Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Matysz »

Zaraz zaraz, czyli mogę sobie wrzucić butchera nawet w środek formacji, w powiedzmy 3 szeregu i on nadal czaruje normalnie? Co w przypadku, gdy formacja dojdzie do walki? Mag nadal może rzucać czaru dookoła, czy tylko do walki?

(nie mam ab przy sobie)

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Bohater chyba zawsze musi stać z przodu? Jak on może stać w 3 szeregu?
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Wydaje mi się że mag może (vide Slaan)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

sprawa wygląda tak:
Jeśli masz formację w 3 szeregach i masz wykupioną grupę dowodzenia (muzyk, sztandar i champion) to oni zawsze zajmują pierwszy szereg. Bohaterowie są 'wypychani' do kolejnego wolnego szeregu (w tym przypadku drugiego, nie może to być trzeci szereg, jeśli w 2 szeregu jest możliwość zastąpienia zwykłego hipka bohaterem).
Mag może czarować z dowolnego miejsca, a jeśli chodzi o czary wymagające LoS (np. typu magic missile) to line of sight liczy się od modeli z pierwszego szeregu przed magiem (tak jak przy strzelaniu - drugi szereg ma LoS pierwszego).
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Fajnie :D

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Deska pisze:Witam

Teraz troszkę chciałbym zacząć grać ogrami i mam pytanko a nawet parę

-Co jest najbardziej grywalne w Ograch i co musi być w rozpisce ? Poprosił bym o nazwy PL
-Jaka jest standardowa rozpiska ogrów na 2000 pkt ;D Bym był bardzo wdzięczny gdybyście mi takową podali najlepiej PL.
-Jak nimi grać jakie są dobre taktyki?
Proponuję na początku zrobić sobie armię z czegoś takiego: http://epicwargaming.com/
Taki warhammer dla ubogich :) Podstawki powinny być odpowiednich rozmiarów. Poczytaj jakie mają rozmiary i takie wycinaj. Na początku zainwestujesz trochę czasu na wycięcie tego a potem jak już się OGRasz i poznasz taktyki to będziesz wiedział co kupować.
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

Matysz pisze:Jak trzymacie bohaterów w oddziałach? Wszystko w bunkrze z żelazobrzuchych? Tylko jak mam np. dwóch magów i bsb to oddział robić 3 kolumny 4 szeregi, gdzie w 1. szeregu nie ma ani jednego irona, czy 4 kolumny i 3 szeregi?
ogrmasta pisze:Mam pytanie do sytuacji w której mam 3 ogry w szeregu a w pierwszym rzędzie BSB'ka Tyranta i Firebellego. Czy przeciwnik może w bić w regiment czy tylko w bohaterów?
Afro pisze:tylko bohaterow
W rulebooku jest napisane:
O grupach dowodzenia
Modele, które tworza grupę dowodzenia jednostki, muszą zostać umieszczone w pierwszym szeregu jednostki, o ile tylko jest tam dla nich miejsce. Jeżeli go nie ma, w pierwszym szeregu musi znajdować się możliwie dużo modeli grupy dowodzenia, pozostałe umieszcza się w drugim szeregu.

O postaciach i ich miejscu w jednostce
Kiedy Postać przyłącza się do jednostki, zajmuje pozycję w pierwszym szeregu (niezależnie od dystansu). Szeregowe modele, oprócz grupy dowodzenia, która musi zostać pozostawać w pierwszym szeregu, zostają przesunięte do tylnego szeregu, by zrobić miejsce dla Postaci. Jeżeli w pierwszym szeregunie ma wystarczająco dużo miejsca, część Postaci będzie musiała walczyć w drugim szeregu.

i teraz pytanie: jak w pierwszym szeregu można ustawić samych bohaterów? Bo chyba to nie mój ogrzy umysł :)
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

ogrmasta pisze:i teraz pytanie: jak w pierwszym szeregu można ustawić samych bohaterów? Bo chyba to nie mój ogrzy umysł :)
Wystarczy, że na początku fazy cc wszyscy zrobią make way. Wtedy mogą wyrzucić CG do tyłu
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
ogrmasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171

Post autor: ogrmasta »

No tak. Dzięki.
Przyszedłem na świat pokryty cudzą krwią, krzycząc i kopiąc wszystkich dookoła. Odejdę w ten sam sposób.

Awatar użytkownika
Grish
Mudżahedin
Posty: 229
Kontakt:

Post autor: Grish »

Batalion ogrowy+Mournfang Cavalry+Ironblaster już do mnie jedzie. Brakuje mi tylko generała. Powiedzcie, czy TEN model może robić za Slaughtermastera?

Bo z kolei za Butchera będzie robił najprawdopodobniej TEN
Maluję na zamówienie - szczegóły na PW

fatlazypainter.blogspot.com
Moja galeria
Mój CMoN

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Ten z młotem nie pasuje na rzeźnika totalnie, on na pięściarza byłby super.

Awatar użytkownika
Grish
Mudżahedin
Posty: 229
Kontakt:

Post autor: Grish »

No tak się waham właśnie z nim, bo oryginalny model Slaughtermastera/Butchera jest co najwyżej średni mocno.

Są gdzieś jakieś alternatywne modele do Ogrów oprócz Ściborowych?
Maluję na zamówienie - szczegóły na PW

fatlazypainter.blogspot.com
Moja galeria
Mój CMoN

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

http://vanaheim.pl/avatars-of-war/3568-ogre-hero.html Trochę drogi ale jaki piękny :D Dorobisz mu sztandar na plecach i masz genialnego BSB'ka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Konwersje są wystarczająco alternatywne? Popatrz sobie po galeriach ogrzych, jak ludzie robią butcherów.

Awatar użytkownika
Grish
Mudżahedin
Posty: 229
Kontakt:

Post autor: Grish »

Ten z AoW faktycznie rewelacyjny. Chyba będzie trzeba się w niego niebawem zaopatrzyć :)
Maluję na zamówienie - szczegóły na PW

fatlazypainter.blogspot.com
Moja galeria
Mój CMoN

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Biorąc pod uwage ceny GW, to typek z AoW wcale nie jest taki drogi;]
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ten z AoW całkiem całkiem ;)

Ten wam się podoba:

Obrazek

?
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Grish
Mudżahedin
Posty: 229
Kontakt:

Post autor: Grish »

IMO jest super i baaaaardzo bym chciał, żeby miał zastosowanie w armii :)
Maluję na zamówienie - szczegóły na PW

fatlazypainter.blogspot.com
Moja galeria
Mój CMoN

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

A nie ma? Sztandar na plecy i bsb cudny. Typek stoi na allegro od dlugiego czasu za 35zl kup teraz.

Awatar użytkownika
Grish
Mudżahedin
Posty: 229
Kontakt:

Post autor: Grish »

Widziałem go, ale mam wrażenie, że coś z nim nie tak. Rogi inne niż na Ściborowym zdjęciu.
Maluję na zamówienie - szczegóły na PW

fatlazypainter.blogspot.com
Moja galeria
Mój CMoN

Zablokowany