World of Tanks - gra ktoś?

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Re: World of Tanks - gra ktoś?

Post autor: BOGINS »

A ja przedwczoraj 6 ubitych czołgów francuską artą Tier 5 (dużo poranionych było).
Żeby było śmieszniej francuskim niszczycielem czołgów tier 2 miałem 7...
Ostatnio mi się spodobała walka artą, już kilku wrogów udało się z "przyłożenia załatwić"
Imo arta dostaje trochę mało doświadczenia. Wiem że niby bezpieczna jest, ale hity przez nią generowane są zależne od tieru z jakim się gra. Jak jakiś szybcioch postanowi bawić się w niszczyciela czołgów i zbunkruje się w krzaku to sprzedać mu hita to świetna sprawa.
NIestety celność art (mam załogę na 100+65%) nadal pozostawia wiele do życzenia... W ogóle mam wrażenie, że po przekroczeniu bariery 75%-85% to jakoś dziwnie liczy. Praktycznie zawsze czekam aż czołg zostanie namierzony na 100% i dopiero wtedy odpalam. Missy to jednak tak troszkę 1/6 strzałów (szczególnie jak czołg jest prostopadle do strzału ustawiony lub pod kątem stoi.
Naturalnie liczę się z tym, że pociski artyleryjskie nigdy do końca celne nie były, ale kurde na 300-400m się strzela tierem nr 1 na niektórych mapach i działka huczą, pomimo 75% wyszkolenia...

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Myślałem że do War of Thunder jest zamknięta beta, więc ucieszyłem sie, gdy sie okazało,że jest otwarta.
Ściągnąłem, zainstalowałem, odpaliłem i kopara mi opadła :)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Poczekaj aż World of Warships uruchomią :wink:

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

http://www.youtube.com/watch?v=_MuvZpACnu0

Beta na razie z samolotami działa, dzisiaj szukam czołgów, mam nadzieję, że też beta otwarta już będzie :)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

War thunder wymiata :) Ale czołgi jeszcze w zamkniętej becie- na razie nie ma podanego terminu otwartej.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Póki co chyba będą tylko dwie strony konfliktu...
Ciekawe jak to wpłynie na mechanikę, bo ja mam wrażenie, że te czołgi dość szybko na siebie trafiają, a w samolotach też, ale za nim "czołgi do czołgów" dojadą to trochę mija.
Hmm jest druga opcja i chyba na to to wszystko wskazuje, że w Warthunderze owszem będą wspólnie latacz samoloty i jeździć czołgi, ale chyba dodatkowo i tak będą osobno samoloty bo przecież właśnie mapy są inne?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Fajne są nowe misje w WoT. Zabijesz łącznie 30 czołgów = 300kafli. Dodatkowo jak będziesz w pierwszej dziesiątce w 5 bodajze wygranych bitwach to masz kolejne 50kafli. W ten sposób przez 4dni walnąłem praktycznie 2mln kredytów. Grałem francuskim kontem gdzie jeżdżę ciężkim sprzętem arl 44 i BDR do tego 5tier niszczyciel i arta. Dodam tylko, że próbowałem pograć lajtami by też coś nimi urypać, ale bez sukcesów.
PO prostu lekkimi czołgami, nie da się tych misji wypełniać (tzn pewnie da, ale potrzeba znacznie więcej czasu).

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

eee tam, jasne, że się da, zwłaszcza francuskimi LT tylko trzeba wiedzieć jak grać :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

magazynki to osobna para kaloszy, poza tym, chwalisz francuzy :wink: ? Poczekaj aż Lorkę zrobisz to je znienawidzisz (mowa oczywiście o 9 tierze a nie jak była jeszcze 8, wtedy to była cudna)

Krzysiek_312
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Krzysiek_312 »

Po lorce jest Bat chat więc spróbuję wytrwać :P

swoją drogą po jeżdżeniu takim gówniakiem jak JgTiger już nic mnie nie zdziwi ;p

niby to ma 250 pancerza, a wszystko się przebija, niby celne działo z przyzwoitymi parametrami, ale kiepsko się spisuje


noo i silnik, od kiedy mam jgtigera użyłem więcej razy gaśnicy niż w całej dotychczasowej grze ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ja tam czasem uważam, że jestem warzywem.
Potrafiłem pchać się na niszczycielem do ataku... m5 walic w KV :) eh kurna powinni mi zresetować tą grę ...
A na necie wczoraj znalazłem filmik dotyczący Warthundera: jak to Hitler dowiedział się że czołgi będę włąśnie w tej grze... fajnnnnnnnnnneeeee.
http://www.youtube.com/watch?v=vTuE4VPTeyM
tu wersja angielska

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Każdy do około 5-6k gier jest noobem ;) Niestety tak już jest, czy to LoL, czy dota czy WoT. :)

Francuskie magazynki kocham! Od elc ta linia to po prostu miazga, właśnie grinduje 13 90 :)

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Od kiedy zmarnowalem sobie zycie :wink: biorąc żonę do domu nie mam czasu grac w WoT, ale jakby co to nick: Smiechu87

Tiery obfite:
Ger: GW Tiger, Jagdtiger, Indien-panzer, Tiger II
U.S.A: T34
Fra: AMX 12t
UK: Conqueror, Comet

I inne o których nie pisze, bo zbieraja kase, expa lub sa poczatkiem do innych lepszych tankow.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, o 09:48 przez Smiechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Piotras pisze:Każdy do około 5-6k gier jest noobem ;) Niestety tak już jest, czy to LoL, czy dota czy WoT. :)

Francuskie magazynki kocham! Od elc ta linia to po prostu miazga, właśnie grinduje 13 90 :)

Lorraine mnie pokonał. Do 13 90 wszystko ok ale lorrainem masz działo z amx 100 (t8 ht francuzow), jesteś papierowym t9 medem o wielkości małej stodoły. Wiem wiem - bat szmata powinna mnie motywować ale nie dałem rady.

Za to amx 120 (t9 ht) to fajna zabawka ;).

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Co do zarabiania kasy na wyższych tankach to moim zdaniem warto kupić sobie T34 za kase.
Inwestycja szybko się zwraca, bo praktycznie w każdej bitwie zarabia on dla Ciebie blisko 30-40k in plus.
Do tego jest dość solidny z dość mocnym działem.
Gdyby nie on to w życiu bym nie dotarł do poziomu IX.
Jak bym miał więcej czasu to zaczął bym grać na ruskich tankach tak by mieć IS7, a tak to na europejskim servie nawet nie zaczynam.
No i warto by było pograć z ludźmi w grupie, bo nic tak nie wqrwia jak mix z noobami, którzy nie potrafią współpracować.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Smiechu nie wydałem ani grosza na WoT'a i osiągnąłem parę 9, jakąś 10tkę i to bez jakiejś spiny na zarabianie kasy itp.
A szczególnie ostatnio dużo jest promocji dla noobków dających hajs za kille / parę wygranych. :) Kasa sama wpada. Ja zarobiłem na turbo lajtowym graniu (jakieś 300 bitew) ponad 4 kk srebra.
Także premki niepotrzebne są. ;)

Co do AMXów fakt, Lor nie jest mega gięty, ale też nie jest słaby. Przy T54 wypada blado, to się zgodzę. ;)

Pozdro!

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Mowimy o graniu i graniu.
Jezeli chcesz zrobic cos szybciej to musisz dac kase.

Wszystkie gry online sa tak zbudowane by placic jak chcesz cos wiecej.
A w tym przypadku nie sa to kolosalne sumy.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

mam T34 i potwierdzam przedmówcę :wink: (oczywiście dostałem go jak jeszcze był HTkiem normalnym w myśl zasady nie płacę za zabawę) bardzo dobry dmg i super przebijalność, do tego ma podkalibrówki. Poza tym strasznie wolny mało manewrowy, niecelny (chociaż jeden z ostatnich patchy to poprawił) i strasznie długo przeładowuje (bez coli i wentylacji 12,5s) Niewątpliwie plusem jest możliwość expienia załóg pod 10ki które w obu wariantach są dosyć gięte.
Chociaż i tak teraz z premium tanków chyba super pershing najfajniejszy jest jeśli chodzi o 8, pomijam już E25 który rzuca na 7 przeważnie gdzie jest gięty dosyć.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Smiechu pisze:Od kiedy zmarnowalem sobie zycie :wink: biorąc żonę do domu nie mam czasu grac w WoT, ale jakby co to nick: Smiechu87
Nawet na małą, malutką grę na odprężenie wieczorem?.. ;)
Choć z tym odprężaniem różnie, czasem siada człowiek i ma np. 5 wtop pod rząd. Na ten przykład wspomnianym t-54 po prostu nie umiem grać. :) T-44 super, następca już nie.
Lorr 40t w właśnie męczę w drodze do Bat-Chata, ale jakoś nie gra mi się najgorzej. Za to poddałem się np. przy ARL 44 (potem wróciłem i przebrnąłem), przy Churchillu VII i przy moim "ulubionym" wozie - Churchillu GC. To już obsmarowywany Hetzer dał mi więcej frajdy niż ten karton na gąsienicach.
Co do tierów, to dogrindowałem się do Jagdpancra E-100 i często wychodzę na plus. W ogóle byłem zdziwiony, bo bałem się że po wymianie działa z J-tigerze na to ostatnie splajtuję przy cenach amunicji, a okazało się że przy tym damagu wychodzę na plus (bez premki).
Teraz dla beki pogrywam dość często 59-16. Ktoś jeszcze go męczy? :)
E25 to dla mnie jakaś zmora. Szybki, "niewidzialny", może z małym dmg ale przy szybkości z jaką wypluwa pestki dość szybko jest w stanie nabić krytyków.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Nie no bez przesady z tym brakiem czasu.
W tygodniu zawsze coś tam uciulam.
Ale biorąc pod uwage że przed ślubem grałem po 4-5h, a po ślubie Max 2h to różnica jest mega.
Nawet nie daje rady zarobić, bo codziennie nabijam tylko premie, a juz zadanie z 30 kilami to praktycznie nie osiagalne - a najbardziej potrzebne.

ODPOWIEDZ