nowe Vampire Counts 8ed [update w pierwszym poście]

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Re: nowe Vampire Counts 8ed

Post autor: SaperHeart »

Daw - powinieneś zostać adwokatek ;P o ile już nie jesteś ^^

Lord z 6 ed to była maszynka do mielenia mięsa :P Mało rzeczy dawało mu radę ^^ uważam, że na 8 edycje mógłby powrócić :roll:
...Who dares wins...
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Daw pisze: Miałeś w herosach Vampire Thrall którym był odpowiednikiem dzisiajszego wampirka.
W Lordach miełeś dwóch Vampirów - Vampire Lord i Vampire Count.
Vampire Lord był odpowiednikiem dzisiejszego (kosiarz ze statystykami uber mocnymi na tamte czasy pomijając fakt, że to właśnie Count ma takie same statsy)
Vampire Count był trochę słabszym ale dalej mocnym wampirem. Trochę tańszy i dzięki temu można było go wykorzystać do innych celów.
Tak w ogóle ogarnij sobie tego siepacza i innych Lordów dostępnych w 6-ed book-u :) Wspaniałe czasy.
Dzięki

To byli jacyś masakratorzy ;P
No to czekam na nowy book. Mam jakąś tam armię. Zacząłem zbierać w 7 edycji. W 8 się okazało, że muszę mieć pierdylion ghuli, żeby coś ugrać :/ to odłożyłem na boczek. Żeby choć te głupie psy były w corach lub ścierwowóz :/
A jak myślicie, jakie przedmioty zostaną? Hełm być może (ale raczej podrożeje, 50-75 punktów), Book of Arkham?

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Book of Arkham i Banner of the Barrows - dwa przedmioty będące z VC od dawna :). Hełm powstał w obecnym kodeksie więc niekoniecznie musi pozostać.. podobnie jak i Drakenhof.
Bardzo jestem ciekawy jak będzie nasza nowa magia wyglądać.. VC od zawsze polegały na magii (kiepskie wojsko stawało się silne po wsparciu go bohaterami i mocną magią).. może efekt naszego lora to będzie leczenie k6 ran na oddziale za każde udane rzucenia czaru z nekromanci?
Co uważam za najważniejsze to sensowne ułożenie piechoty. W zasadzie mogłaby się ona nie zmieniać ale powinna kosztować coś koło tego -> zombie/szkielet/ghoul 2/4/8 punktów. Opłacałoby się wystawiać wszystko i VC nadal pozostały by hordową armią (a do tego GW sprzedałby więcej szkieletów i zombie ;) ).

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

August pisze: Co uważam za najważniejsze to sensowne ułożenie piechoty. W zasadzie mogłaby się ona nie zmieniać ale powinna kosztować coś koło tego -> zombie/szkielet/ghoul 2/4/8 punktów. Opłacałoby się wystawiać wszystko i VC nadal pozostały by hordową armią (a do tego GW sprzedałby więcej szkieletów i zombie ;) ).
Zombie nigdy nie będzie kosztował 2 pkt (tyle kosztuje slave od skavenów) za takie bonusy jak fear i przede wszystkim możliwość ich wskrzeszania. Ghoule na pewno podrożeją bo 8 pkt za model to zdecydowanie za mało jak na ich możliwości (no chyba, że obetną im staty).

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

jestem za zeby ghule kosztowały więcej np. 10 pkt :) mniej do kupowania i pakowania
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ghoule po prostu mają czegoś za dużo. Za 8 pkt powinni im obniżyć T do 3 lub A do 1, ewentualnie zabrać poisona. Bo na razie mają czegoś za dużo :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

No rewlelacja z tym fear na zombie.. Oblał Ci to kiedyś ktoś? Ja sobie przypominam w moich bitwach ze 2 czy 3 przypadki.. W tej edycji fear i terror znaczą nic.. na ld generała z przerzutem z BsB zdaje się niemal wszystko. Popatrz jeszcze na staty zombie.. są hmm żałosne. Slave to przy zombiaku komandos.. W zombie nie wystawisz bohatera, nie możesz gonić.. giniesz w zasadzie od wszstkiego. Ile razy leczyłeś oddział zombie? :wink:

Ghoule są owszem fajne ale świetne robią się dopiero po kombowaniu ich hełmem i/lub magią. Biorąc pod uwagę, że nie mogą mieć sztandaru/muzyka nie uważam ich za przesacowanych. Zwłaszcza że podrażając ich, przy obecnej cenie bohaterów armia mocno straci.

@ JarekK -> ja zaś wolę by ugruwalnić szkielety i zombie. Tnąc ich koszt. Wtedy opłaci się ich wystawiać jako konkurencja do ghouli.

@ Andrzej -> biorąc pod uwagę Twoją armię to samo mogę powiedzieć o hydrze :wink:.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Armia i tak straci i tak straci bo jest po prostu przegięta.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

wychwa pisze:Armia i tak straci i tak straci bo jest po prostu przegięta.
Tylko niektóre jednostki i przedmioty są przegięte ale wystarczająco na tyle aby nie musieć brać nędznych zombies i szkielich (imho - powinna to być podstawa tej armii no ale trudno...) tylko ghoule, gg i jazda.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

gule jak w poprzedniej edycji z obecnymi statami :D dać im skirmisz i że są żywe i moga flee i wtedy jest ok wrócą szkielety raz dwa.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

August pisze:No rewlelacja z tym fear na zombie.. Oblał Ci to kiedyś ktoś? Ja sobie przypominam w moich bitwach ze 2 czy 3 przypadki.. W tej edycji fear i terror znaczą nic.. na ld generała z przerzutem z BsB zdaje się niemal wszystko. Popatrz jeszcze na staty zombie.. są hmm żałosne. Slave to przy zombiaku komandos.. W zombie nie wystawisz bohatera, nie możesz gonić.. giniesz w zasadzie od wszstkiego. Ile razy leczyłeś oddział zombie? :wink:
Szczerze to na 7 edycji grałem tylko zombiakami. Były tanie + masa (za 80pkt. miałeś 20 zombiaków) i super wskrzeszanie (d6+4 z automatu). super oddział do blokowania ^^ raz zablokowałem Black Dragona na 3 tury ^^

Nic nie obniżą ghulom tylko pewnie zmniejszą koszt punktowy szkieletów. IMO fajną opcją byłoby danie szkieletom możliwości wzięcia halabard oraz przywrócenie wampirom korzystania z Ward Save/Regeneracji od sypania jak to miało miejsce w 7 edycji.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

Kiedyś myślałem o takiej opcji jaka jest w Chaosie , mianowicie Marki .w 6 ed booku mielismy blood lighny można by było to wykorzystać w tym booku ( aczkolwiek szkoda , ze nie wydadzą najpierw innych armii ....)
Np na oddział Grave Guardów daje się mark STrigoi i oddział dostaje +1 T i +1Mv , albo mark Blood Dragonów i cyk +2ws itp w tedy można bybyło pokombinowac fajne kombosy , no ale zobaczymy czym nas zaskoczą.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Rogal pisze: Np na oddział Grave Guardów daje się mark STrigoi i oddział dostaje +1 T i +1Mv , albo mark Blood Dragonów i cyk +2ws itp w tedy można bybyło pokombinowac fajne kombosy , no ale zobaczymy czym nas zaskoczą.
Grave Guards z T5 to byłaby prawdziwa gwiazda śmierci :) Nierealne :)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Moje małe prognozy:
- zmasakrowanie przedmiotów magicznych :D
- bloodlines i przedmioty z jednej puli a nie dwóch osobnych
- ghule w górę w koszcie
- szkiele i zombie w dół w koszcie
- brak możliwość wykonania szarży przy użyciu van helsa - to już ostatni czar który na to pozwala, resztę wyrąbali

Awatar użytkownika
Vampir
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: Bielsko-biała/ Kraków

Post autor: Vampir »

A ja bym sobie życzył ugrywalnienia Corpse Carta bo model jest genialny ale obecnie ciężko znaleźć dla niego zastosowanie. Plus może jakieś obcięcie kosztów duchów.

No i wydaje mi się, że Wrajty mogą dostać jakieś cięcia...

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

debelial pisze: - bloodlines i przedmioty z jednej puli a nie dwóch osobnych
watpliwe
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Ja obstawiam, że vanhels zostanie w obecnej formie, ale zwiększą jego trudność i uniemożliwią recasta.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

- zmasakrowanie przedmiotów magicznych
Jakby obecnie w rozpiskach pojawiało się coś ponad 5-6 najlepszych :wink: .
- bloodlines i przedmioty z jednej puli a nie dwóch osobnych
Mało prawdopodobne. U ogrów zostawili relacje limit przedmiotów/wielkie imiona jak była.
- ghule w górę w koszcie
Albo mały debuff statów. Przyda im się :) .
- szkiele i zombie w dół w koszcie
Zombi są już dostatecznie tanie. Kościaki stanieją prawie na pewno.

Stawiałby jeszcze, ze wypadnie recast ( i dobrze ), wejdzie lore atribute z wskrzeszaniem truposzy, no i jakiś wielki potwór (tm) się pojawić też powinien, skoro jest w 8ed taka tendencja.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

a moim zdaniem recast na wskrzeszaniu zostanie...

lore atribute pewnie bedzie ze leczy 1 rane bohaterowi (lub czemuś z zasada vampire albo monsterus)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

1) pamięta ktos, jak bylo recastem w 5 edycji?

2) dostaniecie max 8 przedmiotów, z czego najwyżej ze 2 przydatne (obstawiam 1 fajny sztandar)

3) vampiric powers: raczej liczba spadnie, mogą być uzależnione od bloodlines

4) szkiele - ze 2 pkt w dół

5) od vanhelsa radziłbym się powoli odzwyczajać :wink:

6) prawdopodobne jest obcięcie dowskrzeszania

Zablokowany