Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: nindza77 »

tańsi.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Chester22 pisze:Główna różnica to siatki i fanole. A to sporo
+1

A dodatkowo zwykłym gobasom i NG możesz wsadzić sztandarowego armii z poisonami oraz wzmocnić oddział czarem z małego łaaa - poison na 5+ na 40 łukach to całkiem ładne rozwiązanie które mi się zawsze sprawdzało :)

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

I tym prostym sposobem uzyskujesz kombo już za około 500 punktów, aby mieć oddział z którego strzela około 30 kolesi często na ponad 5+... A bsb nie ma nic.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Golonka pisze:I tym prostym sposobem uzyskujesz kombo już za około 500 punktów, aby mieć oddział z którego strzela około 30 kolesi często na ponad 5+... A bsb nie ma nic.
Fakt, że koszt jest wielki - na razie testowałem takie rozwiązanie dwa razy i mi się opłaciło, ale w uniwersalnej rozpie na euro bym tego nie umieścił :) Zresztą, każdy może mieć inny pomysł na tą armię :)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Golonka pisze:I tym prostym sposobem uzyskujesz kombo już za około 500 punktów, aby mieć oddział z którego strzela około 30 kolesi często na ponad 5+... A bsb nie ma nic.
Zatłukli mi Kadai w jedną turę... :oops: Troszkę przypalonego co prawda.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

40 pestek z lepszym truciem to jakieś 13 auto-ran. Statystycznie dość by zatłuc 6W potwora z sv 4+ jedną salwą, więc jakieś zastosowanie takie coś ma.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

daleki + cover i już nie ma pożytku z poisona na 5+. za milliard punktów lepiej wsadzić lepsze rzeczy
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2985
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Aron +1 , byle gówno z Soft Cover zaszarżuje na ten oddział i te "pojsony" można w tyłek se wsadzić.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

katerek pisze:Aron +1 , byle gówno z Soft Cover zaszarżuje na ten oddział i te "pojsony" można w tyłek se wsadzić.
Ja dostałem z teleporta. -1 za ruch na bliskim #-o Same 5+ wychodziły :mrgreen: Co nie zmienia faktu iż jedyny oddział w mojej zielonej armii powyżej 250 pkt. to tylko sawadże.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

katerek
Masakrator
Posty: 2985
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Grolshek pisze:
katerek pisze:Aron +1 , byle gówno z Soft Cover zaszarżuje na ten oddział i te "pojsony" można w tyłek se wsadzić.
Ja dostałem z teleporta. -1 za ruch na bliskim #-o Same 5+ wychodziły :mrgreen: Co nie zmienia faktu iż jedyny oddział w mojej zielonej armii powyżej 250 pkt. to tylko sawadże.
no tak ale to są sytuacje w stylu jak mnie udało się rydwanem orkowym przez 3 tury wytrzymać z Lordem klepaczem na dysku wygrywając 3 rundy walki :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ja gram na takim klocu i bez niego nie ruszam się z domu. jeśli strzelanie to słaba opcja w dane sytuacji to szarżuje. jestem szeroko , dostawiam się tak żeby bsb nie walczył. lecą siaty i juz bsb ma jakby 5t i sv na 5+ od sily 4 i mniej. no i trzymam tam też nocnika lorda z sv na 4 wsv na 4 4 atatakami i 5 siły. ostatnio pokroił drzewo.(nadgryzione ofc.)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Chłopaki to jest oczywiste, że wiekszość rzeczy w tej grze w ściśle określonych zasadach może dobrze działać. Ale sęk w tym, żeby to statystycznie jak najczęściej dobrze działało. A klocek nocników poza szarżą na bok w coś raczej się do niczego innego (pomijając faniole) nie nadaje. A niewiara w ten fakt kosztuje wielu z was masę punktów. Z tego co słyszę niektórych nawet i 650 bo jeszcze tam lorda wrzucają. itp. Po co. Jest tyle innych fajnych zabawek. Po co to psuć.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Golonka pisze:Chłopaki to jest oczywiste, że wiekszość rzeczy w tej grze w ściśle określonych zasadach może dobrze działać. Ale sęk w tym, żeby to statystycznie jak najczęściej dobrze działało. A klocek nocników poza szarżą na bok w coś raczej się do niczego innego (pomijając faniole) nie nadaje. A niewiara w ten fakt kosztuje wielu z was masę punktów. Z tego co słyszę niektórych nawet i 650 bo jeszcze tam lorda wrzucają. itp. Po co. Jest tyle innych fajnych zabawek. Po co to psuć.
+1 =D> =D> To jest właściwe podejście. Ten kloc jest mega losowy i słaaaby. Mi sprawdził się tylko raz na 3 gry, które nim zagrałem.
Są lepsze rzeczy np. Arachnarok z +1 do poisona i sygnaturą, wjeżdżający od boku.
Infernal Puppet pisze:40 pestek z lepszym truciem to jakieś 13 auto-ran. Statystycznie dość by zatłuc 6W potwora z sv 4+ jedną salwą, więc jakieś zastosowanie takie coś ma.
Musiałbyś być na krótkim, i bez covera dla potwora. Poza tym sam widziałeś skuteczność takiego comba u nas na stole :mrgreen: . Na papierze fajnie wygląda, ale w brutalnych realiach Warhammera (nie Mathammera) jest po prostu obsysający. NG są do fanoli i kampienia małych szamanów, poza tym wszędzie są na przegranej pozycji.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Grałem kiedyś na takim klocku, spisywał się fajnie, ale zrezygnowałem. Był po prostu sytuacyjny, w niektórych bitwach nic nie robił. Wymieniłem BSB z poisonami na czarnucha BSB z flamingami i jest lepiej. Też nie zawsze sie przydaje ale trace wtedy 10 pkt, a nie 85 i mam quella i troche punktów do przodu. Poisony jak są potrzebne można zawsze z czaru wrzucić. Golonka dobrze prawi :D

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

na aroku nie grałem wydaje mi się mega siusiakiem już wolę trole. aczkolwiek chodzi za mną bardziej orcza rozpa bo mam prawie 50 zwyklasków które się palą żeby dać im szansę. czarnuszki swej szansy nie wykorzystały.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Ja sam zastanawiałem się na orasami zwykłymi. Tanie to i z 4 tafa i siły w pierwszej turze kombatu wydaje sie spoko jak za 200 punktów, chyba że 230 to mają wtedy dwiw bronie. Tylko że ciągle za te punkty mamy ng z faniolami. Black orkowie są w sumie spoko. Porównajcie ich sobie chociazby do krasnoludków mają spoko wyposażenie, itp oraz nie mają animozji, a po tym co wasze maszyny i dziwostwory (faniole i manglery) zrobią klocom przeciwnika to te black orki rozjeżdżają wszyskto.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ekhem.. no może tym razem golonko się troche zagalopowałeś z tymi czarnuszkami. a tak przy okazji to co ty sie tak tymi fanolami podniecasz? 5 furii potrafi zabic manglera i przy okazji wyjąć fanatyków. poza tym fanole zawsze przeszkadzały mi w szarżowaniu :|
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Ponieważ wszystko zalezy od tego jak ich użyć. Jasne, żę 5 furii zabija fantyków, po prostu ich wypuszczając, ale przez to przeciwnik pozbawia się odginaczek. I dalej uważam, że czarnuchy nie są złe.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

loko pisze:ekhem.. no może tym razem golonko się troche zagalopowałeś z tymi czarnuszkami. a tak przy okazji to co ty sie tak tymi fanolami podniecasz? 5 furii potrafi zabic manglera i przy okazji wyjąć fanatyków. poza tym fanole zawsze przeszkadzały mi w szarżowaniu :|
Szarżowałeś goblinami :shock: :shock: Na co, gdzie i kiedy ? Jacyś odważni ci twoi są (albo nie mają włóczni) :-k
Potwierdzam, wystarczy żeby choć jedno badziewie ze śmiecia przeżyło i wywala fanoli, zwłaszcza jak jest to śmieć z wardem na 5+.
Czarni są słabi - porównajcie koszt do tego co faktycznie robią i to wyjdzie. Nie wiem, jakiś stubborn, dodatkowy atak czy przeniesienie do corów już znacznie by ich poprawiło, ale w obecnej wersji są tacy nijacy (spójrzcie chociaż na warriora kejosu - tańsi, mocniejsi z halabardami i w corach - o markach i boostach nie wspominając). Jedyna dobra opcja to wrzucenie Grimgora dla zasad i +1 WS, wtedy wymiatają ale niestety czas szalonych openów się skończył... cóż. Gdyby boyzy miały dwuraki.... [-o<

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ta gra to tylko kostki. a wpadłem w 30 rangerów z bsb mr of chalange. oddało 15. imo dwurak starczy na herosie.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ