VI Liga Rivendell, czysta 8ed. Warszawa, 10.06.13 r.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

VI Liga Rivendell, czysta 8ed. Warszawa, 10.06.13 r.

Post autor: Solider »

Obrazek

Witam,

w imieniu swoim, Scoutmastera oraz AlMalika, mam zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w VI Lidze Rivendell.

WSTĘP:

- Liga NIE zostanie zgłoszona do Polskiej Ligi WFB.
- Liga rozpocznie się 10-go czerwca i trwać będzie przez kolejne cztery tygodnie.
- Każdy uczestnik ligi zobowiązany jest w ciągu tygodnia rozegrać jedną bitwę i do niedzieli każdego tygodnia do godziny 20:00 wysłać wyniki na PM lub SMS do organizatora. Nie zostawiamy wyników w sklepie. Stół który nie wysłał wyników lub wysłał wyniki po wyżej wyznaczonym terminie otrzymuje 0 DP Zgłoszony walkower to standardowe 3-0, w przypadku nieparzystej ilości uczestników, pauzujący gracz (ostatni w tabeli) otrzymuje 2 DP. Paringi na kolejną turę ogłaszane będą najpóźniej w niedzielę o 22:00.
- Sklep Rivendell znajduje się w Warszawie na ulicy Aleja Jana Pawła II 43a pawilon 24b poziom -1
Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela 11:00-19:00
- Wpisowe: 10zł od osoby płatne przy pierwszej bitwie w sklepie przeznaczone w całości na nagrody dla podium. Płatność przy pierwszej bitwie. Przy braku opłaty gracz wylatuje z ligi z 3-0 dla przeciwnika.
- Zgłoszenia proszę wysyłać do 3 czerwca do godziny 22:00 na adres: solider4[małpa]interia.pl . Zgłoszenie zawierać powinno: Imię, Nazwisko, Nick i rozpiskę w formacie TXT oraz numer telefonu kontaktowego (w celu podania go przeciwnikowi na wniosek przeciwnika). Maile proszę tytułować nazwą ligi.
- Wszelkie pytania proszę kierować na pm do mnie lub na maila zgłoszeniowego.
- Zgłoszeniem jest: wysłanie poprawnej rozpiski oraz wszystkich powyżej wymienionych danych. Proszę o przemyślenie swoich rozpisek, wolałbym uniknąć ich modyfikacji.

ZASADY GRY:

- Format 2000 zgodnie z podręcznikiem głównym 8 ed., Faq, Q&A oraz podręcznikami armijnymi. Gramy bez sojuszników. NIE GRAMY NA EURO!!!!!!
- Gramy na TLoS, czyli zgodnie z RB.
- Dopuszczeni bohaterowie specjalni. gracz powinien posiadać oryginalny model, jeżeli nie został wydany dopuszczona jest konwersja.
- Obowiązuje całkowity zakaz proksowania. Gramy tym co mamy, SH nie przejdą jako DP itd. Jeżeli gracz używa modeli innych niż GW, modele te powinny być tego samego rozmiaru. Jest to ważne z uwagi na zasady TLoS.
- Stoły 72"/48".
- Czas na bitwę to 3h 15min. Jeżeli nie ma rezerwacji stołu po waszej grze, to może ona być przedłużona.
- Scenariusze:
Gramy według RB (Str. 141 Warhammer Rulebook). Przed każdą bitwą scenariusz jest losowany, o tym jaki to scenariusz decyduje rzut D6. (TAK, JAK SIĘ MA PECHA MOŻNA ZAGRAĆ 4 x TEN SAM SCENARIUSZ).
- Tereny dobieramy z takich jakimi dysponuje sklep Rivendell w obecnej chwili.
Ilość terenów i ich rodzaj określamy zgodnie z zasadami zawartymi w RB.
- Punktacja:
Punktacja wzorowana jest na systemie piłkarskim, czyli za zwycięstwo gracz otrzymuje 3 DP, remis nagradzany jest 1 DP, a przegrany otrzymuje 0 DP. W przypadku gdy gracz uzyska 2 x więcej małych punktów niż przeciwnik otrzymuje on premię w postaci 2 DP. Dodatkowo liczymy małe punkty, aby w przypadku kilku graczy posiadających tę samą ilość dużych punktów określić, kolejność w tabeli. Zasady sposobu określenia kto wygrał znajdują się na stronie 143 dużego RB.
- Zasady oceny malowania:

1 DP za przygotowanie do bitwy, czyli kodeks, kostki, miarka i wzorniki oraz czytelną rozpiskę
1 DP za armię, która posiada wisiwig, nie dotyczy to bohaterów.
1 DP jeżeli armia jest w całości spodkładowana.
1 DP jeżeli armia jest w całości pomalowana.
1 DP jeżeli armia ma wymodelowane (całkowicie skończone podstawki) podstawki.

Spełniając powyższe wymogi można otrzymać 5 DP, czyli niezłą zaliczkę na początek. Oczywiście nie trzeba mieć pomalowanej armii, ale wprowadzenie oceny malowania ma służyć zmotywowaniu Was do pracy nad armiami.

SEKTOR TECHNICZNY, CZYLI KTO Z KIM I DLACZEGO:

Lista chętnych („R” oznacza przesłaną, poprawną rozpiskę):

1. Solider Emp "R"
2. AlMalik DE "R"
3. Scoutmaster Emp "R"
4. Rimbo Liz "R"
5. LajoN VC "R"
6. Lonit VC "R"
7. Bartosz VC "R"
8. Janus SK "R"
9. Morog DoCh "R"
10. Dreef DE "R"
11. Bayer Emp "R"
12. Misha VC "R"
13. Lires HE "R"
14. Mati.pl OK "R"
15. Loremaster HE "R"
16. Wojpajek Emp "R"
17. Equos HE "R"
18. Anbu VC "R"
19. kegriz O&G "R"
20. Offspringman DoCh "R"
21. Ironhead VC "R"
22. Berbeć OK "R"
23. Adamyetz WoCh "R"
24. stithu VC "R"
25. Shenq DF "R"
26. Sławek HE "R"
27. Walker VC "R"


Paringi na I rundę:

1. Dreef vs Solider
2. Offspringman vs AlMalik
3. Wojpajek vs Morog
4. stithu vs Janus
5. Misha vs Lonit
6. Ironhead vs Bayer
7. Scoutmaster vs Shenq
8. Adamyetz vs Lires
9. Kegriz vs Bartosz
10. Anbu vs Rimbo
11. Berbeć vs Loremaster
12. Equos vs Lajon
13. Mati.pl vs Sławek
14. Walker - pauza

ROZPISKI
Ostatnio zmieniony 10 cze 2013, o 13:58 przez Solider, łącznie zmieniany 39 razy.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Herold Nekarh i Ramhotep Wizjoner już się rozgrzewają :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Morog pisze:Herold Nekarh i Ramhotep Wizjoner już się rozgrzewają :twisted:
Dopisać ? O:)

Ps. Możliwe, że dodamy jeszcze uściślenia sędziowskie, ale muszę to obgadać z pozostałą częścią orgów.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Dopisz mnie z moimi jaszczurkami.

LajoN31
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LajoN31 »

Zglaszam sie z moimi VC:-D

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

Zgłaszam się.

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

zgłaszam się.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Dodani.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Solider pisze:Witam,

1 DP jeżeli armia jest w całości spodkładowana.

Hahaha, coś mi tu pachnie łaszeniem się na dodatkowe pkt. Mam nadzieje ze nie chodziło o armię pewnych DE :mrgreen:
Co to za problem spodkładować armie?
PS: Wstępnie się zgłoszę
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

ja też się zgłaszam, pewnie w wiórkami, mają ciekawych bochaterów
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Hmm... BoHaterów ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Serio TLoS?
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Janus pisze:
Solider pisze:Witam,

1 DP jeżeli armia jest w całości spodkładowana.

Hahaha, coś mi tu pachnie łaszeniem się na dodatkowe pkt. Mam nadzieje ze nie chodziło o armię pewnych DE :mrgreen:
Co to za problem spodkładować armie?
PS: Wstępnie się zgłoszę
Chodziło o to żeby każdy mógł zdobyć kilka punktów z hobbistyki, a nie tylko ci co mają w pełni pomalowane armie.Poza tym sporojest armii w opłakanym stanie, więc dajemy powód, aby to zmienić. No i muszę powiedzieć, że ocena raczej wejdzie na stałe, AlMalikjest nieugięty i trudno mu się dziwić.

Ps. Tutaj nie ma kumoterstwa, mylisz mnie z kimś innym. ;)
Trubas pisze:Serio TLoS?
Tak, a co w tym dziwnego? W 40K jest i się sprawdza, nie widzę powodu, aby to zmienić. Gramy na zasady 8ed. :)

@Morog. Co to są wiewiórki? TK?

Mam prośbę, w temacie niech wypowiadają się osoby zainteresowane udziałem w lidze. Nie mam uprawnień moda więc nie posprzątam tutaj jak nabałaganicie, a chciałbym aby to było w miarę przejrzyste. Pisownia w języku polskim mile widziana, ale nie jest wymagana (każdy z nas wali jakieś byki, więc...).
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

ale będzie epicko! losowy scenariusz, losowe tereny, jakieś magiczne lasy albo obeliski, TLoS, speciale... i okaże się, że gra się autobalansuje :P albo nie :P ale warto sprawdzić.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Bartosz właśnie o to chodzi, aby to sprawdzić i.... dobrze się bawić. 8)

Dzisiaj Lonit grał na te punkty, jego mina przy losowaniu terenów była bezcenna, ( dwie górki dające magiczne i płonące ataki, rzeka lighta, kapliczka grala. Idealne tereny na eteryków i regenkowców). Ma mi napisać jak się grało, więc czekam z niecierpliwością na relację.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

jak teraz przeczytałem swojego posta, to się doszukałem ironii - ale nie była ona zamierzona! serio myślę, że to dobry i ciekawy pomysł. może wszyscy dojdziemy do świeżych wniosków, zobaczymy figurki z innej - a kto wie, czy nie ciekawszej - strony.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jesli sezon urlopowy nie przeszkodzi to zagram :)

pomysł git, chociaż zastanowiłbym się powaznie nad wprowadzeniem odniesienia do uściśleń sędziowskich... uchroni to od dodatkowych dyskusji w niektorych zagadnieniach

skoro 8ed to LoreMaster nie blokuje czarow innym magom, ech te latajace banishmenty beda :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Solider pisze:- Czas na bitwę to 3h. Jeżeli nie ma rezerwacji stołu po waszej grze, to może ona być przedłużona.
a to nie będzie mało? chodzi mi o losowanie terenów i sprawdzanie, co wypadło - raczej nie mamy w tym wprawy, pewnie zabierze to łącznie z deployem ok 0,5h, do tego spakować po bitwie figsy, i na samą grę zostaną niecałe 2,5 h - a teraz gramy na 2000pkt.

mogą być sytuacje takie: jedna para ustawi się na 11:00, druga na 14:00, trzecia na 17:00. dwie pierwsze pary spóźnią się trochę, i trzecia ma przerąbane. a jak nie przedłużą, to nie dograją - też słabo.

to prawda, że jeśli ustalimy 4h na bitwę, to na jednym (dużym) stole danego dnia pograć mogą tylko dwie pary, a nie trzy. daje to 28 terminów do gry w ciągu siedmiu dni.
ale za to grać się będzie bez pośpiechu, na luzaku - bez żalu, że się nie dograło, bo trzeba kończyć.


damy radę zrobić 4h na bitwę?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

może w 2miesiace da sie nauczyc jak losowac tereny i przeczytac zasady scenariuszy
poza tym gracze sami przedluzaja gre zastanawiajac sie wieki nad ruchem 2" w te czy w tamta strone, jakby to decydowalo o losach swiata a pozniej ze czasu malo :)

mogloby byc i 3,5 ale to i tak nic nie zmieni jesli gracze nie naucza sie scenariuszy i sprawnego wystawiania armii
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Ramy czasowe zostały narzucone, więc tu nie mam pola manewru, zresztą na turniejach są i nikt nie marudzi/płacze. Musicie pamiętać, że to sklep i są rezerwacje, każdy che grać, a miejsca jak na lekarstwo (dwa stoły pełnowymiarowe).

Jesteśmy dla Was, czas zostaje zwiększony o 15 min.

Misha dobrze prawi, jest miesiąc żeby przeprosić się z RB. :wink: W domu szybki rzut oka na zasady scenariuszy, losowania terenów, 2-3 bitwy testowe i wszelkie losowania idą dużo szybciej. [-o<

Co do uściśleń, to długo nad tym myśleliśmy, ale skoro i tak mocno "eksperymentujemy" organizując ligę na czystą 8ed, to pójdziemy za ciosem i zagramy bez uściśleń. Zobaczymy co z tego wyjdzie i wyciągniemy wnioski przy następnej lidze.

@Misha dopisać?
Ostatnio zmieniony 4 maja 2013, o 14:43 przez Solider, łącznie zmieniany 1 raz.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ