o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

......

Post autor: MORFI »

jeśli chodzi o wskszeszanie to dokrzeszasz z tym co kupiłeś czyli masz 20 szkieletów full i dokrzesisz 5 (jak masz bloodlina) to masz 25 z full :D

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Czy wampir mający którąś z The Master vampiric powers (... +1 to his casting roll when casting Invocation...)
oraz mający Skull Staff (The bearer receives +1 to casting and dispeling rolls)
rzuca czar Invocation of Nehek na 2+(zamiast 4+), a pozostałe czary wychodzą mu łatwiej o jeden (np. zamiast na 12+ to na 11+)??

Czy wampir mający którąś z The Master vampiric powers rzucając czar Summon Undead Horde
może wskrzeszać poza początkową liczbę modeli w oddziale (oddziały ghuli, szkieletów, batów, itp)??

Azerus
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Azerus »

1. Tak (jeśli ma np. Lord of the Dead to rzuca invokację na szkiele na 2+ na wszystko inne na 3+)
2. Wydaje mi się, że nie (ale ekspertem nie jestem).

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Izwor pisze:Czy wampir mający którąś z The Master vampiric powers (... +1 to his casting roll when casting Invocation...)
oraz mający Skull Staff (The bearer receives +1 to casting and dispeling rolls)
rzuca czar Invocation of Nehek na 2+(zamiast 4+), a pozostałe czary wychodzą mu łatwiej o jeden (np. zamiast na 12+ to na 11+)??

Czy wampir mający którąś z The Master vampiric powers rzucając czar Summon Undead Horde
może wskrzeszać poza początkową liczbę modeli w oddziale (oddziały ghuli, szkieletów, batów, itp)??
wynik czaru 1 lub 2 zawsze oznacza porażkę bez względu na modyfikatory (podręcznik strona 107)
summon horde będzie wtedy działał według zasad Ivocation of N
Obrazek

Azerus
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Azerus »

Prawda - zapomniałem o zasadzie "Minimum 3 by rzucić czar"

faleg666
Plewa
Posty: 6

Post autor: faleg666 »

czyli co, nie da rady combować scull stafa z +1 do invokacji z umiejki wampirzej ?

Bo wg mnie, jeśli ma sie przedmiot i umiejętność i rzuci czar wyrzucając na kości powiedzmy 2, to faktyczny rzut wynosi 4 co juz nie kłóci się z zasadą.

Nie mam przed oczami rulebooka, ale taka interpretacja wydaje mi się słuszna.

Jeśli ktoś ma jednak inne zdanie prosiłbym o cytat z RB, po angielsku :)

Awatar użytkownika
Zombik
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Zombik »

Zeby Inwokacja weszla musisz rzucic minimum 3 na jednej kostce, ale wtedy majac Skull staff zwiekszasz moc tego czaru do 4, i jesli wskrzeszasz w jednostce majac odpowiednia dla tej jednostki moc z grupy Master, to dodajesz dalsze +1 do mocy czaru. +1 ze Skullstaffa masz zawsze do kazdego czaru/rozproszenia, ale zeby w ogole rzucic jakikolwiek czar musisz na kostce uzyskac minimum 3.

Lesthad
Mudżahedin
Posty: 288

Post autor: Lesthad »

Z jakich lorow czary moga brac nowe wampiry ? I czy moga brac nekrosi czy wampiry ?:P

EDIT: juz zauwazylem Forbidden Lore :D

Awatar użytkownika
Zombik
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Zombik »

Nekromanci sa ograniczeni do wyboru sposrod 3 czarow nekromantycznych z Lore of Vampires (dawniej nekromancja). Wampiry maja dostep do czarow z Lore of Vampires poprzez zwykle losowanie czarow przed bitwa. Wampiry moga takze zainwestowac w moc dzieki ktorej znaja wszystkie czary z Lore of Vampires lub wszystkie czary jednego z kolegiow magii z podstawowego podrecznika (z wyjatkiem magii zycia). Zarowno wampiry jak i nekromanci moga rekastowac tylko czary nekromantyczne (IoN, RD, VHDM).

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Zauwazyliscie jak pocieli black coucha ? Niby ward 4+, save 3+ i dodatkowe zdolnosci, ale .... US 4 .. nie kasuje szeregow. Nikt o tym nie pisal wiec sadze, ze jest to warte wzmianki.

Swoja droga za jedno z najwiekszych przegiec uwazam bloodline'a - ghoulkin. Darmowy ruch marszowy przed bitwa na WSZYSTKICH oddzialach ghuli i dolaczonych bohaterach to troche przy mocne jak na 25 pkt. No a druga rzecz to sztandar z regeneracja, rowniez troche przesadzili, bo przez to robia sie niemalze niesmiertelne oddzialy, z ktorymi wiekszosc przecietnych armii nie potrafi sobie poradzic.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Że armybook jest wykręcony w kosmos i gięty ostro to się coraz więcej osób zgadza.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Może i niezbyt pytanie pasuje ale co tam.

Mianowicie czy ktos majacy juz nowe wampiry może mi napisać czy GG maja w boxie 2 reczne bronie do wyboru? I jakiej dokładnie wielkości jest varghwulf.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Piotrax pisze:czy GG maja w boxie 2 reczne bronie do wyboru?
Mają. Popatrz tu: http://warseer.com/forums/showpost.php? ... stcount=48
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Lesthad
Mudżahedin
Posty: 288

Post autor: Lesthad »

Aha i jeszcze jedno mam pytanie , jak zrobic tyle popychaczek na oddziale BK jak mowiliscie w tym temacie :D czy moze innym ?:D

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Jak jest w 7 edycji czy vampir w zbroi moze rzucac czary?

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

W 7ed. każdy w zbroi może rzucać czary.

ZłO
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: ZłO »

Czy te hity zadawane przez zombiaki po ucieczce przeciwnika są z normalnym save bronione??

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Czy lord wampirów może mieć przedmioty i powers za w sumie 200 punktów (100+100), czy 100 punktów? Analogicznie wampir za 100 (50+50) czy 50?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

100 na powersy i 100 na bron.Tak samo z vampirami.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Tomash pisze:Że armybook jest wykręcony w kosmos i gięty ostro to się coraz więcej osób zgadza.
To niech mi ktoś złozy przegięty roster.
Coś mi się nie udaje , za drogie te wampiry, jednak wymysliłem sobie fajną armię na turbo koksach szarżującą w 1 turze ;p
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Zablokowany