wychodzi. Szczególnie kawaleria gdzie konie i tak są plastikowe :roll: tak czy owak coś się dzieje i zastanawia mnie skoro wydali relikwiarz to prawdopodobnie nie wywalą go z AB (teraz jest w ogóle nie grywalny). Z drugiej strony GW wydało flamersów w finecascie tylko po to żeby rok później wydać nowych w plastiku ;D

btw... na stronie barda finecastowi grale kosztuja 300 zł :D cena powala :roll:

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

No niestety ceny w bardzie są zabójcze a co zabawniejsze taniej wychodzi zamówić ze strony GW (bo bodajże przy zamówieniu powyżej 250 zł wysyłka jest gratis) grale na stronie GW po przeliczeniu na złotówki kosztują jakieś 230-240 zł a na stronie barda 290 zł

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

I pomyśleć, że kiedyś grale kosztowały 150-170 zł nawet w bardzie na MO :? Dziwne jest, że blistry z pojedynczymi rycerzami sa nadal dostępne w metalu. Ciekawe też czy poprawili box questów bo jak wiemy kupując piątkę w opakowaniu musimy mieć FCG... co trochę trąciło lewizną.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

vfn pisze:I pomyśleć, że kiedyś grale kosztowały 150-170 zł nawet w bardzie na MO :? Dziwne jest, że blistry z pojedynczymi rycerzami sa nadal dostępne w metalu. Ciekawe też czy poprawili box questów bo jak wiemy kupując piątkę w opakowaniu musimy mieć FCG... co trochę trąciło lewizną.
Dziwne jest dopiero to, że ci pojedynczy metalowi rycerze wychodzą taniej niż kupno hurtem paczki fainkastowych :D

Choć, parząc jak cuda ostatnio wymyśla GW, właściwie to wcale nie jest takie dziwne ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Ogólnie to słabo i faktycznie też to zauważyłem. Pewnie niedługo GW wyda te blistry w finecascie i cena będzie zaporowa. Szkoda bo liczyłem na plastikowy trebusz co bym sobie w koncu kupil :roll:

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

Ja jak bym znalazł to bym jeszcze metalowego łyknął ale nigdzie na necie nie znalazłem aby gdzieś jeszcze metalowego trebka mieli :(

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Condi pisze:Ja jak bym znalazł to bym jeszcze metalowego łyknął ale nigdzie na necie nie znalazłem aby gdzieś jeszcze metalowego trebka mieli :(

ebay? 2 leżą i czekają :]
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

a podasz może linka do aukcji bo ja ich nie widzę, są ale z władcy pierścieni

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ