Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Danrakh »

Heeej zapomniałem już o Grombrindalu... on faktycznie mógłby się nadać, może nawet z Bugmanem? Szkoda, że nie mieści się z kowadłem - byłaby moc.

A skoro już mowa o specach z WD, swego czasu była publikowana kampania (zdaje się w okolicach trzechsetnego numeru) z krasnoludami i zielonymi, nie było tam czasem specjali? Chodzi mi po głowie jakiś brewmaster ale inny niż Josef. Pamięta ktoś?

Edit:
Już sobie przypomniałem - chodzi o kampanię Bugman's Lament w numerach 298, 299 i 302, było tam trzech bohaterów specjalnych - ciekawe czy oni też są dopuszczeni (a zwłaszcza BSB z +1 do S w pierwszej turze walki dla wszystkich oddziałów w 12").
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Witam.
Taka tam rozpiska na 1000 pkt. oto i ona :
1 Hero : 102 pkt.
runesmith
-shield
-runic armour (rune of stone , rune of iron )
-runic weapon (rune of hit ? [runa uderzenia] )

1 Core : 225 pkt.
20 warriors
-Great weapon (all)
-Command group

2 Core : 225 pkt.
20 warriors
-Great weapon (all)
-Command group

3 Core : 115 pkt.
10 Quarrellers
-music

4 Core : 115 pkt.
10 Quarrellers
-music

1 Rare : 80 pkt.
-Grudge thrower

suma = 962 pkt.

Ogólnie taktyka jest taka by (chociarz przez 1 rundę) przytrzymać przeciwnika w walce wręcz a pozostała kompania niszczy z daleka.Nic specjalnego.
Nie wiem tylko gdzie wstawić te 38 punktów , bo na kuszników nie za bardzo , może na warriorów? Albo jakaś mało liczna jednostka ?

Za wszelakie porady w zmianie rozpiski dziękuję .
Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 13 paź 2012, o 13:20 przez miły5, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

masz jeszcze 20pkt... możesz dać sztandary na kusznikach ;)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2012, o 20:05 przez Smh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Runy na Kowalu mnie nie przekonują. No i goła katapa... z jednej strony fajnie bo tanio, z drugiej tracimy cały potencjał krasnoludzkich maszyn. Chociaż inżynier by się przydał.
Obrazek

Awatar użytkownika
KuBa1987
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KuBa1987 »

Co myślicie o czymś takim na 2012 pkt:

1 Runelord @ 368.0 Pts
Anvil of Doom; Gromril Armour; Shield
Runic Talisman [50.0]
Master Rune of Balance


1 Thane @ 169.0 Pts
Great Weapon; Gromril Armour; Battle Standard
Runic Armour [50.0]
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance
Runic Talisman [25.0]
Master Rune of Challenge


1 Master Engineer @ 70.0 Pts


29 Hammerers 366.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

29 Warriors 300.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard

25 Rangers 285.0 Pts
Great Weapon; Rangers; Heavy Armour; Standard

1 Grudge Thrower 145.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [50.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating


1 Grudge Thrower @ 170.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)


1 Cannon @ 140.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [35.0]
Rune of Forging


Total Army Cost: 2012.0

Generał miałby być na kowadle.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Zasady euro? Ogólnie wydaje się w porządku. 3 solidne klocki, dobry park maszynowy, chociaż z drugiej strony skłaniam się ostatnio ku wersji że na euro rune of spellbreaking > rune of balance.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
KuBa1987
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KuBa1987 »

Tak euro niestety:). Tylko w dwóch klockach warriorów nie starczyło pkt na muzyka nie wiem czy odjąć po jednym i dodać muzyka?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Oj, teraz zauważyłem. Muzycy koniecznie, co więcej - poszukaj pięciu punktów na Rune of Burning dla katapulty. Inaczej przyjdzie abomka/hydra i zje pół stołu.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
cHudy
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Ad Astra Zielona Góra /Hauptstadt Legionäre Berlin

Post autor: cHudy »

panterq pisze:Myślę że najciekawszym specem w tym momencie jest White Dwarf jako gienek za 500 punktów. Tron odpada, 800 punktów za jeden model o krasnoludzkiej mobilności to kiepski interes. Thorek zjada drugą maszynę, i niespecjalnie pomaga w antymagii, Bugman byłby spoko gdyby nie trzeba było dla niego wystawiać Longbeardów.
W skrócie - czyste euro i tak będzie najlepsze.
Ja jade z Bugmanem i jego rangersami. Rozpa słabsza niż standardowe Euro ale grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości zagrania czymś innym niż tym co zawsze. Zresztą modyfikacja aż tak bardzo nie wpływa na jakość armii

W skrócie :

kowadło wersja turbo tania
bsb - standard
bugman
rangersi
warriorzy z dwurakami
mali rangersi bugmanna (17-20 sztuk)
młotkowi
2x klopa
armata

po głowie chodziła mi jeszcze opcja ze Skagiem the Stealthy ale koniec końców bugman chyba lepszy. Chyba, że ma ktoś pomysł na jakieś kombo z oddziałem do 200 pkt który można wystawić jako skautów

pozdrawiam,
chudy

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Z tym jadę przegrać w Poznaniu:
2400 Pts - Dwarfs Roster

Runelord (4#, 350 pts)
1 Runelord, 140 pts
1 Anvil of Doom, 175 pts
1 Runic Armor, 5 pts = (base cost 0 + Rune of Stone 5)
1 Runic Talisman, 30 pts = (base cost 0 + Rune of Spellbreaking x1 25 + Rune of the Furnace 5)

Thane (1#, 150 pts)
1 Thane (Battle Standard Bearer), 90 pts = (base cost 65 + Battle Standard Bearer 25)
1 Runic Weapon, 5 pts = (base cost 0 + Rune of Fire 5)
1 Runic Armor, 50 pts = (base cost 0 + Master Rune of Gromril 25 + Rune of Resistance 25)
1 Runic Talisman, 5 pts = (base cost 0 + Rune of the Furnace 5)

Thane (1#, 119 pts)
1 Thane, 69 pts = (base cost 65 + Great Weapon 4)
1 Runic Armor, 5 pts = (base cost 0 + Rune of Stone 5)
1 Runic Talisman, 45 pts = (base cost 0 + Master Rune of Challenge 25 + Rune of Brotherhood 20)

Master Engineer (1#, 80 pts)
1 Master Engineer, 80 pts = (base cost 70 + Brace of Pistols 10)

Dwarf Warriors (36#, 421 pts)
35 Rangers, 400 pts = 35 * 11 (base cost 8 + Upgrade to Rangers 1 + Great Weapon 2) + Musician Mus 5 + Standard Bearer Std 10
1 Veteran, 21 pts = (base cost 18 + Ranger 1 + Great Weapon 2)

Thunderers (12#, 185 pts)
12 Thunderers, 185 pts = 12 * 15 (base cost 14 + Shield 1) + Musician Mus 5

Miners (10#, 115 pts)
10 Miners, 115 pts = 10 * 11 (base cost 11) + Musician Mus 5

Hammerers (25#, 380 pts)
24 Hammerers, 306 pts = 24 * 12 (base cost 12) + Musician Mus 6 + Standard Bearer Std 12
1 Gate Keeper, 24 pts
1 Runic Standard, 50 pts = (base cost 0 + Master Rune of Grungni 50)

Artillery Battery (5#, 170 pts)
1 Grudge Thrower, 155 pts = (base cost 80 + Rune of Accuracy 25 + Rune of Penetrating x2 50)
1 Engineer, 15 pts

Artillery Battery (5#, 150 pts)
1 Grudge Thrower, 135 pts = (base cost 80 + Rune of Accuracy 25 + Rune of Burning 5 + Rune of Penetrating x1 25)
1 Engineer, 15 pts

Artillery Battery (5#, 140 pts)
1 Cannon, 125 pts = (base cost 90 + Rune of Forging 35)
1 Engineer, 15 pts

Airborne Assault (1#, 140 pts)
1 Gyrocopter, 140 pts

Total Roster Cost: 2400
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

widząc jak zapowiada się nowy woch ( słabo) moje zielone oblicze skierowuję ku armii tak mi bliskiej. w dole zarys rozpy brzydko defensywnej ale niedokończonej. wazne żeby genste zostało to co jest, natomiast nie mam pomysłu na bohaterów. kowadło + bsb no i 199 pkt wolnych.

Unnamed2400 Pts - Dwarfs Army

16 Thunderers @ 229.0 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour; Musician

16 Thunderers @ 229.0 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour; Musician

13 Quarrellers @ 143.0 Pts
Crossbow; Light Armour

28 Hammerers @ 378.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

1 Gate Keeper @ [12.0] Pts

28 Ironbreakers @ 407.0 Pts
Gromril Armour; Shield; Standard; Musician

1 Ironbeard @ [12.0] Pts

1 Grudge Thrower @ 170.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

1 Engineer @ [15.0] Pts

1 Grudge Thrower @ 150.0 Pts
Engineer
Engineering Runes [55.0]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Engineer @ [15.0] Pts

1 Cannon @ 90.0 Pts

1 Runelord @ 315.0 Pts
Anvil of Doom; General; Gromril Armour

1 Thane @ 90.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard

Models in Army: 116


Total Army Cost: 2201.0
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Wolne punkty to akurat master engineer, runy dla BSB (gromril, resistance i challenge), spellbreaker oraz furnance na kowadło, i zostają punkty na muzyka do kuszników. Tym niemniej polecałbym zamiast thundów jednak kuszole z dwurakami. W mniej więcej tej samej cenie dostajesz dwa oddziały do szarż na flanki przeciwnika (biją dużo mocniej od thundów). Urywasz kolejne punkty, które razem dawałyby coś w stylu Master Rune of Grungni na któryś sztandar, albo rune of forging + engineer na cannon.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Wreszcie ktoś zainwestował w Ironbreakersów! :)

Ja też sugerowałbym kuszników z dwurakami, np. 2x16 + jakis mniejszy oddział bez dwuraków, tak zeby spełnic wymóg core units.
Ogólnie 3 strzelające jednostki piechoty to opcja, która mi sie podoba, daje to wiecej możliwosc zareagowania na rozstawienie i ruch rywala, niz jakis 1 kloc piechoty.
Jesteś przekonany, że potrzebujesz muzyków w tych strzelcach?

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Ech, następny defens... Po co Ci kowadło skoro planujesz stać i strzelać?

Może być coś takiego:
Kowadło - tarcza, Ro Stone, Ro Furnance, MRo Balance, Spelleater Rune
BSB - dwurak, MRo Gromril, Ro Resistance, MRo Challenge
7 pkt wolnych.

Szału nie ma ale też zbyt wiele opcji nie zostaje przy takim ustawieniu specjali.

Muzycy są w zasadzie zbędni na tych strzelcach - i tak po ruchu nie strzelisz (nawet popychając z kowadła) a do walki się goście nie nadają. Limit 45 broni strzeleckich na euro można wykorzystać np wystawiając 3x15 kuszników z dwurakami i muzykami. Masz wtedy przy okazji równe 600 w core.

Generalnie da się zrobić defens bardziej optymalny - rozumiem, że posiadane modele ograniczają swobodę kompozycji?

Edit
Zapomiałem, że na ojro albo balans albo scroll. W takim razie proponuję taki układ:
muzycy z Thunderersów - wypad,
inżynierowie z Klopek - wypad,
Kowadło - tarcza, Ro Stone, Ro Furnance, Ro Spellbreaking,
BSB - dwurak, MRo Gromril, Ro Resistance, MRo Challenge,
Cannon - Ro Forging
Master Engineer - Ro Stone, Brace of Pistols, dwurak
3 pkt wolne.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, o 12:29 przez Danrakh, łącznie zmieniany 1 raz.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

No właśnie kowadło przydaje się o tyle, że rozstawionych w dwa szeregi thundów zwijasz do 5tek i popychasz z kowadła do walki. Tyle że wyraźnie lepsi w tym wypadku są jednak kusznicy z dwurakami.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Danrakh pisze:Ech, następny defens... Po co Ci kowadło skoro planujesz stać i strzelać?
bo kowadlo nie sluzy jedynie do popychania.
ma przeciez tez opcje spowalniania przeciwnikow do tego zadajac k6 hitow. w armii strzelajacej jak najbardziej powinno sie znalezc. wiecej tur strzelania.

do tego loko pisal o armii defensywnej.
a kusznicy sa gorszymi strzelcami niz thundzi, do tego maja AP.
16 sa na tyle wielkie by zadac calkiem sporo obrazen przeciwnikowi. nie sluza do zdejmowania smieci tylko do strzelania po glownych klockach przeciwnika. wydaje mi sie, ze na fasty tutaj sa kusznicy ktorych nie jest zbyt duzo. moze warto ich zwiekszyc do 15 i dac im dwuraki? bedzie to jakis klocek awaryjny ktory bedzie mogl wejsc na flanke. bo nie ma sensu tym wchodzic od frontu bo sie odbije od wszystkiego.
tych muzykow faktycznie mozesz usunac. po obrocie nie strzelisz, uciec tez ci sie za bardzo nie uda :)

podoba mi sie ta rozpiska jednak mam wrazenie, ze bedzie strasznie nudna :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Panter
Ma strzelców bez tarcz i dwuraków - co oni niby zrobią w walce? Skinki złamią? W tej armii kowadło to w 80% Rune of Wrath & Ruin.

@Morsereg
Używanie kowadła głównie do spowalniaczki to marnowanie potencjału jednej z ostatnich możliwych w grze popychaczek umożliwiających szarżę. Pomijam już fakt, że armia z 2x klopką i 2x działem (runicznymi oczywiście) zrobi na odległość więcej niż wariant, o którym tu dyskutujemy. Pomyśl lepiej jak ma Loko te 199 pkt wydać ;)

@Loko
W sumie jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy.
Wywalając małych inżynierków wciśniesz na dziale Ro Forging - uwzględnione we wcześniejszym poście.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, o 12:31 przez Danrakh, łącznie zmieniany 1 raz.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

No to właśnie napisałem, że dużo lepsi będą tutaj kusznicy :)
Swoją drogą, rozważając rozpiski bez kowadła zastanawiałbym się nad konfiguracją klopa, działo, 2 x organki. Ale to już zupełnie inna historia.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

dziękuje za uwagi. ciekawym waszej opini na temat braku mr chalange. kowadło faktycznie za to co daje za drogie jest. za to wchodzi król. bsb trochu mientki ale za to z 5 siły do zdejmowania regen z wszelakiego ścierwa.
Unnamed2400 Pts - Dwarfs Army

1 Dwarf Lord @ 221.0 Pts
General; Shieldbearers; Great Weapon; Gromril Armour
#Shield Bearer [0.0]
Runic Armour [45.0]
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Stone
2 Shield Bearers @ [0.0] Pts

1 Runelord @ 223.0 Pts
Gromril Armour; Shield
Runic Armour [5.0]
Rune of Stone
Runic Talisman [75.0]
Master Rune of Balance
Rune of Spellbreaking

1 Thane @ 165.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Runic Armour [50.0]
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance
Runic Weapon [25.0]
Rune of Cleaving
Rune of Fire

16 Thunderers @ 224.0 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour

16 Thunderers @ 224.0 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour

12 Quarrellers @ 156.0 Pts
Great Weapon; Crossbow; Light Armour

27 Hammerers @ 366.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

1 Gate Keeper @ [12.0] Pts

30 Ironbreakers @ 438.0 Pts
Gromril Armour; Shield; Standard; Musician
Runic Banner [30.0]
Ancestor Rune
Rune of Determination

1 Grudge Thrower @ 155.0 Pts
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)


1 Grudge Thrower @ 135.0 Pts
Engineering Runes [55.0]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating


1 Cannon @ 90.0 Pts


Models in Army: 112


Total Army Cost: 2397.0
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, o 19:05 przez loko, łącznie zmieniany 1 raz.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

a może 2x cannon i 2x klopa?

Niedawno grałem krasnoludami na lokalnym turnieju. Była to jedna z moich pierwszych gier dwarfami na 8ed. i nie wiedziałem za bardzo "czym się gra" itp, więc moja armia wyglądała tak:

król
bsb
runelord bez kowadła, z Rune of Ballance i Spelleater Rune + dobra ochrona, żeby nie padł
40 warriarów z dwurakami
10 kuszników w skaucie
30 hamców z runą dającą warda na strzelanie w 6"
2 działa
2 klopy

"Taktyka" była prosta: artyleria w rogu i dwa kloce przed nią, tak by nic nie przeszło. Sztandar daje warda na strzelanie jak najwiekszej ilosci oddziałów.

Zrobiłem 5:15 z lizakami (skometował mnie na ifkach, inaczej pewnie by było koło remisu), 20:0 z O&G i 17:3 z wochem (wystrzelałem 3/4 chosenów nim doszli, ale pochował dyskowców i nie miałem jak ich dostać).

Choć to tylko 3 bitwy doszedłem do wniosku, że taki zestaw maszyn daje dużą siłę ognia i potencjalną przewagę w mirrorach czy grze na imperium. Organki są zbyt losowe. Kowadło też. Łatwiej wybucha niż inne maszyny i traci się wtedy 400 pkt, a nie 140-170. Teraz tylko stwierdzam, że mogłem wywalić lorda i wziąć za to 2x kuszników/strzelców i ustawić ich przed piechotą. Dałoby to dodatkowe około 20-30 strzałów co turę, ale nie wiem co z nimi potem zrobić (oprócz tego, że stracić). Może zamiast tego rozwiązaniem by było wziąc 2 żyrki? Albo zmienić 40 warriorów na 30 kuszoli z dwurakami?

Co sądzicie?

EDIT:

co do MRoC: ja bym dał. Na wiele armii się nie przydaje, bo ItP, ale np bretońskie pegazy czy inne rzeczy super ściąga. BSB bym jednak zrobił twardszego, niefajnie go stracić, szczególnie jak się rezygnuje z Ld 10.

A co myślicie o zrezygnowaniu z króla i wystawieniu większej ilości oddziałów?

Albo 2 tanów zamiast 1 lorda? Teoretycznie ma się 1W i 2A więcej za podobną cenę :)

PS: Gdzieniegdzie widzę wieści o jakimś nowym WoChu. O co chodzi i gdzie to znaleźć?

ODPOWIEDZ