Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Re: Szybkie pytania

Post autor: Gunnila »

Piny do plastikowych modeli możesz dawać bez wiertarki - po prostu rozgrzej drucik.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

1. gdzie można dostać dużo taniego korka(u) na podstawki ?
2.jak cieniować metaliki ?

co do drugiego to mam na razie pomysł by dawać wash, malować bazowym to co ma mieć 2 poziom jasności, znowu wash, znowu rozjaśnienia i tak do uzyskania odpowiedniego efektu
ale nie jestem pewien
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

1. Poszukaj w sklepach modelarkich (WCM, Chematic)
2. Ja tam cieniuje zwykłym ink'iem ale bardzo fajnie wychodzą metaliki cieniowane aerografem :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

1. mam takie pytanko jak szybko i ładnie zrobić kamyki... chodzi mi o takie głazy pod np bochaterów itp.
2. jak robicie konwersije tak krok po kroku... kupujecie model i doklejacie??? czy jak bo nowy w tym fachu jestem :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

JarekK pisze:jak szybko i ładnie zrobić kamyki...
Korek odpowiednio docięty.
JarekK pisze:jak robicie konwersije tak krok po kroku...
Temat rzeka .Musisz zacząć od pomysłu,celu do przeprowadzania całej operacji.Jak chcesz zabrać się za temat to na początek proponuję niewielkie korekty ustawienia rąk przy modelach.Łatwe do przeprowadzenia a modele uzyskują niepowtarzalny charakter.Przyklejenie innej broni też nie powinno stanowić problemu.Jak będziesz sobie radził z tymi drobnostkami możesz przejść do bardziej zaawansowanych projektów.Jeśli masz na myśli jakąś konkretną figurę i efekt jaki ma wnieść konwersja łatwiej byłoby odpowiedzieć na pytanie.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ja na takie głazy używam grubego żwirku akwariowego...uklejam go tak jak mi odpowiada, maluje ink'iem, doklejam trawkę i gotowe :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

chce sobie zrobić olbrzyma do wochu :twisted: ale takiego taniego i ładnego :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Plastikowy olbrzym zawiera części, z których wychodzi całkiem przyzwoity olbrzym chaosu. Co do konwersji, można robić przeszczepy, i/lub używać gs-u, ale do tego trzeba mieć wyższy poziom wtajemniczenia.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

no wiem ale chodzi mi o to jak zrobic takiego kolesia samemu.
Nie mam kasy na olbrzyma :D

albo jak zrobic 2 spowny (chyba bedzie latwiej)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Rakso zrobił fajnego spawna z gs-u i modeliny, jest gdzieś w jego galerii. Spawna to robi się generalnie dość prosto, bo im brzydszy, tym lepszy :D . Co do robienia olbrzyma od podstaw, to bym sobie chyba to podarował, do tego trzeba być już fachowcem.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

może ktoś zrobić tut o cieniowaniu metalików ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

jak łatwo uzyskać kolor niebieski eteryczny...taki do banshee ??? :mrgreen:

a co do tego giganta to na serio strasznie ciężko jest zrobić go samemu od podstaw...odłóż kasę, kup sobie warhammer gigant, wprować kilka swoich korekt, trochę Gs-u i jak włożysz w to trochę pracy będziesz miał niepowtarzalną figurkę giganta :wink:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Milo pisze:jak łatwo uzyskać kolor niebieski eteryczny...taki do banshee ??? :mrgreen:
Regal Blue + czarny-> Regal Blue-> Enchanted blue-> skull white
ja tak malowałem wraty dla Gąsiora. Efekt był bardzo fajny maluje się przyjemnie i dość prosto.
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2010, o 18:40 przez Arbiter Elegancji, łącznie zmieniany 1 raz.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

A jak byś mógł to jeszcze na kolory valleyo przełożyć to był bym bardzo, bardzo wdzięczny :mrgreen: :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Imperial Blue
Magic Blue

P.S.:
http://colors.silicon-dragons.com/full_line.php
P.S.: zedytowalem poprzedniego posta. Zapomniałem o czerni, bez niej wyszłyby ci smerfy :D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

wielkie dzięki

może wie ktoś z was jak posadzić dragon princa na koniu ?
chodzi mi o tych bez smoka na zbroi bo ci ze smokiem ładnie się usadzają

co z pozostałymi ?

edit:
już sobie poradziłem
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Caradriel
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Caradriel »

Witam był by ktoś wstanie zidentyfikować jak były malowane te driadki ze strony gw? Są tam różne przykładowe schematy kolorów ale do tych nie widze ;x
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... GameStyle=

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Mnie to wygląda na scorched brown, graveyard earth, bleached bone i kommando khaki, ale niech jeszcze wypowiedzą się inni.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Może graveyard earth+ czarny->graveyard earth->kommando khaki-> biel :idea:
trudno określić przy takich zdjęciach, ale jakbym miał malować podobne to właśnie tak jak napisałem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ