Snotlingi

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Snotlingi

Post autor: loko »

nie no bedac w uk sobie sprawilem blister snotow za 10,50 ł (10 zl drozej nie w polsce :roll: ) wiec mnie nie wkurwiac ze to juz nie gra :evil:

magow trzeba gdzies dac zeby animozje zdawali iprzy okazji jak fast po nich przebiegnie albo cos blisko zginie to zeby nie spierdolili. nieiwem jak z look outem jest.
no i jeszcze monzaby postawic wrogowi przed nosem , tak ze musi w to leciec ,albo turz przed swoim oddzialem. gosc w overruna wpada w nasz glowny kloc a my go w swojej turze kanapkujemy. bez panicznie i bez litośnie:)tyle teoria:)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

loko opanuj się, snoty dalej są w naszym booku. pytanie tylko, jako kto? Niestety faq nam na to pytanie nie odpowiedział, a nie jest to takie oczywiste. Swarmem nie jest, gdzyż ma stubborn i ITP, nie ma po prostu wpisu swarm, nie sypie się itd. Pomimo tego, że ma dużą podstawkę i 3 woundy na model, nie możemy tego nazwać monstous infrantry (ah... snotlingi ze stompem =P~ ). Zatem snotlingi to zwykła piechota, a ponieważ teraz LD na stubbornie branym od gienia jest nieredukowalny, ta mała piechota jest całkiem niezłym pomysłem, jako support.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Snoty wg nowego rulebooka są Swarmem. A wiec: chodza w skirmiszu, sa unbreakable, sa unstable (sypia sie o roznice CR). W sumie ciekawe, ale lepsze by byly ze starymi zasadami (bo zakladam, ze te przestaly obowiazywac...) - gdyby sie nie sypaly z brejka a mialy Stubbron na 9 od generała z przerzutem za BSB moglyby byc nawet niezlym blokerem. Snoty sypiace sie z kombatu sa pod tym wzgledem nieco slabsze, bo szybciej sie koncza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

@ Bless: Hm... każdy swarm ma dopiskę swarm, a ponieważ zasady poszczególnych AB są ważniejsze niż główny RB, nie wiem, czy masz rację Bless. Oczywiście to, co mówisz dość logicznie wynika z RB, ale co począć z zasadą stubborn? Olewamy i mamy sypiące Unbreakable? Bless, skąd masz taką pewność, że snotki to zwykły swarm? Szczególnie, że nowy RB nie podaje specyficznych represji, jeśli chodzi o podstawki i ich przynależność do danej kategorii jednostek. Niestety, ale dalej będę się trzymał opcji, że to piechota, gdyż: AB mówi, że to piechota; RB podaje, że AB ma pierwszeństwo; brak wpisu o swarmie snotlingów w erracie. Proszę nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o żadne wykłucanie się. Tylko, że sytuacja jest dość niejasna. Czy większość graczy nazwała snotlingi swarmem w 8 ed. i tak będą traktowane na turniejach itd. ? Jeśli tak to się zgodzę z resztą i będę na nich grał, jak swarmie, bo RB jasno podaje charakterystykę swarma i ta pasuje do snotlingów. Tylko, że ich zasada stubborn i ITP, strasznie się z tym gryzą. Szczerze mówiąc liczę na pomoc w tej kwestii, gdyż twój post trochę rozbił moje pojęcie o całej kwestii.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Natibak pisze:@ Bless: Hm... każdy swarm ma dopiskę swarm, a ponieważ zasady poszczególnych AB są ważniejsze niż główny RB, nie wiem, czy masz rację Bless. Oczywiście to, co mówisz dość logicznie wynika z RB, ale co począć z zasadą stubborn? Olewamy i mamy sypiące Unbreakable? Bless, skąd masz taką pewność, że snotki to zwykły swarm? Szczególnie, że nowy RB nie podaje specyficznych represji, jeśli chodzi o podstawki i ich przynależność do danej kategorii jednostek. Niestety, ale dalej będę się trzymał opcji, że to piechota, gdyż: AB mówi, że to piechota; RB podaje, że AB ma pierwszeństwo; brak wpisu o swarmie snotlingów w erracie. Proszę nie zrozum mnie źle, nie chodzi mi o żadne wykłucanie się. Tylko, że sytuacja jest dość niejasna. Czy większość graczy nazwała snotlingi swarmem w 8 ed. i tak będą traktowane na turniejach itd. ? Jeśli tak to się zgodzę z resztą i będę na nich grał, jak swarmie, bo RB jasno podaje charakterystykę swarma i ta pasuje do snotlingów. Tylko, że ich zasada stubborn i ITP, strasznie się z tym gryzą. Szczerze mówiąc liczę na pomoc w tej kwestii, gdyż twój post trochę rozbił moje pojęcie o całej kwestii.
Ale Snoty sa opisane jako Swarm na koncu podrecznika glownego, ktory na te chwile okresla troop type kazdej jednostki w WFB. To jest narazie informacja nadrzedna. Nie mam pewnosci, czy to kasuje zasady Snotów, ale tak mi się wydaje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Dzięki za szybką odpowiedź, wiem, że tam jest ten wpis, ale mimo wszystko trochę się to gryzie. Zatem snotlingi to zwykły swarm, jedyne co za nimi przemawia teraz to ich ładne zielone buźki.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Natibak pisze:Dzięki za szybką odpowiedź, wiem, że tam jest ten wpis, ale mimo wszystko trochę się to gryzie. Zatem snotlingi to zwykły swarm, jedyne co za nimi przemawia teraz to ich ładne zielone buźki.
Nie jestem pewien tej interpretacji. Mysle, ze to temat dla LS. Zglosisz chlopakom?
Obrazek

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie lub komu miałbym to zgłosić, w sensie w jakim pod forum itd. Jeśli powiesz mi, gdzie lub komu zrobię to z przyjemnością.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Myślę, że snoty to swarm, który jest dodatkowo uparty (bez sensu ale jednak). Wyraźnie napisano, że liczy sie troop type z RB.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

czy w erracie zmienili zasade snotów? jesli nie to pozostaje kwestia czy RB czy AB jest nadrzedny.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

ERRATA pisze:Troop Type
Note that older versions of our army books do not list the Troop Type for each model. If this is the case with your army book, then you can find the model’s Troop Type in the reference section at the back of the Warhammer rulebook
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

No to sprawa rozwiązana bez pomocy LS, ah... a marzyło mi się, że snotki to teraz też piechota, wtedy i look out sir by było (choć jednostka byłaby nieco drogawa 200 pkt. za 10 baz) i wieczny stubborn na ld gienia, oraz brak animozji. Właściwie to, jakie to teraz ma mieć zastosowanie? Nie ma pkt. za ćwiartki, więc plomba nie potrzebna, sypie się strasznie szybko, teraz tyle idzie ataków, że nawet nie zdążą się sypnąć bo je zaklepie ktoś. Szkoda pkt., które można na 7 nocników przeznaczyć.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Dla mnie zastosowanie znikowme. Przy zwiększonych ilościach pkt. dołożenie tych 20/25 i zrobienie z tego fasta, 40 i zrobienie twardszej doginaczki z savage'ów to lepsze wyjście.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Gonzo88
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Gonzo88 »

Ktoś może znalazł zastosowanie dla snotlingów w 8 edycji?

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

ślicznie zagryzają maszyny - bije 6 baz na raz, bo nie ma zapisu przy swarmach (ani w RB ani w FAQ ani w uściśleniach) że jest inaczej jak np. z rydwanem. No i ITP, nie spanikują od ostrzału, jak coś im drogi nie zastąpi i nie zginą to do maszyny doczłapią. Tylko za drogo, wiele za drogo na taki efekt. Innych ich plusów nie znam. Nadają się na półkę, do kolekcji itp.

ugh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: ugh »

to co powoduje że snoty są do dupy to ich mobilność. Majac baty w vc i swarmy w skavenach zastanawiam się jakie zastosowanie widział dla nich koleś który pisał booka.

Sytuacja troszeczkę zmieniła się po ostatnim FAQ`u. Czy snoty zyskały waszym zdaniem coś extra czy może dalej są do dupy.
Używanie ich z teleportem może niwelować nam nasza małą mobilność. Biorąc taką dwójkę za 60 pkt. mamy 10 woundów i... ?

ODPOWIEDZ