Balancing Patch v 1.5

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Balancing Patch v 1.5

Post autor: Lucas »

Nie ma jak poczytać nowy BP na parę godziny przed sylwkiem :D

Moje uwagi:

1. Brak ograniczeń dla skavenów.
@ Barbarossa - Szanuje waszą pracę, ale pisanie, iż szczury są "pod obserwacją" ma się nijak do tego co robiliście wcześniej - chociażby hellcannon, który po wyjściu kodeksu od razu został skrócony do 0-1. Ludzie już trochę pograli ze szczurkami, a słowo abominacja (przy okazji rozmów o skavenach) pojawia się w co drugim poście.

2. VC - imho za dużo zdjętych ograniczeń. Zgadzam się, że były bardzo mocno przycięte i należało im się trochę luzu po wyjściu nowych AB, ale nowy BP sprawi to o czym pisał Furion - wrócą stare nudne rozpiski.

3. O&G - duże brawa za odwagę. Nowe przedmioty to dość duża ingerencja w zasady, ale nie oszukujmy się dzięki temu może w końcu zagrać zielonymi.

4. hydra - Zły ruch. Rzeczywiście może ograniczy gejowizne, ale nie prowadzi w żadnym wypadku do równowagi.

5. Popieram Pasiaka w stwierdzeniu, że najpierw powinno się testować, a potem wprowadzać. Jeżeli nawet LS nie ma czasu na testy to czemu nie zwróci się z tym do jakiegoś klubu? Animosity, Front Ws., Snot czy inny klub na pewno nie odmówi i zrobi lokalny turniej na którym byłyby testowane zasady.


Mimo wszystko dzięki chłopaki za wasz trud i ciężką pracę =D> Szczęsliwego nowego roku wszystkim! :)

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Jankiel pisze: Co do VC - za bardzo zaczęły odstawać od czołówki, mimo, że w założeniach GW miał to być zajebiście mocna armia. Trzeba było to zmienić.
no litości. to helfy są non stop w czołówce? stad brak zmian, odnośnie magii?

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

A ja mam pytanie o banner Golana, czy wpadając w coś z overruna on działa czy nie?

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Coz, jako gracz O&G moge powiedziec jedno, troche za bardzo przegieliście, albo sloty albo przedmioty a jak juz z przedmiotami to niech chociaz swoje kosztuja a nie totalne grosze, tak to wychodzi z tego za duzy boost, rozumie, ze trzeba bylo ugrywalnic, ale jedna z tych rzeczy i tak poprawilaby sporo ta armie, natomiast obie moga zaszkodzic, glownie srodowisku wfb, teraz kazdy bedzie chcial cos dla swojej armii, jakiegos boosta, jakis itemik, a moze i slocik. Bardzo podobal mi sie patch gdzie zostala zmieniona animozja i dzialanie collaru, ten jest za mocna ingerencja w zasady. Imo slot powinien byc jeden (albo rare albo special z ograniczeniem takim jak w nowym BP) na kazdy 1k, a przedmioty drozsze (gdzies o 50%) wlacznie z wywaleniem tego sztandaru (ktos juz zauwazyl co bedzie potrafil zrobic oddzial SO biguns z tym sztandarem).
Zreszta zobaczy sie jak to w praniu wyjdzie.

Pozdro Azz

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

co do szczurów- jak ktoś chce grać na 2 abominacjach- nie ma sprawy.

Mogę się założyć, że Młody, Manfred i ja grajacy na jednej abominacji więcej wyciśniemy ze szczurów



Wracając do orków- rozumiem, że dzieki spoils of war DOW może sobie wziąc shino armour? Teraz mi ku*wa powiedzcie czy nie bedzie potworkow- przy mengilach taki oddział psów schodzi W TURĘ.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

teraz czytam nową wersje
i proszę aby przy pisaniu wersji następnej tyle się nie piło
śmieszne to jest proponuje już na sylwka pić tylko pikolo bo w żyłach LS sądząc po nowym BP płyną czyste procenty
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> brawo
:roll: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
<lol>

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Kolejna konstruktywna krytyka! #-o

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Azz pisze:(ktos juz zauwazyl co bedzie potrafil zrobic oddzial SO biguns z tym sztandarem).
Jak ktoś jepozwoli oddziałowi z 8 calami zasięgu szarży(plus potencjalne +k6 w jednej rundzie) dać się złapać to może mieć pretensje tylko do swoich zdolności taktycznych a nie do BP.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

hmm TK moga mieć problem większośc ma 4 cale i nie moze madzerować a o popychaczkach mogą zapomniec prz totemie i nowym grzybku

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

przykladowa rozpiska (zrobiona na szybko przez gracza, ktory za bardzo orkow nie zna)

Rozpiska juz jest potworkowata, a sie zaloze, ze to i tak w stosunku do tego co bedzie jest po prostu slaba.
Ludzie zaczną wykminiać bardziej przegięte rzeczy, bo dwda kloce Black orków nie są może mocne, ale wszystko jest wymaksowane w tej rozpisce nagle :O

Unnamed2350 Pts - Orcs & Goblins Army

14 Mengil Manhide's Manflayers @ 439 Pts


1 Doom Diver @ 80 Pts

2 Wolf Chariot @ 120 Pts

6 Spear Chukka @ 210 Pts


18 Black Orcs @ 309 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
Gholan Banner [25]


18 Black Orcs @ 329 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
War Banner [25]

1 Black Orc Boss @ [20] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 60 Pts
Light Armour

5 Wolf @ [0] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 60 Pts
Light Armour

5 Wolf @ [0] Pts

5 Goblin Spider Riders @ 65 Pts
Spear; Shield

5 Giant Spider @ [0] Pts

1 Orc Great Shaman @ 245 Pts
General; Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Nibbla's Itty Ring [20]
beard [10]

1 Night Goblin Shaman @ 120 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
yellow stone [10]

1 Night Goblin Shaman @ 125 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
yan khel mushroom [15]

1 Black Orc Big Boss @ 176 Pts
Battle Standard
Martog's Best Basha [15]
Collar of Zorga [5]
Shino armour [30]

1 Boar @ [0] Pts

Casting Pool: 10 + bound

Dispel Pool: 7 + 2 scrolle

Models in Army: 102


Total Army Cost: 2338

Maks strzelania, kontry i magii...

słabe, nie? A dajcie pokminić ludziom dobazyla to zobaczycie jakie chore rzeczy wyjdą

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Marzylem o BP, ktory uczyni grywalnymi armie bez "combo" rozpisek... marzylem o stolach bez 2 czolgow, 3 armat, 2 enginach, samych smokach... moze jakis klockach piechoty, moze jakis kroxach...

... nadal marze...

Ze slotami to dyskusje juz widzialem i jakos moge to zrozumiec... ale zmiejszanie ograniczen VC i DE a dawanie slabszym armiom "home made" magicznych przedmiotow... smutne... :(

No nic panowie... doceniam wklad, ale pracujcie dalej. No i nie stroncie od konsultacji z reszta graczy. Wiem ciezko wsrod wrzykow niezadowolonych wychwycic warte cos mysli... 3mam kciuki za BP 1.6 :wink:

pzdr!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

2 enginy są równoważne lordowi na carnim więc nie ma nic wspólnego z PG... najsilniejsze Lizaki są na jednym enginie więc możesz spokojnie tą część wykreślić...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a slotów jeszcze wszystkich nie wykorzystałeś :)
Grolshek pisze:2 enginy są równoważne lordowi na carnim więc nie ma nic wspólnego z PG... najsilniejsze Lizaki są na jednym enginie więc możesz spokojnie tą część wykreślić...
nie bo są w 2 różnych miejscach czego lord na carnim nie zrobi...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Może powtórzę bo są problemy z czytaniem ze zrozumieniem. 2 enginy występują wyłącznie w rozpisce z lordem na canosaurze, z żabą mieści sie tylko jeden na BP...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

bigpasiak pisze:a slotów jeszcze wszystkich nie wykorzystałeś :)
Grolshek pisze:2 enginy są równoważne lordowi na carnim więc nie ma nic wspólnego z PG... najsilniejsze Lizaki są na jednym enginie więc możesz spokojnie tą część wykreślić...
nie bo są w 2 różnych miejscach czego lord na carnim nie zrobi...

Zdecydowanie bardziej wygieta opcja jest slann z gwardii z jednym enginem i 2xdzialami Dow, niz zdecydowanie slabszy lord na carnim z 2xenginami.

Z zaba tez 2 wejda, ale juz mocno pokrojone magiczne, aczkolwiek taka rozpa nie jest jakos mega wygieta.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

@ Barbarossa - Szanuje waszą pracę, ale pisanie, iż szczury są "pod obserwacją" ma się nijak do tego co robiliście wcześniej - chociażby hellcannon, który po wyjściu kodeksu od razu został skrócony do 0-1. Ludzie już trochę pograli ze szczurkami, a słowo abominacja (przy okazji rozmów o skavenach) pojawia się w co drugim poście.
Wtedy były ścięte wszystkie duże potworki. Teraz żadne nie są.
hydra - Zły ruch. Rzeczywiście może ograniczy gejowizne, ale nie prowadzi w żadnym wypadku do równowagi
Przy dwóch helkach, dwóch czołgach, dwóch drzewach, dwóch enginach dalsze ograniczanie hydry nie znajduje uzasadnienia. Zmiana istotna o tyle, że nie ma RBT i trzeba się bardzo wykazać grając ze smokami i demonami. I może wreszcie standardem nie będzie max strzelania z kontrą w postaci smoka.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

tak mi sie jeszcze przed wyjsciem z hajty nasunela jedna mysl :D

ciekawie beda wygladaly nastepne wybory na LS, do tej pory zawsze bycie na LS kojarzylo mi sie ze zmudnym sleczeniem nad zasadami ktorego nie lubie.. ale teraz, ile mozliwosci, wyobrazcie sobie te kampanie wyborcze:
"glosujcie na mnie, ugrywalne WE"
"glosujcie na mnie, ugrywalnie WoC i kazdemu dam grochowke na masterze"

oj nie tedy droga nie tedy :twisted:


pzdr i zazycze Wam jak premier, zeby jutro kaca nie bylo :mrgreen:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Chyba ta rozpa najlepiej pokazuje, że tych zmian nie ma sensu się bać :D Szamani, Mengile, divery i chukki były w orkach od zarania dziejów, nie przypominam sobie, żeby regularnie wygrywały mastery. Jak popatrzycie, zostało to wzmocnione o trochę bardziej przewidywalne wsparcie h-t-h, które, laboga, nie będzie musiało czasami zdać testu feara. I czasami będzie w stanie przez cokolwiek się przebić w szarży, a nie tylko zadać żałosną ranę, zgarnąć wklep i się zwijać. Oczywiście to wsparcie jest kosztem nocników z fanolami, które też potrafiły namącić. Straszne. Przerażające.

No i oczywiście zbyt wiele wymagam, żeby ktoś coś przeczytał zanim zacznie roztaczać wizje apokalipsy i zagłady na forum. Ale w BP zapisano: One dogs of war hero in the army can take one magic item (weapon, armour, enchanted, talisman or arcane) from any other army book - for that item’s price and within the normal restrictions, just as if it were a common magic item.

Zastrzeżenia co do straszliwego klocka savadży z 60 A miałyby jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości, gdyby na stołach rządzili niepodzielnie np blood knighci (15A S7 WS5 hate). O straszliwej piechocie mortali Khorne'a nawet nie wspominam. Widać skoro ludzie potrafią sobie poradzić z blood knightami, to z savadżami z MV4 też sobie poradzą.

W ogóle, jeśli ktoś da się zaszarżować przez kloc piechoty z tym bannerem, to wybitnie zasłużył na srogi wklep.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Jankiel pisze:
hydra - Zły ruch. Rzeczywiście może ograniczy gejowizne, ale nie prowadzi w żadnym wypadku do równowagi
Przy dwóch helkach, dwóch czołgach, dwóch drzewach, dwóch enginach dalsze ograniczanie hydry nie znajduje uzasadnienia. Zmiana istotna o tyle, że nie ma RBT i trzeba się bardzo wykazać grając ze smokami i demonami. I może wreszcie standardem nie będzie max strzelania z kontrą w postaci smoka.
=D> dokładnie to samo co Jankiel chciałem napisać. Zwróć uwagę na to że hydra wcale taka super uber na pewne armie nie jest (imperium , dwarfy, lub inne armie oparte na maszynach ściągają ją dość łatwo). Poza tym nie ma stubborna czy innych specjalnych zasad ułatwiających jej zdawać breaka - tym samym ssie przeciw jednostkom z wysokim AS i umiarkowanym statikiem - np kawaleria z War Bannerem lub dużym statikiem i niższym sejwem.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

thurion pisze: ale teraz, ile mozliwosci, wyobrazcie sobie te kampanie wyborcze:
"glosujcie na mnie, ugrywalne WE"
"glosujcie na mnie, ugrywalnie WoC i kazdemu dam grochowke na masterze"
Aleś ty naiwny. Szczerze to odkąd istnieje LS wszystko się załatwia w kuluarach. Były czasy, kiedy za przepchnięcie korzystnego uściślenia sędzia mógł liczyć na kasę, koniaczek i imprezę z dziwkami. Niestety, starzejemy się, wydatki rosną a i na emeryturę trzeba coś odłożyć, stąd stworzyliśmy balancing patch - i to był strzał w dziesiątkę. Za hydrę Jankiel spłacił kredyt mieszkaniowy, ja za O&G lecę na dwa miesiące na Majorkę. A Shino ostatnio rozbija się merolem z przyciemnianymi szybami.

A tak szczerze - to, co opisujesz, było możliwe od zawsze. Na razie jakoś się nie spełniło, a jak się spełni,to niektórzy bez żalu znajdą sobie inne hobby i tyle... Każdy będzie miał dokładnie to, na co sobie zasłużył.

ODPOWIEDZ