Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Pytania, uwagi, sugestie i marudzenia

Post autor: Rasti »

Dobra, żyję. Wszystko się wyjaśniło. Koniec tematu.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dziwne jednak, że bana dostał z opóźnieniem po komentarzu nt. odlewów dla Jankiela.
Nie wiem. Może uznano, że GW robi najlepsze rzeczy w żywicy i inne twierdzenia są kłamstwem i oszczerstwem.
Art. 117.Prawa autorskiego
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Anyway, ja podzielam pogląd, że zarobkowe odlewanie wzorów do których się nie ma (albo klient nie ma) praw autorskich powinno być uznane za przestępstwo. Dlatego na jakiekolwiek reklamowanie przestępczej działalności, czy to wprost, czy też poprzez pozytywne komentarze klientów nie ma naszej akceptacji.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Jankiel pisze: Anyway, ja podzielam pogląd, że zarobkowe odlewanie wzorów do których się nie ma (albo klient nie ma) praw autorskich powinno być uznane za przestępstwo.
Zgoda.
Choć nie wiem, czy nie ostrożniej pisać "wykroczenie" albo "łamanie prawa". "Przestępstwo" to zawinione złamanie ustawy karnej i społeczna szkodliwość wyższa niż znikoma.
Jankiel pisze: Dlatego na jakiekolwiek reklamowanie przestępczej działalności, czy to wprost, czy też poprzez pozytywne komentarze klientów nie ma naszej akceptacji.
Pierwsza część ok, druga nie ok. Jaki wpływ na komentarze klientów ma reklamujący się usługodawca? Czy jeśli Rasti bardzo mi podpadnie, to mogę w jego temacie napisać "Świetna usługa, odlane Gotreki [czy inne whatevery, nie znam się na WFB] wyglądają lepiej niż oryginały, polecam" a Wy walniecie mu bana?

Ja uważam, że każdy odpowiada za to, co sam pisze na forum. I bany czy moderowanie powinny dotyczyć wyłącznie treści publikowanych na forum. Narzędzia kontroli treści forum służą do kontroli treści, a nie niesienia "sprawiedliwości społecznej" czy umoralniania kogokolwiek. Tym bardziej, gdy nie ma się uprawnień śledczych i za potwierdzenie ma się wyłącznie własne (choćby i silne) przekonanie. Przekonanie (choćby i silne) powinno mniej się liczyć niż domniemanie niewinności.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

jaki wpływ na komentarze klientów ma reklamujący się usługodawca? Czy jeśli Rasti bardzo mi podpadnie, to mogę w jego temacie napisać "Świetna usługa, odlane Gotreki [czy inne whatevery, nie znam się na WFB] wyglądają lepiej niż oryginały, polecam"
Możesz. Wszystko można i wszystko ma swoją cenę. Jak np 212 kk.
Choć nie wiem, czy nie ostrożniej pisać "wykroczenie" albo "łamanie prawa". "Przestępstwo" to zawinione złamanie ustawy karnej i społeczna szkodliwość wyższa niż znikoma.
Napisałem "powinno być uznane"
Przekonanie (choćby i silne) powinno mniej się liczyć niż domniemanie niewinności.
Dla organów ścigania, nie dla prywatnych osób.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Jankiel pisze:
Przekonanie (choćby i silne) powinno mniej się liczyć niż domniemanie niewinności.
Dla organów ścigania, nie dla prywatnych osób.
To znaczy że na tym forum można dostać bana/ostrzeżenie/być moderowanym za to, co robi się poza forum? Na jakiej podstawie? Bo przecież nie regulaminu, który dotyczy publikacji treści na forum.
Jankiel pisze:
jaki wpływ na komentarze klientów ma reklamujący się usługodawca? Czy jeśli Rasti bardzo mi podpadnie, to mogę w jego temacie napisać "Świetna usługa, odlane Gotreki [czy inne whatevery, nie znam się na WFB] wyglądają lepiej niż oryginały, polecam"
Możesz. Wszystko można i wszystko ma swoją cenę. Jak np 212 kk.
To nie jest odpowiedź. Znaczy, oczywiście jest, ale omija sens mojego pytania, choć literalnie na nie odpowiada. Chodzi mi konkretnie o powód, dla którego ogłoszeniodawca ma odpowiadać za komentarze kogoś innego, pisane w jego temacie. Przypomnę, że napisałeś:
Dlatego na jakiekolwiek reklamowanie przestępczej działalności, czy to wprost, czy też poprzez pozytywne komentarze klientów nie ma naszej akceptacji.
Albo wytłumacz mi dlaczego tak, albo może przyznaj, że zapędziłeś się z tym przenoszeniem odpowiedzialności. Proszę.
EDIT: zlepiam dwa posty

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Jankiel pisze:
Dziwne jednak, że bana dostał z opóźnieniem po komentarzu nt. odlewów dla Jankiela.
Nie wiem. Może uznano, że GW robi najlepsze rzeczy w żywicy i inne twierdzenia są kłamstwem i oszczerstwem.
Chodziło mi o to, że najpierw Yudo wlepiła Rastiemu osta w jego temacie, później ktoś zasugerował w formie żartu, że skoro zamawiałeś u niego, to jednak nie dostanie bana. Dzień później Rasti dostał bana z opóźniaczem, a wszystkie posty dotyczące tej sprawy zostały wycięte. A kiedy Laik zwrócił na to uwagę, temat Rastiego został ponownie zamknięty.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

wenanty pisze:To znaczy że na tym forum można dostać bana/ostrzeżenie/być moderowanym za to, co robi się poza forum? Na jakiej podstawie? Bo przecież nie regulaminu, który dotyczy publikacji treści na forum.
W dużym skrócie na tym forum można dostać bana/ostrzeżenie/wymoderowanie za wszystko to, co może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności karnej lub cywilnej osoby formalnie odpowiadającej za forum (czyli mnie).

Owszem, to się też tyczy działalności niekoniecznie stricte forumowej. Jeśli na forum ogłosisz że sprzedajesz figurki, po czym przewalisz innego forumowicza znikając z kasą, to poza udostępnieniem wszystkich danych jakie tylko mogę uprawnionym organom w ramach śledztwa (adresy IP z których następowało logowanie, oczywiście z dokładnym co do sekundy czasem) jak najbardziej zbierzesz bana.

Ta polityka nie będzie przedmiotem dyskusji i jest jednym z niewielu aspektów działania forum w którym mogę osobom niezadowolonym co najwyżej zalecić założenie własnego forum.

Duderson: korelacja czasowa jest często przypadkowa. Jak mam nadzieję widzicie i doceniacie, bany to nie jest coś co rozdajemy lekką ręką i zazwyczaj po prostu czekamy z decyzją na opinię reszty grona moderatorskiego.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Wycinanie postów też jest przypadkowe?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie, wycinanie postów to zawsze SPISEG. Patrz też pierwsze zdanie mojego posta. Nie mam czasu ani ochoty tłumaczyć dwa razy, więc jeśli nie zrozumiesz to przeczytaj jeszcze raz.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Nie wiedziałem, że możesz być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za żarty z Yudokuno. Zresztą mniejsza o to, nie chce mi się wojować. EOT z mojej strony.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Przeważnie konsultujemy się po fakcie. A posty zazwyczaj są wycinane bez konsultacji. Nikt z nas nie siedzi 24h na forum.
W dużym skrócie na tym forum można dostać bana/ostrzeżenie/wymoderowanie za wszystko to, co może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności karnej lub cywilnej osoby formalnie odpowiadającej za forum (czyli mnie).
To jest podstawowa zasada. I godzimy się z tym, że lepiej czasem kogoś niesłusznie wyciąć czy zablokować, niż nie zareagować.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ghoul
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ghoul »

Taka mała uwaga dla administracji. Sklep Imperium już nie istnieje to wiemy, nowym sklepem w tym momencie jest ów ten: http://vanaheim.pl/

Chyba że była to kwestia pieniędzy. To nic nie sugeruje.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Chciałbym zapytać, dlaczego gdy kliknę "zobacz swoje posty", to nie widzę wszystkich swoich postów, tylko część?

Pytałem kilka razy o ważne rzeczy, wklejane były linki i bardzo rad byłbym, gdybym mógł zobaczyć wszystkie swoje posty. To samo jest, gdy w opcji szukam wpisuje swój login, też nie wyszukuje wszystkich.

O co come one?

Pzdr
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

ten temat już przerabialiśmy. Nie da się i tyle :/
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

takie głupie pytanie, czy jest możliwość usunięcia mojego imienia i nazwiska ze wszystkich postów na tym forum?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

tak - ręcznie. Niestety tylko Ty możesz się tego podjąć, bo nikt nie będzie godzinami ślęczał na forum jak świstak przy sreberkach
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

tzn, że musiałbym dostać prawa admina, by móc edytować wszystkie posty (przynajmniej w dziale turnieje).

Bardziej mnie interesuje opcja przelecenia jakimś skryptem po bazie danych forum i zamieni moich danych np na gwiazdki, ale to chyba już pytanie do Tomasha.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A czemu? Szczerze mówiąc, wątpię, czy można w ten sposób modyfikować posty innych użytkowników bez ich zgody.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Przetwarzanie danych osobowych. Prawo do modyfikacji danych. Prawo do bycia zapomnianym, itp.
Ostatnio za dużo czytałem o GIODO i tak mnie naszło.
Czy organizatorzy robiąc turniej (pobierając moje dane osobowe: imię, nazwisko, a często również miasto zamieszkania i adres e-mail) nie powinni stosować się do tych przepisów.
Podobnie sprawa ma się ze stroną rankingu ligi, choć tutaj jest o tyle lepiej, że dane można modyfikować czy też usunąć.

Żaden turniej chyba nie posiadał regulaminu, który trzeba by było podpisać/zaakceptować i zgodzić się na przetwarzanie danych.

W sumie to moje dane zostały umieszczone publicznie w internecie (tutaj na forum) bez mojej zgody - do tego już ktoś pewnie by mógł się doczepić.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie przeżywaj, wystarczy, że ubezpieczasz auto - i już Twoje dane ma taka ilość firm, że nawet sobie nie wyobrażasz :mrgreen: . Zapomnij o jakiejkolwiek anonimowości, to już nie te czasy. Módl się raczej o to, żeby być nikim, wtedy Twój brak anonimowości nie będzie Ci doskwierał w ogóle :wink:

ODPOWIEDZ