Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Azurix »

Ja to rozumiem. Problem w tym, ze jest to tak napisane, że niezaawansowany gracz Dwarfów może tego nie zrozumieć i inaczej interpretować :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

to pokaz mu cytat z Vaul's Unmaking a dokladnie "... This item loses all of its magical properties...." czyli niszczy wszystkie magiczne wlasciwiosci, ergo wszystkei runy.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a czy przypadkiem jakiś FAQ nie mówi wprost jak działa Vaul na dwarfickie runy? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie mam FAQa do Dwarfów, a obecnie na tronie GW nie da się pobrać, jednakże w FAQach do RB, HE, czy Uściśleniach Sędziowskich nic na ten temat nie widzę.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Azurix co ty opowiadasz...Oczywiście ze da sie pobrac FAQ do Dwarfów http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... s_V1_3.pdf tyle ze nic w nie ma na ten temat. Szukałem tez w FAQ do HE i w uscisleniach ale tez nic nie ma.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam pytanie, bardziej mi się opłaca wystawić 20 łuczników w dwóch grupkach po 10 czy w jednej dwudziestoosobowej?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Może trochę bardziej uściślisz pytanie?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Chodzi mi oto czy lepiej grać na dwóch mniejszych klockach łuczników czy na jednym większym?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zależy od rozpiski, czasami warto mieź 2x10, a czasami 20
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

Mistrz Miecza Hoteha pisze:Chodzi mi oto czy lepiej grać na dwóch mniejszych klockach łuczników czy na jednym większym?
Sam się nad tym zastanawiam. więcej oddziałów - więcej celów ostrzelasz w 1 rundzie.
znowu z drugiej strony jak masz magiczny sztandar na łucznikach, to jak masz ich więcej, to więcej łuczników w twojej armii z niego korzysta.
zależy co się chce osiągnąć i jak grać.
Ja obecnie biorę 1 duży (20-25) ze sztandarem + 1 mały (10) + ew drugi mały jak nie biorę łuków na lekkiej jeździe (gram na euro a tam masz limit do 45 sztuk)
KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Faranel
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Faranel »

Witam. Słuchajcie mam pytanie odnośnie jednostek HE. Jak to jest w grze? Tzn. mam na myśli oddziały, które w walce opłaca się wystawiać. Czy HE to jest rasa, gdzie tak na prawdę wystawia się praktycznie same oddziały złożone z WL i SM, czy każdy regiment znajdzie dla siebie miejsce? Pytam, bo tak na prawdę nie mam pojęcia jakie figurki ewentualnie kupować, skoro np. Archerów, Morskiej straży, czy innych nie opłaca się w ogóle wystawiać.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

niektore musisz wystawic cala reszta zalezy od koncepcji jaka chcesz grac, niektore sa leprze inne gorsze. Da sie zlozyc armie na wszystkim WL, PG, SM ale najelpiej sie gra na WL.
Jakos musisz wypelnic cory w armi a tu najlepiej nadaja sie luki, z herosow napewno potrzebujesz BSB i ze 2 magow, z rarow napewno 2 orly, a spece to juz twoj wybor mozna grac wszystkim ale jesli chcesz cos wygrywac to WL sa dobrym wyborem ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Czy w wyniku rzutu 8-9 na miscasta zwykły sztandarowy oddziału niosący BoS dostaje hita? Zapis brzmi "every model that can generate power or dispel dice" więc RAWowo chyba tak...
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Nie ma to znaczenia bo jesli nawet zginie to sztandar podnosi następny ludek.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

No właśnie ma znaczenie bo możesz stracić typka z oddziału. Że już nie wspomnę o sytuacji gdy jest to ostatni model w unicie...
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Life ;) W opisie BoSa nie ma napisane generuje tylko dodaje wiec ja nie widze zeby ludek cokolwiek generował ;)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

mam rozumieć że ten zapis tyczy się tylko skavenśkiego generatora? ;)
a na poważnie - jak ktoś wie to niech się wypowie, chociaż wydaje mi się że obrywa
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Sam powołujesz sie na RAW ;)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

ale sobie nie ufam w kwestii zasad ;)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

turek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159
Lokalizacja: Lublin/Gdańsk

Post autor: turek »

Siemka
jak działa przedmiot foe bane ??

Zablokowany