VI Liga Rivendell, czysta 8ed. Warszawa, 10.06.13 r.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stithu
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: VI Liga Rivendell, czysta 8ed. Warszawa, 10.06.13 r.

Post autor: stithu »

Ok, dzięki za informację choć nie wiem czy będę go wystawiał na te punkty. Bardziej liczyłem na Be'lakory :D

Adamyetz
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Adamyetz »

Podnoszę głos w obronie Belakorów - jeżeli są skonwertowane, ładnie wyglądają, w miarę pasują jako Vargi - to co za problem, że mają mieczyki? To hand weapon i to hand weapon. Nie ma żadnej nieścisłości w zasadach, nic nie wprowadza w błąd, najwyżej się wyjaśni przeciwnikowi. Może to jest coś minimalnie innego niż Vargheisty z fluffu, ale według zasad są dobrze odwzorowane. Jestem za zasadą "rule of cool". Oczywiście, decyzja organizatora, ale ja nie tylko nie miałbym nic przeciwko graniu z czymś takim, ale jeszcze bym się cieszył.

Swoją drogą, sam mam minotaury jako Ogry Chaosu - mam nadzieję, że to nie proks? Są pomalowane w zgodzie z resztą armii, grałem już nimi, nikt nie miał problemów z identyfikacją, WoCh nie ma Minotaurów. Jeśli chodzi o chariot - do mojego zaprzężone są Cold One'y. Są twardsze, groźniejsze, powolniejsze i bardziej zębate od koni - czy to może uchodzić za Gorebeast Chariot? (Nawiasem, bronię Belakorów nie po to, żeby samemu coś sproksować.)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Adamyetz pisze:Podnoszę głos w obronie Belakorów - jeżeli są skonwertowane, ładnie wyglądają, w miarę pasują jako Vargi - to co za problem, że mają mieczyki? To hand weapon i to hand weapon. Nie ma żadnej nieścisłości w zasadach, nic nie wprowadza w błąd, najwyżej się wyjaśni przeciwnikowi. Może to jest coś minimalnie innego niż Vargheisty z fluffu, ale według zasad są dobrze odwzorowane. Jestem za zasadą "rule of cool". Oczywiście, decyzja organizatora, ale ja nie tylko nie miałbym nic przeciwko graniu z czymś takim, ale jeszcze bym się cieszył.

Swoją drogą, sam mam minotaury jako Ogry Chaosu - mam nadzieję, że to nie proks? Są pomalowane w zgodzie z resztą armii, grałem już nimi, nikt nie miał problemów z identyfikacją, WoCh nie ma Minotaurów. Jeśli chodzi o chariot - do mojego zaprzężone są Cold One'y. Są twardsze, groźniejsze, powolniejsze i bardziej zębate od koni - czy to może uchodzić za Gorebeast Chariot? (Nawiasem, bronię Belakorów nie po to, żeby samemu coś sproksować.)
Grałem kiedyś WoChem, miałem Be'lakora i wiem, że to śliczny, rzadki i drogi model. Fajnie jest zobaczyć taki oddział na stole, ale nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli trzyma broń (miecz) w ręku, a oryginalne modele GW (Vargaisty) nie mają takowej na stanie, to jest to proks, gdyby nie miecze byłby to super "count as". W tej lidze i prawdę powiedziawszy w następnych też nie będą dopuszczane proksy, musicie się na to przygotować i tyle. Bawimy się od dłuższego czasu i trzeba iść do przodu. Póki co decyzja podtrzymana.

Ja naprawdę widziałem te zdjęcia i modele mi się podobają, w grze nieligowej mi to nie przeszkadza, ale wymogi ligi są takie, a nie inne. Chcę być fair, więc ogarniam takie rzeczy na forum, a nie pokątnie i obowiązują one wszystkich.

@Adamyetz. Widziałem Twoje Ogro-Minotary w zeszłej lidze i nie ma problemu. Trzymają schemat armii, wysiwig i generalnie traktuję to jako wybór ładniejszej dla ciebie jednostki, jako zamiennika. Poza tym konwersje są zawsze mile widziane, ale prawdziwe konwersje, a nie ordynarne wystawianie śmieci.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
stithu
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: stithu »

A ja mam takie pytanko już nie odnośnie Beeee'lakorów (Baranków Chaosu) a tego czy będą gry na większe punkty jak 2000 czyli tak np. 3000+?

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Ligę na 3000 punktów trudno by było rozegrać w sklepie że względu na czas trwania jednej walki, no chyba że wprowadzić wymóg pomalowanych armii to i chętnych było by mało.
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Dokładnie. W zależności od tego jak wypali obecna liga,następna jest planowana na 2200, więc zawsze jakiś progres jest. ;)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

dopiszcie mnie, nad armią jeszcze się zastanawiam
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Solider pisze:Dokładnie. W zależności od tego jak wypali obecna liga,następna jest planowana na 2200, więc zawsze jakiś progres jest. ;)
2300!! by się Kairos Fateweaver zmieścił
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Morog pisze:
Solider pisze:Dokładnie. W zależności od tego jak wypali obecna liga,następna jest planowana na 2200, więc zawsze jakiś progres jest. ;)
2300!! by się Kairos Fateweaver zmieścił
Pomyślimy. Nam on niestraszny! :twisted:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
stithu
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: stithu »

Mam jeszcze pytanko bo zostal zanegowany model Maelstrom Games Creoda - duzy wilk jakim miałem ochote zastapić Varegulfa. Przyczyna odmowy byl fakt ze nie ma skrzydal. Moje pytanie czy musi/powinien miec skoro sam Varegulf nie ma umiejetnosci Fly a skrzydla ma tylko szczatkowe i symbolicznie na modelu?

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Zgłaszam sie z armią Empire :)
Rozpiskę podeślę w najbliższych dniach.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Adamyetz
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Adamyetz »

No dobra, miałem wątpliwości czasowe, ale w sumie nie mogę takiej okazji przepuścić. Zagram Chaosem - prześlę zdjęcie Chariotu, który chciałbym wystawić jako Gorebeast, żeby potem nie było spięć.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

stithu pisze:Mam jeszcze pytanko bo zostal zanegowany model Maelstrom Games Creoda - duzy wilk jakim miałem ochote zastapić Varegulfa. Przyczyna odmowy byl fakt ze nie ma skrzydal. Moje pytanie czy musi/powinien miec skoro sam Varegulf nie ma umiejetnosci Fly a skrzydla ma tylko szczatkowe i symbolicznie na modelu?
Skoro oryginał ma, toi zamiennik powinie je mieć, tak ja to widzę.

@Adamyetz. Fotke widziałem, jako zwykły przejdzie bez problemu, ale jako Gorebeastowy już nie.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Panie i Panowie,

przypominam o wysyłaniu rozpisek, część już mam i wydają się ok. ;)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Solider pisze:1 DP za przygotowanie do bitwy, czyli kodeks, kostki, miarka i wzorniki
a może tak do przygotowania doliczyć "posiadanie czytelnej, wydrukowanej rozpiski"?

niby sprawa oczywista, ale jak będzie nagroda w postaci 1 dużego pkt, albo kara w postaci straty 1 dużego pkt, to raczej każdy będzie pamiętał :P

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

ja bym położył nacisk na kostki i miarki, dwa razy ostatnio miałem przypadek że przeciwnik oprócz figurek nie miał NIC
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Bartosz pisze:
Solider pisze:1 DP za przygotowanie do bitwy, czyli kodeks, kostki, miarka i wzorniki
a może tak do przygotowania doliczyć "posiadanie czytelnej, wydrukowanej rozpiski"?

niby sprawa oczywista, ale jak będzie nagroda w postaci 1 dużego pkt, albo kara w postaci straty 1 dużego pkt, to raczej każdy będzie pamiętał :P
A co w przypadku posiadanie czytelnej rozpiski na Ipadzie? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Ipad pewnie okej, ale posiadanie czytelnej rospy jest chyba ważne, co nie? Dzięki temu nikt się nie pomyli, że jednak nie ma scrolla, albo ten oddział jednak jest bez czempiona/sztandaru.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

sprawa z rozpiskami jest dla mnie jasna, maja byc i maja byc czytelne.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4750
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

zastanawiam sie czy wystartowac w lidze... ale powiem szczeze ze system losowania terenow mnie troche przeraza...
przeciez w riv nie ma tyle makiet aby mozna bylo sie bawic w takie rzeczy... granie na mapkach euro chyba nie jest jakims strasznym odstepstwem od idei zawartej w rb?
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ