Pruszków; Liga w "Galaktyce Gier", 14.11.13-31.12.13

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Re: Pruszków; Liga w "Galaktyce Gier", 14.11.13-31.12.13

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Po 4 kolejkach na prowadzeniu mamy 2 armie, które gniotą wory magią z 6 kosci.
Bobson, grający sorcererem z familiarem po 5 kolejce też będzie w scisłej czołówce.
Gdy nie ma ograniczeń, warto wykorzystać dobrodziejstwa wichrów magii :)
W kolejnej edycji magia będzie juz ograniczona :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

AdamKoz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: AdamKoz »

Bobson pisze:Kolejkę rozpoczynamy od bitwy BoCH - WoCH.

W pierwszej turze Adamowi nie udaje się szarża rydwanem w Skullcrusherów, Minotaur Wchodzi do odziału 34 Bestigorów. Pumba na lewej flance Szachuje psy, Ungory oddalają się od Juggerów. Wchodzi snajpeka LD w Minotaura, ale Adam rzuca więcej.

W mojej 2 Szarżuję w rydwan Skullcrusherami, Knighci i rydwany ustawiają się do kontry. Rzucam snajperkę i słonko. Snajperkę Adam zbija, słońce wchodzi ale rzucam missfire. Na szczęscie Mag i rydwan zdają pomyślnie test inicjatywy. Skulle zjadają rydwan i overrunują w prawy róg stołu. Adam, podchodzi Bestigorami jak najbliżej, Pumba blokuje psy, Ungory szykują się na szarżę Skullcrusherów. Strzelają skirmisherzy w rydwan i zadają chyba jedną ranę.

W 3 mag ustawia się na boku Bestogorów i rzuca snajperkę w Minotaura. Tym razem pomyślenie i zadaje mu 3 rany. Potem słońce z IF i Adam zdejmuje 22 Bestigorów :shock: (bardzo niestatystyczne rzuty) i Razorgora. Skullcrusherzy ustawiają się do szarży w ungorów. Adam wychodzi minotaurem z oddziału, Bestigory się reformują.

4 Tura, szarże rydwanem w Skirmisherów, Adam próbuje uciekać, ale rzuca za mało. Drugi rydwan i knighci w Bestigorów. Rydwan dochodzi, Rycerze nie. Mag rzuca kolejną snajperkę i dobija ostatnią ranę na byczku. Jurki zabijają ok 10 ungorów, ale ci stają na steadfaście. Rydwan zabija 8 bestigorów, Breakuje ich,a le bestie zwiewają. W turze Adama nie zbierają się i uciekają za górkę przy końcu stołu. Ungory zadają jedną ranę na jurkach, ale zapuszkowani khornici zadają 13 ran.

5 Tura to już koniec gry. Jurki zabijają resztę ungorów, a 3 bestigorów ucieka za stół.

Dziękuję za bardzo miłą grę z najładniejszą armią bestii jaką moje oczy widziały. Brawo Adam za malowanie =D> i wkład pracy w modele. Na stole prezentują się doprawdy bosko.

Liczę na jakiś rewanż. Wynik to 1098 - 0 dla Wochu.
Przede wszystkim uznanie dla Bobsona za totalne rozwalenie mnie w sensie taktycznym. Tak średnio raz na turę łapałem się w myślach "anotak! mogłem inaczej to zrobić!". Oczywiście, to było w sferze tylko myśli, "na boisku" było tak jak było. Ale właśnie takie bitwy później sprawiają coraz więcej kłopotów moim kolejnym oponentom, więc dzięki Bobson, niekoniecznie w ich imieniu ;)

Swoją drogą, nie wiedziałem że ungory mogą wytrzymać 3 fazy walki ze Skullcrusherami bez uciekania i walczyć do ostatniego człow... ungora :)

Nie mogę doczekać się rewanżu, przyprowadź może więcej figurek :P

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

lonit- lwieserce85

18:2 (894:190)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

wszystko co zrobiłem naznaczone było głupimi błędami....
złe rozstawienie, czajenie się z szarża... nastawianie sie ze skinki coś ustrzelą oraz szarżowanie na eterykow. do tego świetne rzuty na magie przeciwnika. oponent nie wybaczał błędów. grał defensywnie, ostrożnie i bardzo dobrze. na takich bitwach zdobywa się doświadczenie.cóż.....
mam nadzieje na rewanż juz poza liga.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Aktualizacja.

Komplet wyników rundy #5, pary na rundę finałową.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Wydłużyłem kolejkę do 4 stycznia.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

grzeol
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Piastów

Post autor: grzeol »

czy stoły 2 i 3 mają już ustalony termin rozegrania potyczek?

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Hehe, a co? Chcesz wiedzieć ile musisz pocisnąć? :mrgreen:

grzeol
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Piastów

Post autor: grzeol »

z jednej strony tak :) a z drugiej strony czy chcesz grać o pietruszkę :)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

ja gram 04.01 ok godziny 23.59 podam wyniki:-D
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

no ok jest 23 a wynikow wciaz brak.....
PANOWIE
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Opat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: Opat »

Niestety ani ja ani Adam nie mogliśmy wygospodarować czasu na bitwę, wynik 5:5 w takiej sytuacji?

Podsumowując:

in plus

-fajny sklep i obsługa będę wpadał chociaż mi nie po drodze:)
-rozegrałem parę naprawdę przyjemnych bitew
-douczyłem się kilku zasad:)

in minus

-nawet w lidze dla początkujących na małe pkt znaleźli się gracze "turniejowi" z parciem na wynik, chyba nie doczytali założeń ligi albo ja źle zrozumiałem intencje organizatorów...
-jednak pełen open na małe pkt zaburza mocno balans gry, w zamyśle format który miał skłonić do grania mógł u niektórych mniej doświadczonych graczy wzbudzić frustrację i niezadowolenie z gry.

Tak czy inaczej dziękuję Organizatorom i Przeciwnikom:)
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

-nawet w lidze dla początkujących na małe pkt znaleźli się gracze "turniejowi" z parciem na wynik, chyba nie doczytali założeń ligi albo ja źle zrozumiałem intencje organizatorów.
wyjaśnij proszę co masz na myśli?
bo jeśli to ze w bitwie liczy sie punkty i stara się zadać max straty przeciwnikowi przy minimalnych stratach własnych to wydaje mi sie naturalne i normalne. ja uważam ze liga była bardzo udana... dostałem kilka razy wpiernicz, a kilka razy wygrałem. nauczyłem sie jak grac z wampirami oraz jak ubić abominacje.nie jestem jakimś graczem z długim stażem (8lat przerwy robi swoje) lecz rozumiem ze jesli chodzi o zdobywanie doswiadczenia to powinno sie grac z lepszymi od siebie, podpatrujac sztuczki i uczac sie taktyki. jesli zas chodzi o twoj 2 minus... coz, nie wydaje mi sie by na 1000 pkt mozna było cos balansowac. format był na tyle mały ze jakiekolwiek wieksze ograniczenia strasznie wypaczyły by gre. w 2 lidze na 1200 pkt juz chyba jakies ograniczenia beda
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

@ Opat:
Nie bardzo rozumiem Twój pierwszy zarzut, tym bardziej, ze jak patrzę na Twoje pairingi, to widze samych fajnych i wyluzowanych ludzi (Bobson, Brat Tomasz, Filip, Maciek, Adam), oraz jednego gracza, kórego nie znam (Celedor), ale z tego co sie orientuje, to nie jest on żadnym turniejowym wyjadaczem, i czytając jego posty na forum i maile rysuje mi sie jego wizerunek jako człowieka przyjemnego.
Moze wyjasnisz nam swój zarzut, bo ktoś moze poczuć się niepotrzebnie urażony..?

Co do formatu to zgadzam się całkowicie, niestety przed startem ligi było silne lobby na rzecz formatu open, dlatego odpuściłem sobie i ograniczyłem jedynie lordów.
Kolejna liga będzie juz miała zestaw ograniczen i bonusów, mimo ze tylko o 200pkt wiecej.
Oprócz tego zagramy na scenariusze i z uzyciem mapek, bo niestety sposób ustawienia terenów na niektórych stołach jakie widziałem wołał o pomstę do nieba :)

Zapraszam Cie do udziału w niej.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Czas na wielkie podsumowanie!

Wyniki rundy #6

Grzegorz Oleksik 15
Radosław Kuśmierz 5

Szczepan Kalisiak 14
Bogumił Kułakowski 6

Konrad Kuźmiński 0
Tomasz Rosłoniak 20

Dawid Opatczyk 5
Adam Kozłowski 5

Filip Głowacki 20
Tomasz Bartłomiejczuk 0

Maciej Kikta 0
Edgar Czop 20

Adam Karnafel 15
Adrian Klepczarek 5

Jakub Baur 1
Przemysław Rozalski 19

Tabela po rundzie #6
KLIK

Podium:

1. Grzegorz Oleksik
2. Szczepan Kalisiak
3. Tomasz Rosłoniak

Gratulacje!!!

Ponieważ dziwnym zbiegiem okolicznosci znalazłem sie w topie, chciałbym zrzec się należnej mi nagrody na rzecz Adriana Klepczarka, który dzielnie stawiał swoje pierwsze kroki w WFB, a ostatnie miejsce zajął tylko dlatego, że ktoś musiał je zająć :)

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, a załodze sklepu za stworzenie miłej atmosfery!

Zapraszam do udziału w drugiej edycji ligi, zgodnie z zapowiedzią jest 200-punktowa eskalacja, oraz ograniczenia :)

KLIK
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Dzięki wszystkim za grę i gratuluję zarówno organizatorowi jak i załodze sklepu bardzo fajnej ligi. 4 z 6 gier zagrałem w Pruszkowie (więcej niż się spodziewałem).

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Również dziękuję bardzo przeciwnikom, każda z bitew bardzo przyjemna i sprawiająca wiele satysfakcji. Podziękowania dla Organizatora i załogi GG, było super ! :D
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jak dojedziecie do 1600 to będzie można zacząć się bawić :mrgreen: No i jeszcze 1800 wchodzi na małe stoły...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

1800 z lordami to będzie finalny etap :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

Dziękuję wszystkim za grę i gratulacje dla zwycięzców :)

ODPOWIEDZ