Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

tak i to bardzo, moze maja i fajne staty itp ale sa mega drodzy, ida ida ida i nigdzie nie dochodza bo gra ma tylko 6 tur.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

155 to mega drogo twoim zdaniem, za oddział o porządnych statsach (AS4+/AS5+) (Mv 5, 8ld) i z hate? No może chcesz piechotę z ruchem kawalerii? Nie wiem czego się spodziewasz. Moim zdaniem jest to dobry oddział, jeden z najlepszych corowych. Jak grasz oklepanym standardem to może się nie sprawdzają.

PS. od kiedy grasz DE?
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Gajowy pisze:tak i to bardzo, moze maja i fajne staty itp ale sa mega drodzy, ida ida ida i nigdzie nie dochodza bo gra ma tylko 6 tur.
Klocek 25 warrior warty 190 pts. z FCG który łamie praktycznie kazdy inny klocek corowej piechoty. Ponadto świetne mieso. Z 5M są jednymi z najszybszych piechot w grze. Jednak widac ze ty tolerujesz tylko kawalerie i lataczy, piechota jest beeee... bo to wolne bo nie jest w drugiej turze u przeciwnika.

Wybacz moim zdaniem twoje myślenie jest płytkie i niesprawiedliwe w stosunku do faktycznie dobrej jednostki.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

kurcze myslalem ze to forum Chaos Warriorow, cos mi sie pokrecilo, DE warriorzy s super, ja caly czas pisalem o wojownikach :)

nie ma to jak sie nie wyspac.

sorki za offtop.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Corvus Albus pisze:.

PS. od kiedy grasz DE?
od 1996 roku czyli pewnie dluzej niz wiekszosc z was w ogole sie zajmuje battlem :)

Garg tez postanowil mnie obrazic, no ale coz zrobilem blad ze nie przeczytalem do konca naglowka tematu i bylem swiecie przekonany ze pisze nadal o na forum wojownikow chaosu.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Nie starałem Cię obrazić tylko zapytałem się z ciekawości bo aż nie mogłem uwierzyć jak gracz DE może tak mówić o swojej cudnej hiper dobre piechocie :D :D

PS. nie pamiętam kiedy wyszła 5 ed ale od tego czasu zaczęła się moja przygoda z battlem, chociaż turniejowa rok temu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Skończcie offtop panowie , każdy ma prawo się pomylić :P Ilu z was przypadkiem nie wylądowało kiedyś w damskiej toalecie ??

Teraz do rzeczy , kalinusie Warriorzy DE spłacają się IMO najlepiej jako 25 z Full Command Group ( muzyk , champion , sztandar )

Do takiego oddziału aż się prosi włożyć czarodziejke 2 poziomową z przedmiotem "sacrificial dagger" którt umożliwia nam jeden raz podczas rzucania czaru , po rzuceniu kostkami , poświęcenie jednego modelu ( jednego warriora w tym wypadku ) i dodanie jednej kostki mocy do wyniku rzutu ( rzucasz PD i dodajesz do wyniku ) . Co daje nam bardzo duże prawdopodobieństwo na udane rzucenie czaru i jest fajnym a zarazem iście mrocznym przedmiotem w armii DE ;)

Pozdrawiam
Obrazek

kalinus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: kalinus »

To rozstawic ich 24 + 1 czarka w 5x5? czy moze jednak 23+1 w 6x4 rzedy . Pytam bo robie podstawki regimentowe... a nie chce mi sie 2 roznych robic:p

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

zrób podstawkę 6x5 i będzie uniwersalna ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja wystawiam 15-20 z muzykiem i sztandarem. Tani jak barszcz, a szarżą od flanki potrafią bardzo dużo zrobić. Do tego wcale nie żal ich poświęcać (tylko trzeba pamiętać, żeby sztandary później odbić)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Garg tez postanowil mnie obrazic
Wybacz miałem zły dzien i zbulwersowała mnie troszke twoja wypowiedz.

a wystawiam 15-20 z muzykiem i sztandarem. Tani jak barszcz, a szarżą od flanki potrafią bardzo dużo zrobić. Do tego wcale nie żal ich poświęcać (tylko trzeba pamiętać, żeby sztandary później odbić)
Do tego wole stosowac korsarzy ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Oziu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oziu »

GarG pisze:
a wystawiam 15-20 z muzykiem i sztandarem. Tani jak barszcz, a szarżą od flanki potrafią bardzo dużo zrobić. Do tego wcale nie żal ich poświęcać (tylko trzeba pamiętać, żeby sztandary później odbić)
Do tego wole stosowac korsarzy ;)
Ale są drożsi i czasem na nich pkt. nie starcza.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

15 korsarzy z CG kosztuje 165
15 warriorów 114. Czyli starcza mi jeszcze na harpie. Co lepsze?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

ojjj ostatnio stosuje korsarzy w swojej rozpisce i zaczynaja wypierac witch elfki. po pierwsze sa corem po drugie sa duzo bardziej przezywalni. Co prawda brak poisona niekiedy boli ale niekiedy ich zasada slavers sie przdaje
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

15 korsarzy z CG kosztuje 165
15 warriorów 114. Czyli starcza mi jeszcze na harpie. Co lepsze?
Punktowo napewno lepiej warriorzy natomiast jakościowo napewno korsarze ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jakościowo to najlepiej black guardzi wychodzą. Ale w armii muszą być śmieci, a do tego warriorzy świetnie się nadają.

Korsarze faktycznie wyglądają lepiej od witchek - mają armour save i nie zajmują speciala, których w DE jest zawsze za mało :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

zadna moja rozpa chyba nie wykozystuje maxymalnej liczby specjali ;)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

czy mozna szarzowac kotlem?? obluganci maja szał wiec nawet musza... a jesli moga szarzowac to 5" czy 10"?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Po raz "n-ty" mówimy NIE!
Ludzie przegladajcie ten temat to samo pytanie pada chyba na co drugiej stronie.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Czy na dzisiejsze standardy (czyli BP+R) wg was oplaca sie wystawiac 2 malych czarodziejow na 2250? Generalem jest typ na smoku, a magie wspomaga takze assasin z plaszczykiem :)

Kombinacja magow:

DS+1PD
DS+1 czar
+ 1 Bound latania.

Zablokowany