Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Fuxiorr »

Jarlaxle pisze:Aby docenić metal, trzeba potrzymać w ręce jego odpowiednik z finecastu :P A teraz tak, serio. Figurka metalowa jest o wiele bardziej wytrzymała aniżeli plastikowa. Wytrzymałość modelu na zjawiska losowe ma istotne znacznie. Komu w życiu figurka nie spadła na ziemie? Poza tym, kwestia wyglądu. Nie wszystkie modele z nowej generacji plastiku są ładniejsze, mimo szczegółów, od swoich poprzedników. Czasami różnica pomiędzy plastikiem, a metalem jest nie wielka. Dalej dochodzi cena. Nowy plastik jest obleśnie drogi, a jednocześnie nie prezentuje powalającej różnicy w wyglądzie na swoją korzyść. Mając do wyboru model z metalu i model z plastiku o zbliżonej jakości, wyborem raczej będzie metal.

Poza tym, preferuje osobiście metal, bowiem lepiej mi się w nim konwertuje modele :P Co więcej, większość osób kupuje figurki z "drugiej ręki" o wiele łatwiej zmyć farbe z metalu, aniżeli plastiku. Niektóre plastikowe modele w zmywaniu, to jest horror.
Lepiej się konwertuje po pierwsze plastik nie metal. Nikt nie każe ci kupować plastików do zmywania - tak samo dla mnie łatwo się je zmywa choć dłużej się muszą pomoczyć.
Mówisz o uszkodzeniach ? Super... wiadomo że jak by każdy rzucał modelami o podłogę to metal byłby super.... największy + plastików to to że farba z nich nie schodzi - no chyba że nożem zaczniesz skubać lub coś takiego.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Kurczę, jeśli serio uważacie, że metalowa figurka lepiej zniesie upuszczenie na podłogę od plastikowej to chyba nigdy nie mieliście w ręku ani jednej, ani drugiej.

Polecam wypróbować. Najlepiej z włócznikiem, albo jakąś inną figurką o długich, 'odstających' kształtach.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Don_Silvarro pisze:Kurczę, jeśli serio uważacie, że metalowa figurka lepiej zniesie upuszczenie na podłogę od plastikowej to chyba nigdy nie mieliście w ręku ani jednej, ani drugiej.

Polecam wypróbować. Najlepiej z włócznikiem, albo jakąś inną figurką o długich, 'odstających' kształtach.
+1


Warrior priest upadł mi kiedyś z wysokości ponad metra i musiałem malować go w połowie od nowa - odpryski farby.
Plastiki spadały mi już kilka razy i poza odklejeniem się jakiegoś elementu nic się nie stało. Wolę w 2 minuty przykleić jakiś element ponownie niż malować model od nowa.

Plastik:
- lekki 1: mniejsze uszkodzenia malowania i samego modelu przy upadku
- lekki 2: bezpieczniejszy w transporcie jak ktoś korzysta z magnesów
- łatwiejszy w obróbce lub konwertowaniu
- wszystkie plastiki od GW, które mam, są o niebo lepiej spasowane niż wszystkie metale jakie mi przez łapy przeszły

Metal:
nie widzę żadnych zalet w porównaniu z plastikiem

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dla mnie jedna z najwiekszych zalet plastikow to czas jaki trzeba poswiecic na przygotowanie figsa pod malowanie. Wszystkie powierzchnie sa rowniutkie i nie trzeba nic szlifowac. Sklejasz tylko ,zalepiasz szpary (ktorych jest o niebo mniej przez dobre spasowanie) i juz mozna podkladowac ... W przypadku metali nie raz musialem szlifowac cale powierzchnie, bo byly chropowate, bawic sie w dopasowywanie i klejenie mega przesuniec formy :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Dodam jeszcze, że klejenie plastiku to fraszka w porównaniu z klejeniem metalu. Kto przyklejał kiedyś nóżki metalowemu Tomb Scorpionowi, ten wie, o czym mówię. Są kleje, które rozpuszczają plastik, sprawiając, że prędzej się złamie obok niż rozklei. Musiałbym chyba spaczenia dodać do kleju, żeby stopił metal. :lol2:

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Naviedzony pisze:Kto przyklejał kiedyś nóżki metalowemu Tomb Scorpionowi, ten wie, o czym mówię.
Phi, spróbujcie skleić game zonowego corpse carta :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Lepiej się konwertuje po pierwsze plastik nie metal.
Czytamy uważnie i ze zrozumieniem :wink: Napisałem, że mi się lepiej konwertuje metal.
Nikt nie każe ci kupować plastików do zmywania - tak samo dla mnie łatwo się je zmywa choć dłużej się muszą pomoczyć.
Wewnętrzny głos każe mi kupować metal :P Argument jest w gruncie rzeczy głupi, być może sam wpadniesz dlaczego :P Tobie być może się łatwiej zmywa, ale obiektywnie patrząc metal się łatwiej zmywa, bo jest bardziej wytrzymały.
Mówisz o uszkodzeniach ? Super... wiadomo że jak by każdy rzucał modelami o podłogę to metal byłby super.... największy + plastików to to że farba z nich nie schodzi - no chyba że nożem zaczniesz skubać lub coś takiego.
Piszę, że metal jest bardziej wytrzymały. Oczywiście zależy też od modelu. Jeśli spadnie na ziemie metalowy włócznik, to uszkodzenia będzie miał większe, ale w przypadku woja z tarczą już nie. Poza tym, słaba ironia :P Nikt nie każe nikomu rzucać modelami o podłogę. Tłumaczyć oczywistych rzeczy mi się nie chce :P

Z tym, że zgadzam się, iż odpryski są wieksze na metalu.

Niemniej, jeśli ktoś jest fanem plastiku, to niech sobie zbiera taką armie, nikt mu na siłe nie będzie wciskać modeli :P Zresztą nawet się cieszę, że jest tylu fanów plastiku, przynajmniej będzie mi łatwiej kupić te modele, które chce mieć ;)

ps. a co do klejenia modeli... plastik nie jest taki super. Nowe modele DE jak np. warlocki, czy DR wycina/klei się koszmarnie. Niemniej fakt, że plastik jest lepiej dopasowany.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Powitajcie Putrid Blightkings oraz Gutrot Spume! :D

http://i.imgur.com/QCp25ka.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Te rycerzyki to chyba wielkości ogrów będą =P~ . Ze zjęcia to szału wizualnie raczej nie będzie, ale za to może fajne bitzy w pudle będą. I ciekawe co z nowymi jednostkami, kiedy wreszcie je LL dopuści.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

Idealnie te modele wpasowały się w poniższy wycinek.
Obrazek
Tylko kurcze, znowu ten coś dla Nurgla...
5 Modeli na 40x40 podstawkach za 168 PLN... coś mi tu nie gra, i bohater za 80 pln, to taniej niż Kronikarz do SM. Chyba faktycznie nadciąga koniec czasu. :)
Ostatnio zmieniony 6 paź 2014, o 09:04 przez Dargor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Liczyłem na chosenów, ale dobre i to :D

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

No dupy nie urywa na razie, zobaczymy duże fotki:)

A co ze smokiem, shagottem? Będą swoją drogą?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Nagash wyszedł też w kilku falach, pewnie do końca października wszystko będzie wiadome. Są ploty o jakimś dużym monsterze, podobno smok- ale może wyjść tak jak z chosenami :wink: "prawie jak.."

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Staty nowych jednostek, enjoy:

http://i.imgur.com/com76P0.png
Obrazek

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Heros jest klimat. Oddział całkiem mocny i w sumie tani, ale i tak przegrywa walkę o slot z trolami 8) . Chociaż beastmani i demony się ucieszą ...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Chaos ma 4 okna wydawnicze przedzielone bookiem do Necronów. Na początku (jak przy innych premierach) wydają nowe figsy dopiero później wznowienia. Więc czołzeni na samym końcu pewnie będą :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

To jest zwykła piechota na 40x40 a nie MI?!
Tak czy siak, ciekawa opcja i do Demonów :twisted:

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

brakuje im 5 siły niestety
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

I regenki :P
Przynajmniej opcja na dwurak jest..

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

a wy jeszcze chcecie przegięć, dobrzi są

ODPOWIEDZ