Blog VegaMStudio

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Zablokowany
Awatar użytkownika
TomaszT
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Krakow (chwilowo na wygnaniu ;) )

Post autor: TomaszT »

W porównaniu do malowania cold'a zbroja znacznie odstaje poziomem. :(

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Obrazek
Obrazek



niestety jeszcze wip

edit:
dostosowałem jeźdźca do gadziny , jest rdzawo i metalowo :0
miecz ... ehh zanim odleje to jeszcze poczekacie ;p chyba ze machnę z czegoś innego

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

tarcza fajna pokusil bym sie jeszcze tylko o bardziej kontrastowe wyciagniecie krawedzi chociaz na samej gorze, podstawka tez fajnie wyszla wyglada bardzo naturalnie
teraz daj foto elfa bo chlopaka nie widac tarcza zaslania caly model ;P
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Cold one - jak żywy - rewelacja
Podstawka - bardzo naturalna, skoro chcesz do niej dobrać "lodowy" miecz to w ogóle powinno dać świetny efekt
Jeździec - mi się podoba, zwłaszcza teraz, gdy "popsułeś" mu zbroję rdzą i odbarwieniami (za bardzo high elfi był przedtem). Chętnie zobaczę więcej jego fotek.

PS. Zauważyłem, że kilkoma ostrymi komentarzami zdobyłeś sobie "przychylność" niektórych forumowiczów :) No ale moim zdaniem takimi pracami pokażesz, że może i ostro i bezpośrednio krytykujesz, ale swoje potrafisz. I tyle.

Awatar użytkownika
Khunag
Chuck Norris
Posty: 395
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Khunag »

Trochę mi nie pasuje kolorystyka - jest jakiś taki rozstrzał między elfem w wypasionej zbroi, a takim prymitywnym gadem, że ja bym osobiście starał się utrzymać ich w podobnej kolorystyce, żeby się tak nie odróżniali. Ew. barding na jaszczurze :lol2:

Wykonanie za to mistrzowskie, moje figsy by przy nim wyglądały jak jakies paciaje :lol2: :wink:

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

One bardzo fajny... natomiast sam jeździec już nie taki git majonezowy... :D

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Rozumie ze zbroja miala wygladac na stara/po wielu trudach itp ale niestety jaks srednio ci to wyszlo i zroznicowanie np na tarczy wyglada o wiele lepiej niz na reszczie co do jaszczura nie bede sie juz wyowiadal bo juz wszystko zostalo powiedziane

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Draco pisze:Rozumie ze zbroja miala wygladac na stara/po wielu trudach itp ale niestety jaks srednio ci to wyszlo i zroznicowanie np na tarczy wyglada o wiele lepiej niz na reszczie co do jaszczura nie bede sie juz wyowiadal bo juz wszystko zostalo powiedziane
rozumiem ze mówisz o tych ostatnich zdjęciach .. nie wiem na moje oko tarcza nie różni się od reszty zbroi .. fakt ze na dużej powierzchni widać lepiej ale kolorystycznie chyba pasuje ?

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Kolorystycznie mi sie podoba :) Kolory pasuja do siebie jestem raczej tradycjonalista nie lubie jakis dziwnych polaczen kolorow a tutaj jest bardzo fajnie podtym wzgledem :) Jednak jaszczur o wiele bardziej przyciaga oko niz jezdziec ale to chyba nie robi :)

alva
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: alva »

Zimny jest dobry, poprawic mozesz jednak jeszcze:
- Kolce na grzbiecie Cold One. Przejscie moglo by byc m/w tak samo dobrej jakosci jak srodkowy palec lewej tylniej konczyny
- Czerwien. Nie wiem czy to wina zdjecia, ale sadzac po tym co widze, trzeba by ja pocieniowac/porozjasniac. Poki co wydaje sie byc jednolita. Pomaranczowy, ktorego uzyles do tuniki, to dobry pomysl na rozjasnienie.
- Lejce. Nie wiem czy sa juz skonczone, jesli nie to dobrze. Ja rozjasniam Bestiala jakimis kolorami cielistymi - Elf Flesh czy nawet Bleached Bone sie spisuja.
- Tutaj watpliwosc: ten metal pod szyja Zimnego to NMM czy Metalic? Pytam, bo wydaje sie byc pomalowany inaczej niz ten na zbroji rycerza. Sadze, ze jako WIP jeszcze nie jest przemalowany ten element, wiec tylko sie upewniam.

Cold One ogolem cacy, mnie sie podoba!

Przechodzac do rycerza, odrazu prosilbym o zdjecie od frontu, bo to niewiele mowi o pracy. To co moge zauwazyc i wskazac to:
-Metal. Specjalista w tym temacie nie jestem, ale zgaduje ze pomoze tutaj wieksze rozcienczenie farby i malowanie mokrym pedzlem. Moze i takim malujesz, jednak rozjasnienia tu wygladaja na suchy - niby w zamiarze mialo byc poniszczone, ale wcale tak nie wyglada.
Co do metalikow jeszcze : nie wiem jak ja malujesz step by step, ale na baze dla metalu klade Tin Bitz, dopiero na to Boltgun Metal i bawie sie dalej. Zniszczenia mozesz porobic za pomoca łoszy - pomarancz + brąz + malutko Mithrila + sporo wody -> nadaje sie na rdze. Czern i braz na ogolne zabrodzenia. Warto tez pobawic sie nieco bardziej 'niepasujacymi' kolorami do łoszy na metal, np: Catachan Green, Graveyard Earth czy jakas ciemna czerwien (oczywiscie wszystko mocno rozwodnione) - sprawia ze metaliki beda mniej polyskliwe, a jednoczenie zyskaja na charakterze.
- Dalej metal: Urozmaic nieco tarcze, bo nudno na nia sie patrzy. Jakies stare, lekko zmatowiale zloto narzucone na smoka fajnie by sie prezentowalo!
- Twarz. Fajnie byloby ja zobaczyc od frontu, zeby powiedziec wiecej. Nie jest zachwycajaca z tej strony, a glowa to w zasadzie najwazniejszy element figurki. Jak zobacze ja z innego ujecia, bede mogl cos wiecej powiedziec.
- Wlosy - to nie wyglada jak wlosy. Pamietaj, ze wlosy sa polyskliwym materialem, w zwiazku z czym bedziesz mail mocniejsze bliki, a nie gladkie przejscia. Cos m/w na styl mangowych postaci. Warto bedzie wpuscic jakis ciemniejszy odcien tego blond (proponuje w ogole rozjasnic kolor podstawowy, bo teraz jest bardziej zolty niz blond) i wpuscic ten ciemniejszy kolor w zaglebienia. Rozjasniaj bez obaw, az do bialego/kremowego. W koncu w takiej zbroi gosc sie niezle poci i w ogole, wiec ma tluste wlosy :D

Ludzik fajny, popraw go troche, porob fotki i wrzucaj! Jesli bedzie tak samo udany jak Cold One to praca na prawde bedzie niezla!

Podstawka tez ciekawa, fajnie jej kolor gra z okiem Cold Ona. Nic bym w niej juz nie ruszal! :)

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

alva - dzięki za rady na pewno skorzystam , zbroja na coldzie jeszcze nie poprawiona , z metalikiem już nic nie będę robić chyba ze z tarczą coś wymęczę . złoto fajne ale to już o jeden kolor za dużo
uprząż celowo taka ciemna
czerwień to zobaczę czy coś pokombinuje , czas na dopieszczanie będę miał jeszcze bo jakoś do tego mieczyka się zabrać nie mogę
ogólnie model idzie do mnie na półkę więc nie ma to tamto musi być tipes topes ;p

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Już prawie o nim zapomniałem wygrzebałem odkurzyłem i troszkę dorobiłem czyli kolejny W.I.P
Obrazek

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

jak nie bedziesz juz przy nim dziergal to przynajmniej wrzuc go w podklad --- jak bedziesz cos dorabial to czekam na finisz - w podkaldzie bedzie lepeij widoczny... w sumie smiechowy jakis takis :P ale tamicha wg mnie powinna byc pokrzywiona a nie taka uchahana :P
dead is dead

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

jaka micha ??? :) jeżeli o minę ci chodziło to do głowy dojdzie nakrycie głowy bądź włosy no i cała twarz bo z twarzy są tylko policzki a z czoła nie jestem zadowolony to przykryje je czapką / hełmem :)

co do fotek to kolejna już jak będzie skończony a kolejna to odlew pomalowany ... sam nie wiem co to wyjdzie z tego ale zobaczymy

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

no puki co niewyglada to zbyt fajnie ]:-> moze to przez ta czerwona mase itd ale poczekam cierpliwie na efekt koncowy
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Obrazek

specjalnie dla maxa , green jeszcze nie zastygł bo 5 min temu robiłem :)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

bardziej chodzilo mi o pomalowanego ]:-> ale tym tez nie pogardze ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

podoba mi się mina tego orka, wygląda na mocno zdziwionego, a inteligencja wręcz od niego emanuje :lol2:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Wszystko pięknie ale sądziłem że dokończysz jedną pracę zanim zaczniesz drugą..
No chyba że to planowany postój, w ramach oczekiwania na wenę twórczą :mrgreen:
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dla mnie super :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Zablokowany