Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Re: Szybkie pytania

Post autor: JAMA »

Rasti pisze:Kiedyś były chyba nawet w MO.
Cały czas są w Mail Order GW.
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1290031
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

1.Coś innego do zmywania metalowych figurek procz rozcienczalnika do farb nitro?

2. Jeśli DOT przestaje spulchniać farbę figurek, to jest to chyba pierwszy sygnał, że traci swoje właściwości tak?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Co do DOTa, to jest różnie. Dużo zależy od farb, które zmywasz. Ostatnio zmywałem 10 thunderersów, które kupiłem. Jeden z nich był inaczej pomalowany. DOT zmył farbę z 9 idealnie - nie trzeba było praktycznie nic poprawiać. Natomiast z tego jednego zmył farbę tam, gdzie było jej dużo, natomiast na tym jednym figsie została cieniutka warstewka farby, której za cholerę nie mogę DOTem zmyć. Nie przeszkadza to wprawdzie, bo jest to bardzo cienka warstwa i praktycznie spokojnie można figsa pomalować, ale widać, że działanie DOTa zależy od farbek, którymi pociągnięto figsa..

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

chce zrobić wyglądający na kamienny konument/podstawę do mojego imerialnego war altara potrzebuję materiału łatwego w obróbce... nie wiem czy styrodur nie byłby za miętki? jakieś inne opcyje?

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Witam.
Ostatnio przeglądając internet znalazłem fajny tutek na temat jak samemu stworzyć kostkę kamienną przy użyciu cementu (GS , forma i cement ) , niestety zapodział mi się gdzieś a szukałem wszędzie.Więc czy ma ktoś może link do czegoś takiego albo napisał mi chociaż z czego zrobić elastyczna formę ?Bardzo możliwe , że widziałem to nawet na tej stronie ale nie jestem pewien.
Za odpisanie z odpowiedzią serdeczne dzięki.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Formę możesz zrobić z sylikonu. Jeżeli ma być na prosty wzór to nawet z jakiegoś sanitarnego za 10zł per tubka.

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Dzięki za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Potrzebuję szkielety na podstawki - jaki zestaw plastików byłby najlepszy do wykorzystania do tego celu, bo nie mam ze szkielami żadnego doświadczenia... Będę wdzięczny za jakieś sugestie...

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Tu jest np zestaw od gw :
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1630115a

Moze sie pyrzda :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Dzięki za info, ale czachy to ja mam... Przydałoby się parę szkieletów do częściowego zakopania w piachu...

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Jeszcze tylko takie cus widzialem : http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1450000
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Elo,

Zabieram się za pomalowanie 40 plaque monków (stare modele)
Macie jakiś pomysł na kolor szmat ?? bo nie mam pojęcia jakim kolorem pomalowac ich szmaty.
Chciałbym pomalowac ich pod typowy plaque kolor ale jak go osiągnąć ?
Za wszystkie pomysły z góry dzięki :)
Obrazek

Szakel
Plewa
Posty: 8

Post autor: Szakel »

Wiecie może jaki rodzaj styropianu został użyty do makiety w tym tutku: http://fantasygames.com.pl/blog/terrain ... al-part-1/ ? :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Po mojemu to styrodur jest raczej...

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

czyli styropian ekstrudowany, czy jakoś tak....
Obrazek

Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Post autor: JAMA »

JochnyWalker pisze:czyli styropian ekstrudowany, czy jakoś tak....
Nie ma czegoś takiego - przynajmniej z punktu widzenia rodzaju materiału i technologii wytwarzania.
O cudach nazewniczych wymyślanych przez handlowców nie ma sensu pisać.
Do wyboru są:
- Styrodur (jako najczęściej występująca nazwa handlowa), czyli porowaty polistyren. Otrzymuje się go metodą wytłaczania (ang. extrusion), a efektem końcowym jest płyta o określonej grubości, w środku z mikropęcherzykami, ale ze stosunkowo twardą powierzchnią, przy wprawnym krojeniu nożem modelarskim nic się nie kruszy i nie odrywa, otrzymuje się równą linię cięcia; dostępna w różnych kolorach, najczęściej pastelowych; największa grubość płyty, jaką widziałem w hurtowni to 100mm;
- Styropian (jako najczęściej występująca nazwa handlowa), czy polistyren spieniany. Otrzymuje się go metodą formowania rozrostowego, a efektem jest płyta o określonej grubości, składająca się z mnóstwa pozlepianych ze sobą, porowatych kuleczek o różnej średnicy. Powierzchnia jest tak samo miękka, jak wnętrze płyty; podczas cięcia kuleczki często odrywają się, przez co płaszczyzna cięcia nie jest tak równa jak Styroduru; przy krojeniu nożem mamy tych odrywających się kuleczek pełno dookoła, więc częściej stosuje się cięcie gorącym cięgnem (drutem) i wtedy taka płyta jest wypalana - problem jest taki, że cholernie śmierdzi i trzeba to robić albo na wolnym powietrzu albo w pomieszczeniu z dobrą wentylacją.
Oczywiście na makiety lepszy jest Styrodur, ale jest znacznie droższy.
Za to Styropianu wszędzie jest pełno, a najwięcej uciechy jest, jak się kupi lodówkę/pralkę/kuchenkę i mamy gotowe kształtki do robienia bunkrów :)
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1034
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Mam pytanie, jakiś czas temu kupiłem trawke elektrostatyczną i może mi ktoś powiedziać jak zrobić aby taka trawka stała na sztorc w kępkach po przyklejeniu ?
Obrazek

Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Post autor: JAMA »

Deus pisze:Mam pytanie, jakiś czas temu kupiłem trawke elektrostatyczną i może mi ktoś powiedziać jak zrobić aby taka trawka stała na sztorc w kępkach po przyklejeniu ?
Kropla kleju typu Wikol, sypiesz na to szczyptę trawy (albo z palca albo przy pomocy szczypiec), odwracasz podstawkę do góry nogami, można parę razy lekko uderzyć od góry - nadmiar spada, a reszta sterczy jak na trawę przystało.
Na Youtube jest sporo wideoporadników - wrzuć hasło "how to apply static grass" i masz pół dnia oglądania.
Na przykład: http://www.youtube.com/watch?v=THQXYOhnpCY.
Niektórzy bawią się w wytwarzanie pola elektrostatycznego (w końcu to static grass), ale moim zdaniem ma to sens przy masowej produkcji podstawek i "sadzeniu" trawy na dużej powierzchni.
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Jak zrobić bardzo ładnie białe kości.

Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Post autor: JAMA »

Tral pisze:Jak zrobić bardzo ładnie białe kości.
Złapać małą myszkę.
Wsadzić w mrowisko i dać pracowitym owadom do ogryzienia.
Mniej więcej za trzy dni efekt przechodzi wszelkie oczekiwania :)
...
A konkretnie to o co Ci chodziło? O sposób malowania? Sposób wyrzeźbienia?
Gdzie te kości mają być? Wędrować jako oddział szkieletów? Leżeć jako resztki na podstawce? Wisieć na ścianie jako ozdoba dioramy?
Pomysł już na starcie jest taki sobie, bo generalnie kości nie są białe. Rzadko kiedy mają możliwość wybielić się, raczej z czasem żółkną i brązowieją, na skutek różnych procesów.
Najprostsza metoda na "ładnie białe kości", to jasny podkład (Army Painter ma farbę podkładową, która nazywa się Skeleton Bone), na to kolor "kościany" (GW miało kiedyś farbkę "Bleached Bone", teraz jest jakiś "Ushabti Bone", ale ma jakiś dziwaczny odcień, Vallejo ma "Bone White", który wcale nie jest biały) i potem mozolne rozjaśnianie białym kolorem - jak chcesz szybko, to robisz przecierkę suchym pędzlem, jak nie lubisz wyraźnych przejść, to nakładasz po kolei warstewki rzadkiej białej farby, aż do uzyskania zadowalającego efektu.
Moim zdaniem, lepiej wyglądają kości, które są malowane ciemnym podkładem (i w zagłębieniach są wyraźnie ciemniejsze), a potem rozjaśniane począwszy od odcieni delikatnego brązu lub zieleni, aż do osiągnięcia wyraźnej przewagi koloru kościstego (typu Bone White).
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

ODPOWIEDZ