nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Martin von Carstein »

To chyba byłem nawet ja.
Ja byłem pierwszy. :P

Zastanawiam się... czy wilki goblinów nadawałyby się na zastępców demigryfów (bo niedźwiedzie już znalazłem, piękne figurki w znośnej cenie... i jaki wybór, cała paleta niedźwiedzi).

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

policzylem dmi po 3x6 po60 w zaokrogleniu czyli 360 i 40 na fcg. a calosc z czyjegos pomyslu by tak to wystawic, wiem ze jest to troche przesadzone ale ja to tylko podliczylem :)
Btw. Jesli preyer WP z 5++ jest prawdziwy to z light mobilem bedzie 4++ :) to juz jest bardzo kuszace
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Statsy macki helsturma
mace: 50 coats, greaat weapon, forfeit all attacks to make one at str 10 flaming d3 wounds with ASL
Czary priesta mają być jedno turowym augmentem

i ward się nie kumuluje

Kod: Zaznacz cały

 just standard 6+ ward save (not comulative)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

bizim wszystko popsules :(
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Oj tam oj tam. :P

Dokładniejsze info o WP
range of prayers: 0... only WP & his unit (+additional detachments linked to the parent unit the wp is inside)

war altar: 5+, 4++, hatred to friendly units within 6, prayers cast by the AL riding the altar target all friendly units within 6
bound spell, power level 4: banishment
upgrade: can cause terror

Cóż jak na razie wózek heavena>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>wózek lighta. Do tego WP nagle stał się jeszcze fajniejszym niż wcześniej bohaterem. Nawet tacy halabardnicy z wardem 5+ mogą wiele wytrzymać.

Problemem będzie jednak opancerzenie tych kapłanów, Jednemu priestowi można dać AoMI, drugiemu armour of silvered steel (z rulebooka) + dwuraki.


Jako generał to znowu AL na altarze nie ma kompletnie konkurencji :/ , nawet jeśli atar został znacząco pogorszony (co cały lore lighta to cały lore lighta a nie byle banishment) i droższy o 50%.


Dla funu można gryfona wystawiać, ale kiedyś chociaż miał taką samą inicjatywę jak generał to można było nawet pocisnąć klocek wygrywając dobrze pojedynek z czempionem. Teraz to wydaje się jedynie grywalna wersja minimum, czyli płyta, tarcza (może enchanted shield), lanca/dwurak i tyla... No jeszcze ten terror na 3 kościach może być fajny i zwiększyć przeżywalność zestawu.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

co daje juz mnogo mozliwosc z kapitanami,WH i WP tylko szkoda ze nie da sie wszystkich dozbroic by przezyli 1 ture combatu.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Siena pisze: steam tank misfire chart: (hahahaha)
1-4 roll a d3: 1-2 no sp on engine this turn
3-4 no sp on steam gun this turn
5-6 no sp this turn

5: -d3 sp

6:-d6 sp + st & any unit in base contact 2d6 strenght 2 hits
7: roll d3: +that roll of sp, that roll= wounds sto the st
8: st goes boom & all units within 6 suffer 2d6 str 4 hits
Ja to interpretuje tak: liczba po lewej to ilość sp, które zadelarowaliśmy +d3 (ktoś wspominał, że misfire ma zależeć od liczby deklarowanych sp). Czyli deklarując np.3 sp i mając misfire rzucamy d3, kulamy np. 3(czyli 2). Wtedy mamy efekt 5 (3+2) czyli -d3 sp.
Wygląda to dość ciekawie i rzadziej będzie występowała sytuacja że ST stoi cała turę bo rzucił 6 na generowaniu sp.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

czytałem ten kodeks i nie jestem przerażony. Wręcz przeciwnie cieszę się, że będę mógł powalczyć z imperium już na równych warunkach. Owszem jesteście mocni jeżeli odpowiednio złożycie rozpiskę, ale jak dla mnie to bez przeginki.
Demigryfy mają T3, i kosztują 58 pkt, to rozsądna cena.

No i wreszcie steam tank ma T6:DDD
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Oj Stary teraz to dowaliłes juz po całości...........................
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 17:44 przez kowaljl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

GRAND MASTER
no demigryph, master of battle: give itp to the unit he is in (knightly order or demigryph, remember only barded warhorse)

Widok będzie to piękny, Grand Master na kuniu obok oddziału demigryfów...

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Never pisze:czytałem ten kodeks i nie jestem przerażony. Wręcz przeciwnie cieszę się, że będę mógł powalczyć z imperium już na równych warunkach. Owszem jesteście mocni jeżeli odpowiednio złożycie rozpiskę, ale jak dla mnie to bez przeginki.
Demigryfy mają T3, i kosztują 58 pkt, to rozsądna cena.

No i wreszcie steam tank ma T6:DDD



Przecież liczy się To kurczaków a nie jeźdźców więc To 4

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Never pisze:czytałem ten kodeks i nie jestem przerażony. Wręcz przeciwnie cieszę się, że będę mógł powalczyć z imperium już na równych warunkach. Owszem jesteście mocni jeżeli odpowiednio złożycie rozpiskę, ale jak dla mnie to bez przeginki.
Demigryfy mają T3, i kosztują 58 pkt, to rozsądna cena.
A czym grasz?

WE?
:roll:


No to fakt nic tylko skakać z radości z nowego booka... Ciekawe czy na domówkach dam radę przepchnąć granie na 6 edycyjnym booku, piechota kosztuje tyle samo, są młotki, helblaster jest lepszy, pistoliersi są lepsi, milicjanci kosztują 5 pkt, huntsmeni są od 5...
:roll:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Ja sie bardzo ciesze z nowych rzeczy. Z nowych możliwości ale jednak bede plakal nad kilkoma rzeczami. GM zrabali to jest tragiczne bo pewnie ludzie z GW zazdroszcza GM krzepy. Dwa dni nad tm płakałem ale jakos trzeba przezyc Zato druga rzecz która mogła mi dac super radoche z gry, czyli Gryfcio i to że nosi przod czołgu na sobie a niema AS to już dowód nie tylko na ich zniewieściałość ale tez na to że są normalnymi debilami. Zrobili w ciul olbrzymi model, nawet calkiem calkiem zwygladu a znowu zapomnieli o dopisaniu 15 znaków żeby dało sie go wystawiać normalnie. Słuchajcie jakim prawem my uczymy sie mówić po angilesku skoro ta banda debili nawet takiej prostej rzeczy nie zauważa jak to że kilka zbłakanych strzał zabija nam najwiekszego kozaka w armi...... A na koniec jeszcze to że mozdziez jednak nie zdejmuje AS jak to było mowione wczesniej. Kolejna kpina. Teraz to juz faktycznie ograniczenia EURO jesli chodzi o maszynki mi zwisaja kompletnie. Słuchajcie nawet najlepsze danie podane wiktitnie przestaje smakować jak ktoś dał CI niedomyte sztucce. Niewiem czy to porównanie jest trafne, ale nie tylko mnie boli brak zdrowego rozsądku u tego kolesia co pisał nam AB. Chyba ze to ciagle gówno warte plotki.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Yay a teraz kolejny kopniak prosto w nery
Engineer : choose 1 warmachine at start of shooting fase, transfer BS (which is the normal nr of wheels on a car) and/or re roll one arty die as before.

Nerfed. Now you give 1 engi per machine, or don't take them at all.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

kowajl oby towarzyszu oby!
Bizim jesli to bedzie prawda to wyjdzie na to ze na stolach moze pojawia sie max 2 maszyny!
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 18:04 przez Gerald, łącznie zmieniany 2 razy.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Never pisze:czytałem ten kodeks i nie jestem przerażony. Wręcz przeciwnie cieszę się, że będę mógł powalczyć z imperium już na równych warunkach. Owszem jesteście mocni jeżeli odpowiednio złożycie rozpiskę, ale jak dla mnie to bez przeginki.
Demigryfy mają T3, i kosztują 58 pkt, to rozsądna cena.

No i wreszcie steam tank ma T6:DDD

Grasz stadem grotów? :P

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Gra Chaos Dwarfami =P~

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Bizim pisze:Yay a teraz kolejny kopniak prosto w nery
Engineer : choose 1 warmachine at start of shooting fase, transfer BS (which is the normal nr of wheels on a car) and/or re roll one arty die as before.

Nerfed. Now you give 1 engi per machine, or don't take them at all.
Bardzo dobrze, już i tak mało miejsca w slocie herosów się zapowiadało, ktoś musi zostać w domu :)

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Demigryfy mają t3 w przypadku kawalerii potworów używa się wyższej wartości żywotności , wytrzymałość niestety nie przechodzi :(

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Siena pisze:Gra Chaos Dwarfami =P~

Rozumiem z wypowiedzi, że wcześniej imperium go kompletnie niszczyło, a teraz będzie mógł pograć na poziomie (no offence :P)?


Jeśli tak to faktycznie mamy się z czego cieszyć.

yay :?

dumny puchacz pisze:
Bardzo dobrze, już i tak mało miejsca w slocie herosów się zapowiadało, ktoś musi zostać w domu :)
Dokładnie! Masz racje po co komu wybór, najlepiej aby wszędzie była tylko jedna opcja co to by nie bawić się w kombinowanie.
:roll:
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 18:04 przez Bizim, łącznie zmieniany 1 raz.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Zablokowany