Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Ghost_Master1
Mudżahedin
Posty: 292

wytłumaczcie mi jedno !!!!!!

Post autor: Ghost_Master1 »

CZEMU jednostki z naszej armi które całe życie mieszkaja (niby) w lesie maja kary do poruszania sie po tym terenie !!!!!!!!!!!!!! czy to nie jest jakieś chore? Forest goblins i savage orki !!??

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

a to łorki nie żyć na wysoka góra , gdzie być i łaaa z wysoka na ludzkie kmiotki ?? A w górach tylko kosodrzewina rośnie więc...

Awatar użytkownika
Solefald
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Solefald »

Ja mam pytanko dotyczące wystawiania Goblińskiego shamana na rydwanie. Być może już było, ale znalezienie tego za pomocą Szukaj przerasta moje skromne umiejętności. Czy jak sadzam shamana na rydwan, to mogę temu rydwanowi dokupić dodatkowego wilka i załoganta? Wydaje mi się, że niestety nie, ale wole się upewnić, a nóż widelec jakieś uściślenie gdzieś jest, albo inny patch restrictowany albo i nie. A może po prostu można i tyle. =]
Obrazek

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

nie stety nie... :(

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Jak traktowac impakty z ironback boar w chelleng'u?? Czy wchodza w oddzial przed chellengem jak w przypadku rydwanu pod bohaterem, czy wchodza w chellenge??

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jak rydwan

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

quas: A skad to wiesz ze jak rydwan a nie jak mount?? Gdzie to wyczytales?? Interesuja mnie tylko oficjalne informacje a nie wlasne interpretacje.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

-zadaje impacty
-patrzysz do RB na jakiej zasadzie impacty sa rozstrzygane

nota bene heros na rydwanie tez idzie do challange razem z wozkiem

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

quas: Co z tego ze zadaje impakty?? Liczy sie czy jest montem czy rydwanem a nie to czy zadaje impakty. Monty w chellengu wala w chellenge a nie w regiment. Dlatego ja mysle ze impakty z monta ida w chellenge.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a iwesz kiedy sa impacty a kiedy wyzwanie challenga?

i jaki jest sposob dystrybuowania impactow w oddzial?

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

ajpinus pisze:Dlatego ja mysle ze impakty z monta ida w chellenge.
Mogłeś zrobić to co quas napisał w poprzednim poscie to byś nie miał wątpliwości:
ajpinus pisze:-patrzysz do RB na jakiej zasadzie impacty sa rozstrzygane
Obrazek
Obrazek

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

A moze tu nie chodzi o impakty tylko o to kto je zadaje.
Przykro mi voodoo ale przyklad z RB odnosi sie do rydwanu tylko i wylacznie, a w przypadku ironback boar impakty wchodza z monta a nie rydwanu, takze moze podasz mi cytat ze impakty z monta traktuje sie jak z rydwanu to wtedy bede mial jasnosc.

I nie podawaj mi cytatow z RB bo znam go na pamiec. Gdy cos jest w RB to sie nie pytam.

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

a impakty z ogrów wchodzą inaczej niż z rydwanów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

strasznie sie czepiasz ajpinus
Iimpacty to impacty - skoro w podreczniku nie ma opisanych impaktów z wierzchowca to zdroworozsądkowo jest posluzyc sie analogiczną zasada .

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

ajpinus pisze:Przykro mi Voodoo ale przyklad z RB odnosi sie do rydwanu tylko i wylacznie, a w przypadku ironback boar impakty wchodza z monta a nie rydwanu, takze moze podasz mi cytat ze impakty z monta traktuje sie jak z rydwanu to wtedy bede mial jasnosc.
Zacznijmy od tego czym są impacty. Są one odwzorowaniem impetu z jakim wpada coś dużego w oddział czy to bedzie rydwan, mount czy ogr.

W opisie przedmiotu jest napisane że dzik zadaje D3 s5 uderzenia w ramach impactów. Zasada impactów jest opisana jedynie w dziale rydwanów w RB i jest uniwerslana. Dla mnie jest więc sprawa jasna.

Podobny przykład- dzwon. Nie jest napisane że to rydwan ale siła 7 go niszczy. Jest takim mountem dla szaraka który również zadaje impacty.
ajpinus pisze:bo znam go na pamiec
I chwała Ci za to.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ajpinus pisze:quas: Co z tego ze zadaje impakty?? Liczy sie czy jest montem czy rydwanem a nie to czy zadaje impakty. Monty w chellengu wala w chellenge a nie w regiment. Dlatego ja mysle ze impakty z monta ida w chellenge.
a ch%&j do tego kto to robi. zreszta rydwan to tez mount,i tez idzie do challange.
i twoje myslenie nie ma zadnego poparcia w zasadach.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

I nie podawaj mi cytatow z RB bo znam go na pamiec. Gdy cos jest w RB to sie nie pytam
widac go slabo znasz skoro chcesz impacty w challenga wprowadzac... poczytaj jeszcze raz moze kilka nowych rzeczy znajdziesz

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

ajpinus przegiales. Nie dosc ze pytasz sie o kompletne bzdury, to jeszcze bzdurnie, niezgodnie z zasadami probujesz je tlumaczyc. Jestes do tego wulgarny i bez przyczyny atakujesz urzytkownikow forum. Oficjalnie chce wniesc na ciebie skarge do modow tego forum i postuluje o kare przewidziana w regulaminie za takie zachowanie. Na forum jest wielu mlodych urzytkownikow i takie zachowania nie moga sie zdarzac.

P.s. Nie wiem skad sie urwales chlopczyku, ale widac, ze nie dorosles do tego hobby.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dość spamu, a zwłaszcza chamskich wjazdów osobistych. Ajpinus powstrzymaj lepiej język, bo dobrej opini sobie nie wyrabiasz, a za następny taki tekst admini potraktują Cię banem. Kwestia impaktów jest jasna i koniec dyskusji.

onewunda
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: onewunda »

Mam kilka pytań:

Czy można wstawić NG Shamana do oddziału orków[savage] ?
Czy rzucając czar nr 6 z magii waaagh na działa, czar wchodzi bez testu inicjatywy?
Jak wygląda formacja Squig Herdów? Nie są oni skirmishem, więc ustawia się ich w regularne linie[mają ranki?]
Przykładowo rzucam squigom 8 cali ruchu. Czy jest to ruch który mogę rozdysponować, ale mogę też ruszyć się mniej, czy muszę wykonać cały w zadeklarowanym kierunku? Czy wtedy squigi jadą 8 cali a gobliny zostają na 4, czy cały oddział rusza się normalnie mimo tego że move G to 4?
Czy zawsze trzeba robić randomising shooting hits, np. jeśli squigi dostają z działa typu cannon?

ODPOWIEDZ