Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

spoko, co nie zmienia faktu, że jeśli mówimy o klimacie dwarfów z warhamca to rzeczywiście oni tacy są. Debilne są niektóre rzeczy podane nam przez GW ale jeśli już się trzymać tego to wszystkie te pomysły (prawie) są zgodne z duchem tej rasy. Mi bardziej leży obraz krasi z Sapkowskiego np. niż z praczeta, gdzie kobieta krasiowa nie różni się niczym od faceta i rzeczywiście maja bojowe kamienne pieczywo... :P peace

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

@up Chyba nikt nie bierze na powaznie obrazow z Prachetta:P
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:11 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

@up ale 90% ludzi zaznajomionych z fantastyką na pytanie jak wygląda krasnoludzka kobieta odpowie, że tak jak facet...
Obrazek

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

@up Ale co to ma do rzeczy?:> Widac jestem w tych 10 %:<
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:11 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Ja osobiście krasnoludy pokochałem po przeczytaniu paru książek ze świata Forgotten Relams z Drizdem w roli głównej. Do tego doszedł Sapkowski, a potem jakoś samo przyszło. A Prachetta czytało się bardzo przyjemnie z przymrużeniem oka.

Wracając do Wiedźmina to tam w piątym tomie był motyw, że krasnoludzki oddział poruszał się w trakcie bitwy niezależnie od toczącej się wokół bitwy. Mnie osobiście taki motyw z krasnoludzkim czworobokiem wcześniej wspominanym bardzo spodobał. Kosztem tego, że oddział nie mógłby maszerować miałby wszędzie front. Wiem że to marzenie ściętej głowy, ale kamyk jest bardzo trudno czasami wprowadzić w życie, bo gracz który wie co się kroi omija to szerokim kołem.

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

@up A nom tu masz racje. Ten kamyk trzeba uzywac z glowa...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:11 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

jak dla mnie Kamyk nadal ma więcej wad niż zalet więc bardzo rzadko go używam. Nawet jeśli dobrze go wykorzystamy to i tak koniec konców uziemiamy oddział i narażamy bohatera na dodatkowe niebezpieczeństwo z powodu braku możliwości przyjmowania wyzwań weteranem. Ogólnie Kamyk jest klimatyczny bardzo i tylko dlatego go czasem wystawiam a tak poza tym to mocno ssie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Rakso a w jakich sytuacjach go wystawiales?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:12 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

wystawiałem go naprawde w baaardzo wielu bitwach. Po wyjściu aktualnego booka był wręcz obowiązkiem w moich rozpiskach przez pewien czas. Fakt, że nie raz ratował tyłek. Ale ostatnio mam bardziej mobilny styl gry i poprostu unieruchomiona jednostka potrafi mi zniszczyć całą bitwę.
No i też wcześniej wystawiałem go na BSB. Teraz raczej staram sie na zwykłym herosie (przy bitwach na duuuże punkty kiedy tych herosów troche jest) bo jak zginie w nieszczęsnym challengu to przynajmniej sztandaru nie trace. A na dodatek BSB jest czasem potrzebny w zupełnie innym miejscu...
Nie mówie, że Kamyk jest zły. Ma swoje zastosowania, potrafi dupe ratowac w ciężkich sytuacjach ale potrafi też wiele popsuć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

rakso, a ile razy Ci zginęli longberdzi odkąd nie masz kamyka? i czy w takiej szarży decydującej kiedy wiesz że ich złamią nie lepiej użyć kamyka? Uziemiasz jednostkę, to prawda ale jej nie tracisz. Kamyk nie jest po to by w pierwszej lepszej szarży psów go ustawiać, tylko jak jest ciepło do tego stopnia że lepiej się unieruchomić niż dać zaszlachtować... sam o Tym doskonale wiesz i się dziwie że nie wspomniałeś... pzdr

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

ja czasami używam kamyka w staniej bitwie ze starym chaosem długobrodzi po postawieniu kamyka zbreakowali lorda na smoku który w bił się z boku i chosenów szarżujących od przodu. Than z tarczą, rune of stone i przerzutem sejwa przetrzymał turę pojedynku z lordem. Miałem szczęście że smok się nie zebrał a że był blisko krawędzi to uciekł. Wspomnę jeszcze że w pierwszej turze wybuchło mi kowadło.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Supeł pisze:rakso, a ile razy Ci zginęli longberdzi odkąd nie masz kamyka?
Zaskakująco mało razy :) ale to może dlatego, że nie wystawiam ich na takie szarże a na dodatek zazwyczaj mają wsparcie moich pomarańczowych pancurów, którzy na siebie biorą najcięższe baty :)

Poza tym uwielbiam sytuacje w których np longi dostają jakieś dwie ciężkie szarże, stoją dzięki breakowi na k6 i BSB, w drugiej wpadaja Slayerzy, koszenie, złamanie i dwa klocki ruszają w pościgi niszcząc oddział wroga a przy okazji wpadając w inny czy jak to mi sie ostatnio zdarzyło wpadając w uciekającego lorda DE na smoku z odwróconym Wardem, którego nie miałem jak ubić a tu taka miła niespodzianka nagle :) Gdyby byli na kamyku to takich rzeczy by nie robili :)

Ja nie twierdze, że Kamyk jest zły. Jest dobry, fajny i klimatyczny ale ma naprawde sporo wad, które sprawiają, że biorę go tylko w niektórych bitwach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ja ostatnio rozwazalem uzywanie oath stone'a i wydaje mi sie on jednak przydatny... :wink: Psioczylem wczesniej na niego ze to i tamto ale jednak moze wydawac sie spoko... Musze go potestowac troche bardziej i regularniej, tylko tak naprawde najwiekszym problemem jest mi go zmiescic do rozpy, szkoda tylko ze runesmith nie moze tego cuda brac... :) :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

byl czas gdy nie uzywalem kamyczka ale teraz podobnie jak slayerzy wrocil do lask.

Nawet gdy wiekszosc przeciwikow jest immune to psych

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

ja użyłem go wczoraj w bitwie na szczury i na Psy wojny.... Kowadło jak kowadło BUUUM na dużej runie w 6 turze, a tak to użyłewm tylko raz kamyka bo tak to moje krasnale z ogrami, minersami i gyrosem walczyli na połowie przeciwnika

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Rakso_The_Slayer pisze: Gdyby byli na kamyku to takich rzeczy by nie robili :)
własnie tego nie czaje, jakby nie robili, gorsze rzuty byś miał czy co? bo nie czaje to samo by robili bo kamienia nie trzeba(!!!!) a nawet nie wolno ustawiać przy każdej szarży - tylko wtedy jak masz odział stracić...

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

kamyk stawia sie w odpowiedzi na reakcje na szarze. czyli jak jakies gówienko sie wbija zeby potem ppychaczkie czy nawet ture pozniej cos sie w ten klocek wbiło robi się wtedy za dużo przewidywania :wink:

kamyk blokuje najważniejszą rzecz u dwarfów. gonienie :twisted:

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

kamyk można postawiać kiedy się chce, jak cię szarżuje kolejny wróg także ponieważ jedyną możliwą reakcją na szarże przeciwnika, jeśli jesteśmy związani walka, jest hold - a częścią tej reakcji może być postawienie kamyka, jakaś fama poszła kiedyś i ludzie jeszcze w to wierzą ... pzdr :D

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

i tak bsb jest za 180 a dragon slayer za 50 :wink:

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Supeł - zasada jest prosta. "jednostki związane walką wręcz mogą tylko trzymać pozycję." (19 strona podręcznika z zasadami tuż nad opisem reakcji stać i strzelać). A w zasadach kamyka jasno jest napisane: "Co więcej, puki Postać żyje, w przypadku szarży na jednostkę będącą Powiernikiem Kamienia, Postać może unieruchomić kamień i stanąć na nim w ramach reakcji Trzymaj pozycję." (strona 28 podręcznika krasiów)
A więc nie ma tu żadnego wałka, wszystko jest zgodne z zasadami. Ot taka małą nasza niespodzianka. Tak więc oddział z kamykiem unieruchamiasz dopiero w tedy, kiedy jest to już niestety koniecznością.
Kozisyn - nie musisz za dużo przewidywać. Dopiero jak w twój klocek wjeżdża drugi czy trzeci oddział w tedy dopiero stawiasz kamyk. Tak wiec postawić go możesz nawet już i na stronie przeciwnika, blokując mu tym samym ćwiartkę.

ODPOWIEDZ