TK

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Re: TK

Post autor: Tutajec »

ja bym nie ryzykował, jeszcze będzie opcja że jakaś kostka zawiśnie w powietrzy czy coś
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ja rzucam zwykle z 1+4 albo 2+4, ale ostatnio faktycznie zaczynam się zastanawiać nad 3+4, bo juz kilka razy nie miałem dubletu [raz akurat mi to przypasowało, ale wiadomo...]

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Na 6 kostkach jest 1,5432% szans na to że dubletu nie będzie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Lidder pisze:ja z 3, bo wystarczy 7.
ja z 3 bo 4 dodatkowe to nie power dice a na 2 pd moze nie wypasc 3 ;)

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Mam pytanie do EURO.

Dlaczego skoro Power Scroll jest zbannowany to Scroll TK nie jest?
Oni jako jedyna armia mają mieć możliwość pewnej IFki na dowolnym czarze z Life, Death lub ich?


Moim zdaniem albo ich scroll powinien zostać zbannowany ew. zmodyfikowany jakoś albo Power Scroll powinien zostać dopuszczony.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Grasz HE?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

inaczej np. WE lord dostający 3 rany na raz nie skorzysta z warda na ostatnią bo dostanie je na raz kiedy go jeszcze nie miał.
I dokładnie tak to powinno działac imo

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Mnie PS naprawdę dziwi - banowanie go w sytuacji gdzie HE ma książkę dającą IF na każdym dublecie i na ogół bez miscasta jest ciut niesprawiedliwe. Teraz jak TK mają też coś takiego to tymbardziej

katerek
Masakrator
Posty: 2985
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

trzeba podsunąć to do LS niech zbanują scroll w TK albo odblokują PSa :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Chcecie żeby TK i HE miały po dwie IFki na turę? :mrgreen:

katerek
Masakrator
Posty: 2985
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Chcemy żeby nie miały żadnej :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Fajnie, ja tez nie chce połowy przedmiotów magicznych w innych armiach, czemu tylko TK o O&G mają być upośledzone całymi ośmioma? Pobanowac nadwyżkowe w innych armiach :mrgreen:

Zbanowac tez gwardie VC, ghule, HE całościowo, DE, krasnoludzkie kowadła, czołgi imperium i parę innych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

katerek pisze:trzeba podsunąć to do LS niech zbanują scroll w TK albo odblokują PSa :P
A co my możemy w tej sprawie?

co do banu samego scrolla to to troche glupie, jest mocny, ale nie op. wolabym kaszkiet i hierotitana niz scroll. jak przeciwnik ma scrolla to wiem, ze kiedys dostane jakis czar ktorego bardzo nie chce, tak samo jak gram z woch i wiem, ze dostane placek na leb.

katerek
Masakrator
Posty: 2985
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Lidder pisze:
katerek pisze:trzeba podsunąć to do LS niech zbanują scroll w TK albo odblokują PSa :P
A co my możemy w tej sprawie?

co do banu samego scrolla to to troche glupie, jest mocny, ale nie op. wolabym kaszkiet i hierotitana niz scroll. jak przeciwnik ma scrolla to wiem, ze kiedys dostane jakis czar ktorego bardzo nie chce, tak samo jak gram z woch i wiem, ze dostane placek na leb.
Ojtam ojtam zaraz wszystko Lidder bierzesz na poważnie :). Por prostu wraz z wychodzeniem nowych armii dysproporcje pomiędzy 8 edycją a 7 (chodzi o AB) będą się pogłębiać i tyle.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Co za naród. :|
Na euro praktycznym grywalnym przedmiotem mumiowym jest właśnie scroll.
Jest on jeszcze przycięty tym że zabiera jednego pd na turę czyli szkatułka daje jednego pd albo wystawiasz hiero i szkatułkę na raz ale nie daje ci ona żadnych pd.
Podsumowując, może i scroll jest bardzo dobry ale w każdej innej armii macie w zamian za to kilkanaście/kilka przedmiotów użytecznych.
Jak czytam ze gracz HE chce banować przedmiot "one use only" który jeszcze cię miscastuje mając w swoim booku książkę dającą możliwość IF na każdym spellu to nie wiem czy mam się śmiać czy współczuć głupoty.

A jeszcze nawet nie ogarniasz do jakich lorów taa armia ma dostęp?
White Lion pisze:Oni jako jedyna armia mają mieć możliwość pewnej IFki na dowolnym czarze z Life, Death lub ich?
:lol2: :lol2: :lol2:
Niektórzy nie mogą wziąć sobie książeczki i chordy wl.
Niektórzy zamiast ASF'a i wysokiej inicjatywy mają zakaz marszu,zajebistą zasadę undead, sypanie po stracie hierofanty i niską inicjatywę .
Niektórzy zamiast BoS za 50 punktów muszą brać kaszkiet za 135 (bound jest zajebisty ale kosztuje wtedy 85 punktów odliczając to 50, oczywiście łatwo go rozwalić i jeszcze wybuchając może skosić swoje unity).
Niektórzy nie mają dostępu do miliona lorów.
Niektórzy mogą wziąć tylko dispell scrolla jako całą antymagię.

Więc zanim zaczniesz wytykać przegięcia komuś spójrz najpierw na inne booki.

Pozdro poćwicz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

eliah91 pisze:Pozdro poćwicz.
Niektórzy piszą Hordy :)

Wybacz, nie mogłem się oprzeć.

Pozdro poćwicz ;)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Problemem nie jest przegiętość power scrolla. To tylko jeden jedyny pewny IF w grze. Problem jest taki że w Polsce jest moda na robienie elitarnego, pancernego oddziału za 500pkt + herosi łącznie dającym 1000-2000pkt w zależności od armii. Gdyby punkty w rozpiskach nie były skupione w jednym miejscu to power scroll byłby wręcz nieopłacalny. Więc zamiast narzekać trzeba kombinować po prostu. A z ograniczeniami EURO to ani książka u HE, ani ten scroll TK nie są aż takie wygięte. Elfom może zabraknąć kostek żeby rzucić 2 ify i w dodatku nie mają żadnej antymagii, a TK nie mogą mieć wtedy kaszkietu i tego tytana, więc też to się średnio opłaca.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

X.Maciek pisze:Problemem nie jest przegiętość power scrolla. To tylko jeden jedyny pewny IF w grze.
nie masz 100% pewnosci, ze z PS bedziesz mial IF'ke.
zawsze istnieje szansa, ze wyrzucisz 1, 2, 3, 4, 5, 6 a wtedy nie ma dubletu, nie ma IF'ki ;)
szansa, ze tak wypadnie jest bardzo mala ale jednak ja juz widzialem dwie takie sytuacje.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Ja jedną taką nawet przepowiedziałem i się sprawdziło :D

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Książka u HE kosztuje 100pkt i dodaktowo wymaga spełnienia wartości czaru. A to spora różnica pomimo tego że działa non stop.

Chodzi mi ogólnie o problem autoifek bo z 6 kostek właśnie tak to wygląda.

Jeżeli uznajemy że autoifki są klimatyczne inależy z nimi grać to proszę bardzo odblokuje Power Scrolla.

Jeśli uznamy że autoifki są be to też zbanujmy scrolla u TK i już.

A HE skoro był to niech sobie będą dalej wyjątkiem ze swoją książką.
Ich 100pkt kompletnie blokuje Lorda a 50pkt u TK pozwala jeszcze mu coś powciskać.

ODPOWIEDZ