Kościół , religia , wiara

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Re: Kościół , religia , wiara

Post autor: Nijlor »

Łojej Furion, Bless zapytał czy ktoś w to wierzy to odpisałem, jakiś ty dowcipny :P

Vide Ptter: Harry znał zaklęcia zakazane, czyli musiał uczyć się czarnej magii....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, o 12:16 przez Nijlor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Furion pisze:Właśnie że jest właściwe, i to bardzo. Ja tak zrobię. Spokój od teściowej.
A rób co chcesz... jeśli spokój od teściowej jest tak cenny, to z tego punktu widzenia na pewno robisz właściwie ;)
Z mojego - nie. Ale Twoje życie.
A poza tym, to biała suknia imo ładnie wygląda, choć podchodzę do tego jako do elementu kultury, nie jako religii.
Można i do ślubu w USC założyć.

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

W HP jest obecna czarna magia, sam główny bohater zresztą też z niej korzystał (rozpruwanie komuś ciała zaklęciem i torturowanie go czarami pod to podchodzi?). Nadal mi to nie przeszkadza... ale w fantastyce masa takiego stuffu jest obecna, QED.
Queek.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nijlor pisze:Bless czytałeś Świderkównę?? To poczytaj, wszyscy trzeźwo myslący katolicy/chrzescijanie wiedzą, że Pismo Święte Starego Testamentu (a właściwie powinno się je tłumaczyć jako Stare Przymierze) to kompilacja mitów, legend, przypowieści, basni i faktów historycznych. Więc nie zadawaj tendencyjnych pytań o wiarę w stworzenie świata w 6 dni.... Co do Jezusa, to cuda i dziś się zdarzają, hinduski fakir 75 lat przeżył bez jedzenia i picia - naukowcy go badali i nie wykryli substancji swiadczących o przyjmowani pokarmów. Czytając o takim przypadku jestem skłonny uwierzyć np. w uzdrowienie trędowatego przez Jezusa.
Ja nie zadaje tendencyjnych pytan, ale pytam o teksty stanowiące podstawej Twojej, jak sądzę, wiary. Mysle, ze byl etap kiedy stary testament byl traktowany calkiem serio. Dopiero wraz z rozwojem cywilizacji religijni ludzie kapneli sie, ze ten przekaz jest totalnie odjechany i nic z nim wiecej nie zwojują. Wiec go "anulowali". Czekam az to samo stanie sie z nowym testamentem. Ciekawe tylko co wtedy kk zaproponuje?

Co do drugiej czesci Twojej wypowiedzi, to jestes w stanie uwierzyc, ze Jezus chodzil po wodzie, bo istnial hindus, ktory nie jadl a żyl. Ok. Sa rzeczy o ktorych nie snilo sie filozofom. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Bestialski_Brokuł pisze: Nie nie stworzy takiego kamienia, ale nie wynika to z jego niemocy tylko ze sprzecznosci logicznej, która jest zawarta w tym zdaniu.
Owszech, wszechmoc jest sprzeczna z logiką i zdrowym rozsadkiem. Ciesze sie, ze zaczynasz sie powolywac na rozum i logikę. To najlepsze narzedzie by dojsc do tego, ze religia kłamie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Bless, on nadal żyje :) A co do Pierwsej części posta, oczywiście, że ludzie tak traktowali Pismo Św. tak samo jak "naukowe" opracowania na temat Nowego Świata - opisy ludzi z jedną stopą, uszami do ziemi i Eldorado - czy fakt, że nie można traktowac dosłownie np. mitu o Adamie i Ewie, czy Potopie umniejsza ich przesłanie, czy nauki Jezusa moga być przesłonięte przez opisy jego cudów?? Sam Jezus przestrzegał przed tym...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Czy padł już wątek pedofilii w KK? Było o molestowaniu kleryków przez Paetza? Dawajcie w tą stronę. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

bless pisze:
Bestialski_Brokuł pisze: Nie nie stworzy takiego kamienia, ale nie wynika to z jego niemocy tylko ze sprzecznosci logicznej, która jest zawarta w tym zdaniu.
Owszech, wszechmoc jest sprzeczna z logiką i zdrowym rozsadkiem. Ciesze sie, ze zaczynasz sie powolywac na rozum i logikę. To najlepsze narzedzie by dojsc do tego, ze religia kłamie.
Sprzecznosc polega na tym, że nie może istniec obiekt który wszechmocy zaprzecza. No, ale parafrazując wy ateisci też macie na wszystko gotową odpowiedz

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ale heca powrót Paetza :P Na lekcji religii w LO w IV klasie, akurat w okresie kiedy afera wybuchła toczyliśmy zaciętą dyskusję o Paetzu, molestowaniach, zeszło na tolerancję ja protestowałem przeciwko stanowisku księdza, że należy wykluczać osoby innej orientacji z kościoła, a on mi na to: "Życzę ci, żeby cię pedał zgwałcił".... to takie moje wspomnienia związana ze sprawa Juliusza....

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kalesoner pisze:Czy padł już wątek pedofilii w KK? Było o molestowaniu kleryków przez Paetza? Dawajcie w tą stronę. :wink:
"ROMANES EUNT DOMUS "
;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nijlor pisze: czy fakt, że nie można traktowac dosłownie np. mitu o Adamie i Ewie, czy Potopie umniejsza ich przesłanie, czy nauki Jezusa moga być przesłonięte przez opisy jego cudów?? Sam Jezus przestrzegał przed tym...
Sek w tym, ze pozytywne nauki Jezusa mozna wcielac w zycie nie wierzac w istoty nadprzyrodzone. Nie ma tu sprzecznosci. Kochaj blizniego, nie czyn mu źle - nie musisz wierzyć, ze istnieje pieklo z diabłami i niebo z aniołami. Lepiej nawet, zebys w to nie wierzył, bo ma to bardzo powazny wplyw na Twoja psychikę, rodzi nieuzasadnione leki (dzieci nie spia po nocach, kiedy dowiaduja sie o piekle). Jezus jako postac literacka (moze nawet historyczna, choc bez tych wszystkich ozdobnikow w postaci cudow) mial wiele dobrego do zaoferowania.
Papa Smurf też miał wiele dobrego do zaoferowania: uczył inne Smurfy, ze powinnybyc dla siebie dobre, ze powinny sobie pomagac, itp. Czy to sprawia, ze dziecko ogladajace bajke musi uwierzyc w istnienie Smurfów, by mogło wyciągnąć wnioski z nauki Papy Smurfa?
Religia nie oferuje zadnej pozytywnej rzeczy, ktorej nie moglbys miec bez niej. Moralnosc, wspolnota, inspiracja do dobrego zycia? To wszystko jest dostepne bez mitologii religijnej. Otoczka religijna sluzy jedynie do manipulacji. Tylko po to jest podtrzymywana.
Obrazek

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Obrazek

A ja mu sie nie dziwie:P Musi mieć z nas chłopak ładny polew tam u góry o ile w ogóle istnieje:) :twisted:

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Kalesoner pisze:Czy padł już wątek pedofilii w KK? Było o molestowaniu kleryków przez Paetza? Dawajcie w tą stronę. :wink:
KK na tym świecie tworzą ludzie więc nie dziwcie się, że jakiś ksiądz może okazać się pedofilem czy coś bo to tylko człowiek jest(ludzie popełniają błędy jak np ten że mod nie zamknął jeszcze tego tematu :mrgreen: :^o )
Religia nie oferuje zadnej pozytywnej rzeczy, ktorej nie moglbys miec bez niej
nie zdziwi cię to co powiem ale się mylisz
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, o 13:04 przez Kołek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kołek pisze:
KK na tym świecie tworzą ludzie więc nie dziwcie się, że jakiś ksiądz może okazać się pedopfilem czy coś bo to tylko człowiek jest)
Ciekawe, czy bedziesz tak samo wyrozumialy dla Jozefa Fritzla. To tez tylko czlowiek był...
Kołek pisze: (ludzie popełniają błędy jak np ten że mod nie zamknął jeszcze tego tematu :mrgreen: :^o )
Jaki mialby byc powod zamkniecia tematu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Może dlatego, że to juz nie pierwszy taki temat, który do niczego nie doprowadzi :)

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

bless pisze:
Kołek pisze:
KK na tym świecie tworzą ludzie więc nie dziwcie się, że jakiś ksiądz może okazać się pedopfilem czy coś bo to tylko człowiek jest)
Ciekawe, czy bedziesz tak samo wyrozumialy dla Hitlera i Stalina. To tez tylko ludzie byli...
Kołek pisze: (ludzie popełniają błędy jak np ten że mod nie zamknął jeszcze tego tematu :mrgreen: :^o )
Jaki mialby byc powod zamkniecia tematu?

Problem z tymi dwoma nie był taki że oni coś złego robili(a robili :P ), tylko problemem byli ludzie którzy nie potrafili się sprzeciwic tym dwum osobom (dlaczego mam być wyrozumiały skoro tez jestem niedoskonałym człowiekiem )

no nie wiem jak by zamknął to nie nabijał bym sobie postów :D

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Eee tam gadanie... ten temat nie ma na celu przekonywania do swoich poglądów tylko do ich przedstawiania... . Niektórzy mają taką potrzebę inni mają to w dupie:) Więc temat jest ok:)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nijlor pisze:Może dlatego, że to juz nie pierwszy taki temat, który do niczego nie doprowadzi :)
Ciekawe, ze zawsze takie tematy chca konczyc osoby wierzace.... jakby dyskusja byla dla nich niewygodna.
Kazdy moze tu przedstawic swoje zdanie i go bronic. Ciekawa jest wymiana pogladow, argumentacja. Mnie to ciekawi.

Moze ten temat doprowadzi do tego, ze jakas osoba postanowi sie nawrocic albo zrezygnuje z religii.

Podaje pozytywny skutek tej dyskusji: przeczytam Swiderkownę. Moze wtedy wroce z opiniami na temat tej ksiazki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Kołek pisze:
Kalesoner pisze:Czy padł już wątek pedofilii w KK? Było o molestowaniu kleryków przez Paetza? Dawajcie w tą stronę. :wink:
KK na tym świecie tworzą ludzie więc nie dziwcie się, że jakiś ksiądz może okazać się pedopfilem czy coś bo to tylko człowiek jest(ludzie popełniają błędy jak np ten że mod nie zamknął jeszcze tego tematu :mrgreen: :^o )
Ciekawe tylko dlaczego ostatnio było tak dużo skandali pedofilskich w kościele. \

Nie jest problemem że to się dzieje w kościele - bo to się dzieje wszędzie.

Problemem jest krycie księży i ich pedofilskich akcji. Kiedy ostatni raz słyszałeś o tym, że aresztowano księdza za pedofilię?

Zawsze jest przenoszenie do innej parafii, zmiana stanowiska i ostrzeżenie. Księża łamią prawo i mają je po prostu w dupie. Normalnego pedofila aresztują na 3 miesiące i jest proces. Ksiądz-pedofil przeprasza i ucieka do innej parafii.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Taa przykład Litwy pokazuje jak to aresztuje się normalnych pedofili.

Zablokowany