Potyczki z znienawidzonymi Ulthuańskimi pomiotami...

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

nie mam sił ...

DP też maja herosó 6 w pierwszym szeregu ...
DE ie moża zmiękczyć ani strzelaniem ani magia bo są przecież immune to everythin prawda?

Znajdź mi 2 klocek kawaleri który ma taka siłe przebicia za taka cenę co DP z BB? (o ile wiesz co to znaczy wogóle) w slocie specjal bo w rare to każdy mi powie ze grale ale i ci miękna jak DP na nich zaszarżują

castuj spelle jak będzie co ture siadać drai magic powodzenia

No to co jednym klockiem chesz rozwalić całą armięHE tak bo przecież ja nie mam scroli własnego strzelania i magi no fakt zapomniałem

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

6 cali w zasięgu strzału to jest róznica (jeśli zaczne to mam 2 tury strzelania) który klocek oprócz BG z wykupionym ASF potrafi walczyć z każdym? no własnie. Fasty można też łątwo odpalić.

Czym chesz ubić SD? Chydrą hahahah lol to był mega fart jak nie masz bolców to dowidzenia... magia nas nie tyka bo chyba nie chesz cisnac 2d6 z S4

Pozatym mojej magi nie zatrzymacie bez RoH a ja waszą lekko. Oczywiście DE są silniejsze od HE tu nie ma sprzeczności ale żeby sie dać jechać 5latkom w dupe 20:0 to juz jakiś nonsens


Aguś złotko zamknij ten temat błagammmm!

Awatar użytkownika
rycerz bretoni
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: rycerz bretoni »

Oczywiści że DE można zmiękczyć ale porównaj sobie siłe strzelania DE a HE
Pisałem już i napisze dla ciebie że kusznicy,fasty i widma mają double shota i armour pircing(jak wogóle wiesz co to znaczy)

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Wszystko można zmikczyć od strzelania i magii. Mówisz ,że SM tak łatwo ściągnąć z magii i ostrzału , to jakie szanse mają BG na przeżycie?? DP jest lepszą kawalerią od coldów ( oczywiście mając kociołek i zdaną głupotę można z tą tezą polemizować ) . Co prawda kusze mają 2 strzały ale tylko 24cali ,a ich łuki 30cali czyli mogą strzelać do DR , RC , widma , Czarodziejki nawet te z okiem zanim te odadzą. A co do Ice-T wydaje mi się ,że Bg z ASF lub bez wyrżną SM i odwrotnie szarżujący SM rozwala BG ( choć większość rozstrzygnie szczęście ) witchki mogły by sobie poradzić , bo sporo ataków wywalają i to jeszcze z hate. Pozatym nie wydaje mi się żeby na turnieju było tak kolorowo jak mówicie , znaczy ten oddział rozwaa ten , ten szarżuje na ten , ci atakują od flanki , ci ich kuszą i w płapkę itp. dla mnie tylko kretyn tak planuje strategie na bitwę , i chce was widzieć na turnieju przeciw znienawidzonymi pomiatami Uluthanu jak wygrywacie i przynosicie chwałe Druchii . A jeżeli ktoś by chciał uleczyć kompleksy radzę nie pisać na forum jacy to zaje i jaka to zaje armią graja ,tylko poprostu zagrać (podoba mi się ,że najbardziej wychwalają swoją armie jako najzajebistczą ci którzy mają sie za klimaciarzy , chyba ,że taka tradycja)

pozdro
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

ale naprawdę, zamknąć ten temat, na początku się tylko śmiałem, teraz już nie mogę tego czytać

Awatar użytkownika
rycerz bretoni
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: rycerz bretoni »

Do Tulariana:
masz rację że nienależy się podniecać na forum tylko grać i tak udawadniąć potęge swojej armii.Ja swoją bretonią stoczyłem już pęłno bitw i zamierzam to zrobić DE.

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Warzywem to na razie ty jesteś (ranga):lol2:
Nie mogłem się powstrzymać :lol2:

Edit: Żeby offtopa nie było - obie armie mają swoje plusy i minusy oraz uważam, że walki między DE, a HE należą do bardzo wyrównanych z minimalnym wskazaniem na tych pierwszych.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2008, o 21:03 przez Chmuruś, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rycerz bretoni
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: rycerz bretoni »

Wiesz,ja naprawdę stoczyłem dużo bitw i wiem o co chodzi w wh.
Ty nawet warzywem nie jesteś, ty pewnie w wh grać niepotrafisz. :lol2:

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Poco tyle off-topa , YUDO wkraczaj do boju.
Panowie , Panie i inne dziwne istoty nieznanego pochodzenia
Może będziemy mądrzejsi i zaczniemy pisać do rzeczy a nie od. To forum chyba jest zatytułowane " Potyczki ze znienawidzonymi Ulthuańskimi pomiotami " więc może przejdziemy do rzeczy. Kurcze ile wy macie lat że się tak kłócicie ( Jesteś Warzywem ! NIE PRAWDA ! SAM JESTEŚ WARZYWEM ) może wreszcie powrócimy do tematu , przestaniemy , ustąpimy. Czy ktoś jest za moim pomysłem by nie offtopować ?? :(

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

ehh... Drogi rycerzu bretoni wiemy jaką dobrą armią są DE ale wiemy również jaką dobrą armią są HE każda z tych armi ma swoje plusy i minusy. Wymienianie jakie to jest świetne mamy przedmioty, magie, oddziały nie ma sensu bo HE mają też bardzo silną magie, przedmioty i oddziały.

A co do moich odczuć w walce z HE to najlepiej sprawdzają się:
-ring of hotek(jeśli HE mają książkę)
-Lord do rozwalania large targetów(na SD)
-Assassyni
-BG z ASF
- Kocioł

Pozdr

PS. do wszystkim nam znanego rycerza ;) :może i masz doświadczenie w graniu w battla ale bretonnią za to DE jeszcze nie grałeś za dużo więc dziwie się że udowadniasz się armi którą nie potrafisz grać. To co widzać na papierze nie zawsze tak wygląda w trakcie gry ;)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

chciałem tylko pokazać rycerzykowi jak mogą mówić HE bo juz mnie krew zalewa jak ktoś takie pierdoły pisze.

Moim zdaniem klimaciarze nie istnieją! JA mam HE na 9k i de na prawie 3k do tego tau na 2500 ja sie czuję mega klimaciarzem. Bo gram HE na przegiętej (jak na he ) magii dla mnei mega klimat kto dowodził zawsze armia HE i jej wyprawami? moze pare razy sie zdażyło że wojownik(eltharion i Korhill)

Teraz rozważmy taką sytuację ja mam BoH nie masz RoH (jesteś lekko w dupie ale da sie przeżyć) masz za to 3 czarki ok spoko ja rzucam ci co turę drain magic powodzenia w rzucaniu d3+1 pd na 7+ i każdego innego czaru na CS +3. Nie ma lepszego stopera na magie pozatym HE maja +1 do dispella wiec DE cieżko sie czaruje.

Może i DE maja 2 strzały z AP ale odpowiednio utrzymany zasięg spowoduje że to mój ostrzał jest skuteczniejszy do pewnego momentu żaden klocek oprócz BG nie jest w stnaie walczyć w CC z HE no chyba tu nie ma żadnej dyskusji co innego jeśli masz assola ale bede unikał tych klocków bo musisz i tak powiedizeć gdzie jest. Za BG biorę sie wtedy jak zmaleją do odpowiedniej liczby przezco nie są juz tak grożni

Jeżeli BG nie mają ASF to raczej nei przeżyja starcia z SM ja walą pierwszy, mam 2 A z S5 czyli trafiam na 3+ ranie na 2+ (w bannery nie bawimy sie teraz bo ja moge sobie dać BoB i nici z waszych przerzutów) wy macie 2A z S4 trafiasz na 4+ z przerzutem i ranisz na 3+ do tego ja mam jeszcze AS na 6 BG już nie.

Sprawa kształtuje sie gdy BG mają assola hera czy cokolwiek (no i ASF) wtedy nie zapominajmy że ASF nie broni przed magią i strzelaniem.

to czysto teoretyczne bo ostatnio jak grałem z kumplem to mi lekko klepną 20:0 bo podleciał smokiem i DP poszarżował mnie pomordował, BG olał i wystrzelał. JEdną akcią spanikował mi prawie pół armi za plansze bo nikt nie zdał terroru od smoka a potem wszystko mi sie posypało. I psikus

Potem grałem z Kuzynem też mi nic nie siadało z 3 tur strzelania i czarowania zdjołem mu jednego bretońca 3 pegazów i 6 errantów a przedemna grale realmi 6errantów i erranci z erantry baner moja ostatnia tura (jego następna i mnie już nie ma) poustawiałem ładnie harpie (jak co turę) i kociołek strzelanko mi siadło i terrorek i cała jego armia rozjebała sie o 3x5 harpi smutne nie? a mnie zostął klocek BG z Czarką 2 bolty i kocioł

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

^^ No tak ale chyba dajesz jakiś skrimish przed BG , to ja jeszcze nie grałem ( ciągle to przypominam :( , wkrótce to się zmieni ) ale myślę że nie będziesz wstawiał tak dobrego/drogie oddziału w pierwszych szeregach. W każdym razie trzeba przyznać że narazie w rywalizacji HE i DE vs Reszta Świata wygrywają HE. Oczywiście jeżeli się jest dobrym dowodzącym to się wygra każdą armią , aczkolwiek łatwiej jest wygrać DL niż OK , łatwiej jest popychać tępą lecz silną masę do przodu niż zastanawiać się nad skomplikowanymi taktykami. Tak już jest ludzie idą na łatwiznę bo nie lubią myśleć , nawet w tak przyjemnych rzeczach. Jeżeli GW wreszcie zbalansuj armię to gracze nie będą mieli dylematów czy zbierać HE dla klimatu czy DL dla PG. Zanim to jednak nastanie pokażmy że ludzie wybierający DL nie będą zawsze wygrywali , pokażmy że naszymi złośliwcami z Naggarond , można wygrać z każdym.


Coś na Star Dragona :

- Asasyn z Jadowitym Ostrzem
- Dreadlord na Cold Onie ze "Zgubą Calderonu"

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Już odpowiadam Zimny na te 2 aspekty
Assol ok ale przecież on nigdy nie zaszarzuje smoka a jeśłi mu sie to już jakoś uda to musi go jeszcze zranić a ma nędzne 4A co moze być zajebiście trudne

A dredek na coldzie też może mieć ciezko zaszarzować smoka bo jeśli smok zaszarzuje jego to faceta wyrywa w butach

to zalezy co ci sie trafi tak jak napisał Vincent bo jak masz RoH to nie masz magi (bo te rzeczy sie wykluczaja poniekąd bo wystarczy raz sie zagapić nie domierzyć itp i sam stajesz sie ofiarą pozatym nie wykorzystujesz tej zabawki w pełni) i trafiasz na niemagiczna rozpę to lipton. Jak masz dredka na smoki i ogólnego wyrzynacza to na co ci on na MAgusów itd. itd

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Assol ok ale przecież on nigdy nie zaszarzuje smoka a jeśłi mu sie to już jakoś uda to musi go jeszcze zranić a ma nędzne 4A co moze być zajebiście trudne
Wiesz co masz racje , aczkolwiek ostatnio przyjrzałem się Asasynowi i szczerzę mówiąc jak go się dobrze złoży to przeciwko każdemu typowi jednostki się sprawdza. Te artefakty Khaina sporo dają , Runa , Człowiecza Zguba , Płaszczyk , Jadowity Miecz , Czarny Lotos. Tak swoją drogą to ciekawy "człowiek" z niego ;)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

A wiec tak assol jest dobry z płaszczykiem KB i d3 Ataków

wtedy masz od 5-7 ataków z poisonami i KB do tego przerzut i latanko nie ma lepszej opcji dla assasyna

potem juz nastepnego można kobinować z manbane i gwiazdkami np :D

ale ta pierwsza opcja jest najbardziej uniwersalna

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Nie wydaje mi się ,żeby opcja z zatrutymi atakami i zabójczym ciosem była pożyteczna i dobra. Najlepsze to latanie d3 i manbane ( dla mnie oczywiście )

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Ice-T pisze: Jeżeli BG nie mają ASF to raczej nei przeżyja starcia z SM ja walą pierwszy, mam 2 A z S5 czyli trafiam na 3+ ranie na 2+ (w bannery nie bawimy sie teraz bo ja moge sobie dać BoB i nici z waszych przerzutów) wy macie 2A z S4 trafiasz na 4+ z przerzutem i ranisz na 3+ do tego ja mam jeszcze AS na 6 BG już nie.
Ale z BG jest taki myk, że oni mają przerzuty w związku z zasadą specjalną, a nie hate'm, a więc nie tracą ich w kontakcie ze Standard of Balance.

EDIT: @ Zimnokrwisty: wcześniej w tym temacie pisałeś, że poza BG żadna inna piechota DE i HE nie ma 2 ataków. A SM, WE, Korsarze to co? :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Tracą ;)

jak masz manebane to nie masz już poisonów a jak ktoś ma mało T i dużo AS np High elf to powodzenia go zabić

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Ice-T pisze:Tracą ;)
Nie zgadzam się :) Zresztą pamiętam, że Jankiel o tym gdzieś pisał na naszym forum. BG mają zasadę specjalną "Elitarni Wojownicy" i dzięki niej mają te przerzutki. Więc przerzutek nie tracą, ale hate'a tak (czyli nie muszą gonić).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

nie mogę wytrzymać:ja pierdziele! musiałem to powiedzieć. pomału tez przestaje wierzyć w te 16 lat rycerza bretonii. Rycerzy, gdybyś trochę poobserwował to forum to byś zauważył, że niektóre osoby są jednak trochę mądrzejsze i znają zasady nawiązując do tego co powiedziałeś o Ice-t i jego znajomości zasad multiple shot i AP. Jestem również przekonany, że Chmuruś wygrał by z tobą z palcem w dupie. mógłbyś przestać się wykłócać o walory armii, którą prawie nie grałeś. większy sens już by miało gdybyś zaczął pisać że VC to przegięta armia.
i żeby nie było offtopu: star dragon jest strasznie chamski i oczywiście ASF wkurza, ale z HE da sie gładko wygrać.
pozdro dla wszystkich nie rycerzy :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ