Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Shino:
myślę, że powodem do kupienia figurki może być jej power w grze lub atrakcyjność. Sądzę, że GW będzie chciało wymaksować oba te parametry w przypadku nowych modeli.

Artein: Dzięki temu weapon teamy mają szansę dożyć do swego strzelania. Ale jeśli clanraci nie będą tańsi, to rozwiązanie będzie punktowo droższe, niż obecne.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

gervaz pisze:Shino:
myślę, że powodem do kupienia figurki może być jej power w grze lub atrakcyjność. Sądzę, że GW będzie chciało wymaksować oba te parametry w przypadku nowych modeli.
1) niekoniecznie bedzie chcialo wymaksowac nowe modele :) np: kroxy, corpse cart, pistolierzy outriderzy korszarze;)

secundo nadal vermin lord moze byc specialem gdyz oni juz nie robia u siebie na turniejach ograniczenia bez speciali ;) wiec ich to nie rusza

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

wg tej plotki ratlingi nadal beda fajne :)

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Szkoda, że Warp Lightning będzie na S4. Straci swój nieobliczalny klimat.
Artein: Dzięki temu weapon teamy mają szansę dożyć do swego strzelania.
Jesteś pewien? W 6 ed. dla strzelających były praktycznie niezniszczalne, bo nie można było ich namierzyć kiedy stały obok klocka piechoty. Jeśli było to dwudziestu slave'ów to zwykle nikt do nich nie strzelał, jeśli było to trzydziestu klanratów to zwykle nie było szans żeby wszystkih się pozbyć.
Skaven will get +2 combat resolution for outnumbering for strenghting the Horde aspect of the army.
Dla mnie to brzmi jak fantasy. W 6. ed. trzeba było mieć do tego baner, a w 7. dostajesz za free. Chyba nawet demony i wampiry nie dostały punktu rozstrzygnięcia za free. Chyba że wszystkie jednostki by podrożały ale to mijałoby się z celem - większy outnumber za mniej jednostek? Totalny bezsens.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Niestety gram z kumplami w 7 edycje, i w niej ratlingi schodzą szybciutko... co prawda spisują się jak fire magnet. Więc z radością powitałbym takie zmiany, jak opisane na border princes - tym bardziej, ze daja one większe mozliwości taktyczne.

A co do +2 za outnumber - większość armi 7 ed ma przegieta zasaade specjalna: detachementy do imperium, always strike first do HE, eternal hatered i druchii sorcery do DE, niebreakowalność do VP i DC, coldblooded do lizardmenow, will of chaos dl WC. Pod tym względem skaveni nie wybijaliby sie ponad przecietność.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

nie licząc tego, że skaveni już mogą strzelać do walki, a bohaterowie dowodzić z tyłów, i jeszcze wszystko ma +1 do ucieczki... ;)

mam tylko nadzieję, że te zasady nie znikną z nowym bookiem bo wg mnie idealnie oddają klimat tej armii.
Co do +2 za przewagę... dosyć prawdopodobne jednak, mam tylko nadzieję, że nie będzie to kosztem którejś z powyższych zasad.
Obrazek

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

skavy maja najfajniejsze zasady specjalne... pamietajmy, ze oproicz tych wszystkich zasad spaczeniowa bron zadaje magiczne ataki :D

A co myslicie o skavie kamikadze chowanego w slavach? cos podobnego do assasina (asf, i wybucha wzronikiem, niczym miotacz ognia) :D "Wielki szczur byc wielki!!!" BOOOOOOOOOOM oczywiscie wybuch jest losowy ;]

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

gervaz pisze:A co do +2 za outnumber - większość armi 7 ed ma przegieta zasaade specjalna:detachementy do imperium, always strike first do HE, eternal hatered i druchii sorcery do DE, niebreakowalność do VP i DC, coldblooded do lizardmenow, will of chaos dl WC. Pod tym względem skaveni nie wybijaliby sie ponad przecietność.
:roll: :lol:
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

A tak swoja droga, co to za armia VP ?? bo ni znaju.
Szczury juz maja super ksiazke, nie ma tam zbytnio co zmieniac.

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Sa!nt pisze:
gervaz pisze:A co do +2 za outnumber - większość armi 7 ed ma przegieta zasaade specjalna:detachementy do imperium, always strike first do HE, eternal hatered i druchii sorcery do DE, niebreakowalność do VP i DC, coldblooded do lizardmenow, will of chaos dl WC. Pod tym względem skaveni nie wybijaliby sie ponad przecietność.
:roll: :lol:
właśnie miałem też to wytknąć ale sobie darowałem, no ale zasadą specjalną jest w każdym razie :wink:

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ajpinus pisze:A tak swoja droga, co to za armia VP ?? bo ni znaju.
Szczury juz maja super ksiazke, nie ma tam zbytnio co zmieniac.
Vampire Powerarmy ;)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Vampire Powergamer's

:)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Ehx-ray
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Ehx-ray »


Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Zastanawiam się ile jeszcze razy zdjęcie tego smoka pojawi się tutaj w różnych działach, przez Imperium, DE teraz skaveny. Ten smok nie wyjdzie do sprzedaży a szkoda.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Ehx-ray`owi chyba nie chodziło o smoka tylko o ten kawałek wystającego szczurka z przodu ekranu :)
Ale to tylko moja opinia :)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

duże bydle w hordowych skavenach :D ciekawe- VC dostały monstera w rare'ach, lizakom i DE polepszono stedzia i hydrę...

moze dostaniemy coś ;)

Awatar użytkownika
Shas o' Kais
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Shas o' Kais »

No byłoby ciekawie miec jakas wieksza bestie w armii :)

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Kretozorda? ;)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Były ploty o jakimś gigantycznym szczurze w rare'ach ;) ale to dawno i nieprawda.
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Pamięta ktoś jeszcze army list Throtta? Tam były dwa ciekawe rary-chiaerat i coś czgo nazwy nie pamiętam, ale zrobione było z wyverny bez skrzydeł :) To drugie to lipa była, ale taki hydrat czy chimaerat byłby całkiem ciekawą alternatywądla cenzorów czy latarki. Chociaż (jeżeli plotki się potwierdzą) pojawi się pewnie Doomwheel. No i pytanie-czy w takim razie wyleci latarka? A może kółko będzie dodatkiem do jakiegoś master-elektryka (coś jak dzwonek dla seera)?
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Zablokowany