Nowy WoCh

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Nowy WoCh

Post autor: loko »

ja chyba festusa przytulę aczkolwiek boje się że on skażony żywicą będzie. w mojej nurglowej armii must have.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Mam nadzieje że te modele nie będą droższe niż 60zł z jednego
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

cahir pisze:
Gerald pisze:GW nikogo nie zmusza do kupwania swoich nowych pomyslow. Daje tylko mozliwosc. To ty decydujesz czy z tego skozystasz.
Dowaliłeś. Jak pisali poprzednicy, GW ma świetnych specy od marketingu (w końcu na coś trzeba wydawać pieniążki, bo produkcja plastikowych lalek dużo nie kosztuje), którzy dwoją się i troją, żeby owiększyć wpływy do firmy. I sory, w momencie kiedy taka sytuacja zdarza się już 2 raz (3 jeśli policzymy wampiry) to ich badania i praktyka sprzedaży pokazują, że jednak to się w cholerę opłaca, więc czemu tegon nie kontynuować? Bo 5% graczy pomyśli i nie kupi? OK, ale 95% rzuci się na to jak na świeże bułeczki. Nie zapominajmy, że to firma ogólnoświatowa, a ludzi na zachodzie stać na to, żeby wydawać kasę na lalki i ich sobie robią jak chcą. Tylko u nas, z naszymi płacami, wydaje się to drogim hobby.Tylko, że Polska nie jest jakimś super rynkiem zbytu, bo jak sami wiemy wolimy posiedzieć na jebaju czy alledrogo i kupić z drugiej ręki niż pójść do Hobbystore by GW i wydać tyle ile oni od nas żądają.

Trzeba się z tym pogodzić i już. A co do wyboru to mamy tylko jeden - albo przystać na to co GW nam serwuje i grać w battla, albo zrezygnować w ogóle. Taki wybór to żaden wybór.
Cahir +1.
Jest jeszcze jeden wybór - porobić fajne konwersje i skupić się na starym WoChu. Wolałbym grać marnymi proxami niż wystawiać shrina GW i robić sobie obciach. A swoją drogą - GW powinno zacząć wydawać zestawy bitzów złożone z różnych składników - do wyboru, do koloru. Łatwiej by było się zaopatrzyć...

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

smiejagreg pisze:skupić się na starym WoChu.
Zależy jak starym. 3-5 edycja to w większości koszmar. Są i fajne, są i używane do dziś jak rydwan, a są i metalowi piechociarze daleko gorzej zrobieni niż współcześnie wydane im figsy krasi czy imperium. Najwięcej dobrego w designie zrobiła 6ed, potem SoC i 7 edycja.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

MlSlEK pisze:
smiejagreg pisze:skupić się na starym WoChu.
Zależy jak starym. 3-5 edycja to w większości koszmar. Są i fajne, są i używane do dziś jak rydwan, a są i metalowi piechociarze daleko gorzej zrobieni niż współcześnie wydane im figsy krasi czy imperium. Najwięcej dobrego w designie zrobiła 6ed, potem SoC i 7 edycja.
Zacząłem z wochem dlatego, że podobała mi się rzeźba figsów z 7 edycji. Podobali mi się nawet warriorzy. Do dziś uważam ten okres za bardzo dobry, szczególnie dla lordów. No i ci choseni :P. Po jakimś czasie regimenty z 7 edycji coraz bardziej zaczęły ustępować pola. Zaczęła mi doskwierać klonowatość, poza tym zacząłem się zagłębiać w starych chaośników. Jednak unikatowość starych figsów, brak klonów powoduje, że regimenty są ciekawsze i bardziej mi się podobają. Ot - pierwsze z brzegu przykłady:

http://solegends.com/citcat912/c20284rcchthugs-h.htm
http://solegends.com/citcat912/c20270rcchaoswarr-m.htm

Wiem, że może to pokręcone, ale już tak mam :P . Już przedostatni wypusk figsów powodował u mnie - poza nurglitą - palpitację serca, ten obecny jest jeszcze gorszy. Pozostanę więc przy moich staruszkach. Ze zbierania ich mam przynajmniej frajdę, natomiast obecne budzą we mnie same pejoratywne odczucia, więc sobie daruję bez żalu :wink:
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, o 19:25 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

mi się ostatnio oko na starych najtach dziwnie zatrzymuje. klimat mają, posępni tacy i straszni, proporcje do lorda nurgla na kobyle zachowują a nie to co te plastikowe. :roll:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Uważaj, loko, bo jak łykniesz bakcyla, to już papał... A to nie jest tani biznes... Póki co, to kompletne mam tylko wszystkie edycje ogrów Golfaga :P :( .

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

oj już nie narzekaj na plastikowych knightów. są bardzo spoko. mnie do grania wochem też skusiły figurki, są bardziej dynamiczne niż w prawie wszystkich armiach, bandą klonów są w zasadzie tylko warriorzy. Może też chodzi o to, że przy koszcie punktowym jaki mamy, ciężko wystawić 2x10 knightów przez co wydają się bardziej unikatowi.

a co do produkcji figurek to też proszę nie przesadzajcie. od strony produkcji to w cale nie jest takie tanie. materiał i owszem, po kosztach, jednak matryce do produkcji to już porządny koszt (sądzie że z 50% ceny figurki). do tego nie wydaje się tego w milionach. a to kolejne koszty. Wydają takie nowe shrine'y. kupi je 75% grających wochem. ile to ludzi, jak oceniacie? 2000-5000? to są koszta... potem matryce są nieużyteczne prawie. do tego zapycha się rynek wtóry. stąd to kombinowanie, wydawanie broszur i późniejsze osłabianie. koszta muszą zwrócić, to nie jest non-profit... zresztą my, jako zaradni ludzie, albo juz shrine'y mamy, albo sobie zrobimy z bitsów.

ja tam planuję shrine'a kupić tak czy siak jednego, jak ktoś wspomniał jest to masa bitsów i tak na prawdę z 2 trollo-spawny, shrine i jakiś bohater. juggery też raczej będę planował robić po kosztach, przesadzając knightów na modele z demonów. jak będzie, zobaczymy, gdy już wszystko zostanie wydane z zasadami, czyli za parę miesięcy.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

sYsek pisze:oj już nie narzekaj na plastikowych knightów. są bardzo spoko.
Tu się zgadzam - plastikowe knighty, a szczególnie maruderzy konni z uwagi na rumaki to całkiem udane figsy. Szkoda tylko, że knightów trochę zbyt wielkich zrobili, przez co nie do końca pasują wymiarowo do reszty armii. Toż przy nich stare ogyny wyglądają dość mikro... Natomiast piesze plastikowe regimenty są sporo cieńsze...

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Moim zdaniem główki do Maruderów pieszych to jest tragedia i bardzo się cieszę że jeden duży klocek moich jest cały z główkami od Maruderów Konnych [-o< Prezentują się o niebo lepiej :idea:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

W sumie tak jak popatrzec shriny i tak w WOCHU juz mielismy. Wlasnie zaczynam sie zastanawiac czy nie uzywac palanquinow nurdlowych ze starych edycji :) Wydaje sie racjonalne tylko trzeba przerzucic na inna podstawke :D

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

i dorobić więcej nurglingów do noszenia :D, jakiegoś grubego... znacznie :D

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

BOGINS pisze:i dorobić więcej nurglingów do noszenia :D, jakiegoś grubego... znacznie :D
jest to do ogarniecia :D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

przesadzając knightów na modele z demonów


Pod warunkiem posiadania takowych, inaczej średnio po kosztach wyjdzie ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Nijlor pisze:
przesadzając knightów na modele z demonów


Pod warunkiem posiadania takowych, inaczej średnio po kosztach wyjdzie ;)
Aj waj i tak boxa trza kupic :D Taka polityka :)

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

4 trolle mordoru z lotra niosące palankin to mój masterplan na teraz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

szkoda szkoda wielka szkoda że żadne z figurek które były wyćwierkiwane przez rumorptaszki się nie pojawią teraz tylko trzeba będzie na nie czekać te 2-3 mieś... szkoda szkoda wielka szkoda

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Kefas akurat Ty nie powinieneś tak biadolić! Przecież takie fajne swoje robisz. Gdzie upy w galeryji ja się zapytuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Lazur pisze:Kefas akurat Ty nie powinieneś tak biadolić! Przecież takie fajne swoje robisz. Gdzie upy w galeryji ja się zapytuje.
No dwa tygodnie temu miały być jakoś ale tak strasznie sobie paleca załatwiłem przy pierwszym pożądanym cięciu figurki z finecastu że prawie do tej pory nie mogłem podłubać w nosie :lol2:

ja najbardziej czekałem na pieszych maruderów...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

MlSlEK pisze:4 trolle mordoru z lotra niosące palankin to mój masterplan na teraz.

mam jednego na sprzedaż :P
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ