Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Jab »

Tak ogólnie to HE są pokrzywdzone w tej edycji :/ Nawet mimo tego ze zostały znacznie poprawione w porównaniu do poprzedniej edycji. Kolejne wychodzące podręczniki to potwierdzają. Proponuje zapoznać się z nowym podręcznikiem Skavenów =P~ (no ale pewnie ameryki nie odkryłem tym stwierdzeniem :cry: )
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

myślę, że odkryleś... nie tyle co ameryke, ale nawet zupelnie obcą galaktykę... ;)

HE są bardzo dobrze napisane :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Ok no to powiedz mi co proponujesz przeciwko krasnoludowemu gun line? Ofc poza fartem w kosciach? :) a i dodam ze SD nie bardzo działa bo działa i bolce ze zwiększoną siła go jedzą jak chcą :)

A właśnie mam pytanie czy jak masz Vortex Shard to czy takie itemy jak:
-power stone
-Bound spelle jednorazowego użytku
Są niszczone? No bo w końcu te przedmioty przechowują kości potrzebne do wycastowania tych spelli. No a skoro te przedmioty je tracą to...?
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

He są dobrze napisane, a to że inne armie są przegięte to inna sprawa

Interesująca interpretacja Vortexa, podoba mi się :D
Ale tak na serio to nie wydaje mi się. Boundy na pewno nie są wyczerpywane bo do ich używania nie potrzeba kości, a PS... o to można by się z przeciwnikiem pokłócić.(i dostać worst playa :wink: )
I sold my soul for rock'n roll

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

Dobra, dzięki wszystkim za pomoc :D Możecie mi jeszcze opisać zasady Speed of Asuryam i Valour of Ages ?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Jab pisze:Ok no to powiedz mi co proponujesz przeciwko krasnoludowemu gun line? Ofc poza fartem w kosciach? :) a i dodam ze SD nie bardzo działa bo działa i bolce ze zwiększoną siła go jedzą jak chcą :)

krasnoludzki gun line nie jest uniwersalny, dlatego na maksa wypasionego strzelania u krasi bez wsparcia mocnych klocków do klepania ciężko uświadczyć, a to co teraz jest u krasi ogólnie wystawiane da się dość na luzie pojechać 13:7
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Arsene pisze:Możecie mi jeszcze opisać zasady Speed of Asuryam i Valour of Ages ?
proponuje zakupic army booka i przepraszam, ze sie wtracilem, ale...

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

[quote="Arsene"]Dobra, dzięki wszystkim za pomoc :D Możecie mi jeszcze opisać zasady Speed of Asuryam i Valour of Ages ?[/quote]
Mówisz że Haje są słabe, hhmmmmm, na jakiej podstawie skoro nie znasz dwóch najbardziej podstawowych zasad tej armii(bardziej podstawowych się nie da)?
Każdy haj elf ma je obydwie :P

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Master of reality pisze:He są dobrze napisane, a to że inne armie są przegięte to inna sprawa
Na jedno wychodzi...
Master of reality pisze: Interesująca interpretacja Vortexa, podoba mi się :D
Ale tak na serio to nie wydaje mi się. Boundy na pewno nie są wyczerpywane bo do ich używania nie potrzeba kości, a PS... o to można by się z przeciwnikiem pokłócić.(i dostać worst playa :wink: )
A itemy chodzi mi bound spell one use... wiec nie odpowiadasz na pytanie.
Belaner7 pisze: Mówisz że Haje są słabe, hhmmmmm, na jakiej podstawie skoro nie znasz dwóch najbardziej podstawowych zasad tej armii(bardziej podstawowych się nie da)?
Każdy haj elf ma je obydwie :P
To Ja napisałem z HE są słabe a nie Arsene
Kosa pisze: krasnoludzki gun line nie jest uniwersalny, dlatego na maksa wypasionego strzelania u krasi bez wsparcia mocnych klocków do klepania ciężko uświadczyć, a to co teraz jest u krasi ogólnie wystawiane da się dość na luzie pojechać 13:7
Faktycznie byłem nie precyzyjny :) Były tam:
klocek 20 Warrków
kolcek 19 IB z BSB
klocek 20 Long beardów
Więc ciężko coś z tym zrobić w szczególności że były w ścisku :)
W ogóle to grałem wtedy WE jak Sobie przypominam ale to już zupełnie inna bajka:P (Czuje frustracje jako zwierze na safari krasiowego shoota :evil: nic poza tym :x ) <wynik? to był remis>

Wracając do tematu to mam kolejne pytanie. Co zrobić z kowadłem kiedy od razu powiem że Staruś nie wiele może wskórać?
Paskudny uśmiech power gamera

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

Musiał bym kupić duuużo armybook'ów, bo jeszcze nie do końca jestem zdecydowany co do armii, wiec był bym wdzięczny za podanie tych 2 zasad.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

(.) A Jedno to hate na dark elfy a druga to ASF na wszystkich jednostkach :)
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie...
nie hate ale przerzut oblanych rzutów psychologicznych w walce vs DE.

Co do krasi... po co rozwalać te klocki? :?
można się wziąc za nie na sam koniec jak się ma czas i możliwość, a tak to olać, one też nic nie zrobią a kosztują zawsze dużo.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Szybkie pytanie: Wystawiam klocek DP z FCG, chorąży trzyma jakiśtam sztandar - czy w tym wypadku mogę wykupić Championowi BS za 20pkt?

Mogę obecnie używać I halabardy I tarczy?

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Sztandary może nosić albo sztandarowy albo BSB, innej opcji nie ma. Możesz wykupić i tarczę, i halabardę ale używać w CC równocześnie nie można (halabarda wymaga obu rąk).
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Tak mnie ostatnio ogarnęła "pomroczność jasna" ;) i zadaję sobie proste pytanie - wiadomo, że mając broń magiczną trzeba jej używać, czy to samo dotyczy magicznej tarczy? Biorę sobie na elfickim bohaterze/lordzie Enchanted Shield i dwuraka i w zależności od sytuacji używam albo dwuraka albo walczę hand weapon+(enchanted)shield. W wypadku dwuraka można powiedziec, że tarczy nie używam, bo jest na plecach w tym momencie. Wydaje mi się, że nie ma problemu i można tak zrobić, a analogii do przymusu używania magicznej broni nie ma, ale wolę się upewnić.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Musisz deklarować czego używa twój heros a w close combat nie możesz już zmieniać. Koniec :) wg. BP+R musisz korzystać z magicznych itemów/giftów ale w tym wypadku możesz wybrać :)
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ja mam pytanko: White sword nie jest great weaponem prawda? ma napisane że wymaga 2 rąk ale GW nie jest z tego powodu chyba, nie? Chce się upewnić chociaż wiem że różnicy to nie robi :wink:
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Master of reality pisze:Ja mam pytanko: White sword nie jest great weaponem prawda? ma napisane że wymaga 2 rąk ale GW nie jest z tego powodu chyba, nie? Chce się upewnić chociaż wiem że różnicy to nie robi :wink:
jak nie jest napisane ze jest great weaponem to nie jest.. równie dobrze może to być wielka zabójcza wykałaczka nazwana "White Sword", w końcu jest magiczna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Master of reality pisze:Chce się upewnić chociaż wiem że różnicy to nie robi :wink:
Trochę robi :wink: bo GW "strike last", więc jak się walczy przeciwko HE lub czymś z ASF...
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Ukalez pisze:
Master of reality pisze:Chce się upewnić chociaż wiem że różnicy to nie robi :wink:
Trochę robi :wink: bo GW "strike last", więc jak się walczy przeciwko HE lub czymś z ASF...
nie robi, ASF ignoruje GW, szarżę i inne czynniki zmieniające kolejność ataków. zostaje tylko inicjatywa, a tej nasz noble ma zdaje się 7. przy równej inicjatywie rzut kością w pierwszej turze, a w następnych zaczyna ten kto wygrał poprzednie starcie

Zablokowany