Blog VegaMStudio

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Zablokowany
VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Blog VegaMStudio

Post autor: VegaMStudio »

Popiersie:
Nie wiem czego nie wiem jak na razie uzbierałem 30 gum do żucia i z tego powstanie ... hmm właśnie co to będzie ???
Obrazek
Obrazek
STEP ONE

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Albo dajesz step two który zawiera więcej niż podstawkę i gumę do żucia albo zamykamy temat.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

eee... no comment.
Obrazek

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

o losie czy ty myślisz ze ja w 10 minut ci ulepie cokolwiek fanatyku znajdź 2 hobby bo widzę ze się czepiasz szczegółów .. będzie to pokazane od początku do końca krok po kroku na razie bezkształtna masa ... nie jesteś ciekaw w co się przekształci ??? zamkniesz temat ??? tylko czemu ?
Jóź niedługo wrzucę STEP TWO ... jeszcze dziś ;p

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

No właśnie , o co wam chodzi panowie ?? w 9 minut o takiej porze raczej Vega nie zdziała cudu ;) A Ty fanatyku powinieneś dać drugą szansę. Mnie tam ciekawi co z tego wyjdzie , chociaż arcydzieła się nie spodziewam.

PS. Fanatyk @ Przepraszam , że w takim sposób ale wiesz coś o fajkach ?? tzn. mam parę pytań i nie wiem kogo się spytać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

@VegaMStudio
Wrzuciłeś kawałek jakiejś masy na podstawce. Po co? Nie wiem. Mogłeś poczekać aż coś ulepisz. Zacznij proszę traktować posty jako ostateczną formę myśli, nie odwrotnie.

@Zimny
na gg dawaj jak chcesz.

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

ok Fanatyku , chciałem zaciekawić ludzi jednocześnie pokazując jaki to wszystko ma początek ... czyli niekształtny zbitek modeliny wygrzebany gdzieś z konta gnieciony w cieple rąk by przywrócić mu żywotność prawdopodobnie rok czy dwa przeterminowanej masy plastycznej ;p

Zimny ;p arcydzieła może nie ale ostatnio ulepiłem idealną piłkę do kosza ... wiesz idealnie jajowatą :0

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

OMG Bardzo ciekawe mógłbyś oszczędzić nam fazy kulki PCW i pokazać za tydzień po kolei zdjęcie jak coś lepiłeś i tyle.

A ty Vaga to mi sie tak zadaję ze skończyłeś jakiś ASP CO ?
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

nie ... tatuś nie dawał mi zabawek więc musiałem sam je lepić .. i mówię poważnie a tatuśka znam bardziej z opowieści zazwyczaj dziwnych treści ,
szkoła.. hmmm może jak bym poszedł w kierunku plastycznym hmmm .niestety 8 lat w sportowej szkole jako szermierz poszły na marne bo kolana padły i ani ze mnie florecista ani szkoły plastycznej nie mam ;p
po prostu umiem zamknąć oczy wyobrazić sobie coś i przelatać to na dowolny materiał ... jak to się zwało ... chwilka .. wyozk... nie tak .. wyo dfk..nie tak ...
aaa... wyobraźnia ... TAK to to!

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Dobra, koniec spamu i pierdół.
Napisz do mnie pmkę jak będziesz miał zdjęcia czegoś normalnego to otworzę temat. I nie zakładaj innych tematów - będą kasowane i polecą ostrzeżenia.

*edit*
Otworzyłem. Czekam na to zdjęcie.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

VegaMStudio pisze:
(zastanawia mnie czemu mi zamknęli temat jak chciałem wystawiać po kolei zdjęcia może jakąś radę byście dali odnośnie popiersia które lepie ... co z tego jak ulepie i potem powiecie co nie tak jak bym wklejał poklei mógł bym na bieżąco poprawić ale Fanatyk się uparł tyle ... może jedni maja przywileje drudzy nie )
Dałbyś zdjęcie czegoś więcej poza bezkształtną masą, byłoby ok. Szczurek daje kolejne zdjęcia a to płaszcza, a to squiga. I jest w porządku. A jak ktoś wkleja barachło i szuka pola do trollowania...na to zgody nie ma i nie będzie.

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

ok mam 5 zdjęć po kolei jak powstawało jakieś 60% roboty za mną chciałbym poznać opinie co by można zmienić wiec proszę odblokuj mi temat ...

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

to daj te foty ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Dawaj, dawaj, bo się nie mogę doczekać :?
Fear me mortals, for I am the Anointed...

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Uprzedzam że to moje pierwsze popiersie jakie wykonuje wiec bądźcie delikatni , wykonuje w mniejszej skali (niż przeze mnie widywane) by zobaczyć czy podołam .. bez szkiców ani ogólnego pomysłu na niego więc wszelkie pomysły wasze rozważę i może wcielę w życie.
Miałem parę problemów bo nie miałem pojęcia jak to popiersie ma wyglądać więc skalpel latał od lewej do prawej i usuwał nadmiary modeliny , wyrabiał kształty ... na szczęście palce oszczędził.
Niestety zdjęcia z klejenia głowy i doklejania klatki piersiowej by były jako takie proporcje nie ostały się bo widocznie za dużo trunków nie włączyłem automatycznej ostrości a sam nie wyostrzałem więc kompletne kleksy ..
Miałem wiele rozterek czy maja być widoczne ramiona czy nie postanowiłem ze nie.
Wiele jest do zrobienia jak prawa strona popiersia (myślę o jakimś futrze)
cała dolna część twarzy , oczy , mięśnie pleców oraz z lewej strony powiększyć skórę podłożona pod naramiennik metalowy bo za mała mi wyszła.
Zastanawiam się jeszcze nad hełmem-czapką dlatego boków głowy nie ruszyłem.
Na dobrą sprawę popiersie jest w takim stadium ze można z niego wszystko i ghula i ogra jednak planuje by to był Czarny ork , bardziej przypominający humanoida niż zwierzę.
a wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

zacząłem kleić ogólny zarys popiersia (z modeliny poszczególne części wkładałem do szklanki zalewałem wrzątkiem -taki kubek 5 minut- ;p po czym wyciągałem i osuszałem , taka modelina jest na tyle miękka ze skalpel wycina ją bezproblemowo a na tyle twarda ze wytrzymała minimum 5 ciężkich upadków ;p

Obrazek
Obrazek

jest to w sumie 3 etap ale trudno głowa już jest jak widać ogólny zarys popiersia jest ale mało proporcjonalny , starałem się modelinie nadać już konkretne kształty mięśni oraz kości czaszki.

Obrazek
Obrazek

tu już po wycinaniu tego co za dużo było szczególnie tyczy się głowy oraz szczęki która była za masywna ;p nawet Pudzian by wymiękł
Jest to podstawa do klejenia Greenem i kształtowania szczegółów.

Obrazek
Obrazek

A na tym etapie się zatrzymałem jak widać klatka piersiowa i część czoła są już gotowe (co nie znaczy ze nie można ich poprawić za waszymi radami idąc)
Przyznam ze nareperowałem po pół roku Xboxa360 i po prostu mnie wcięło na nic nie mam czasu a na sen najmniej ;p ale już szał wielki minął to myślę ze z waszą pomocą i radami uda mi się to skończyć.

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

Jak na razie ciężko dawać rady, bo mało jeszcze widać, ale to co widać zapowiada się całkiem nieźle. Podoba mi się początek muskulatury klatki piersiowej.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

chyba trochę za duże te cyce :wink: za to głowa zapowiada się fajnie :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

ale rada co byś widział na ramieniu i jaki grymas twarzy zrobić była by użyteczna i o takie rady bym prosił (o takie co źle zrobiłem również choć takich będzie więcej pod koniec pracy ;p)
szczurek pisze:chyba trochę za duże te cyce :wink: za to głowa zapowiada się fajnie :)
wydaje mi się że jest to wrażenie wywołane brakiem reszty tułowia i tym zwężeniem 2 mięśnie brzucha - nie zwróciłem uwagi na to teraz mnie to drażni :) chyba skrócę i poszerzę dolna część by ta klatka wyglądała na masywną lecz nie za dużą
musisz wyobrazić sobie (sorki ;p nic nie musisz hehe ) umięśnione boki i potężne ramiona zdolne wywijać toporem dwuręcznym jedna ręką to te malutkie cycuszki nie są już takie straszne ...

ps. pokazałbym ci wielgaśne cycole ale raz ze kobita się wkurzy ze prywatne fotki wklejam a dwa ze chyba to nie forum o cyckach ;p

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

dorób umięśniony brzuch do pępka jakoś i będzie git ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Osobiście proponował bym przemyśleć kompozycję popiersia tj. czy chcesz aby gł. Postać mieściła się w obrysie diamentu czy w jego odwrotnej formie odwróconej.

Obrazek

Nie musisz przecież rezygnować z rąk – możesz 1 bądź obie jakoś fajnie skomponować.
Mam taką małą sugestię – szybki szkic dla zobrazowania.

http://img3.imageshack.us/img3/8400/img0002ya0.jpg

Futrzana czapa. Naramienniki można by wykonać z grubej salowej płyty odpowiednio wygiętej. Zawsze można dodać jakieś talizmany bądź trofea na szyi. Futro dodatkowo mogło by się pojawić na plecach. Jest tu również miejsca na jakiś fajny pas czy coś takiego. No nic… to twoje dzieło zatem i twój wybór. Jestem ciekaw dalszych postępów, bo póki co jest nieźle.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Zablokowany