ETC 2015 | Army Restrictions - finalne, pierwszy post

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Re: ETC 2015 | Army Restrictions - 1. post up 09.03.2015

Post autor: Królik »

I feniks :wink:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Królik pisze:I feniks :wink:
Wisienka na torcie. :)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

To ja może wzorem Janusa nieśmiało zaproponuję zdjęcie limitu z gołych maszyn w kraśkach.
Jest różnica między klopką z S4 i rerollami scatter/misfire a klopą bez zabawek.
Odblokowanie wniosło by trochę świeżości w rozpiski, a trudno spam gołych maszyn nazwać przegiętym.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie no, jasne, 2 orunowane organy, 2 orunowane klopy, 3 czyste cannony i 1 czysta klopa - świeżość, że huk.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

:mrgreen:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

kudłaty pisze:
Janus pisze:Ja w sptawie blasted sztandar w wochu- może lepiej zrobić ograniczenie na tylko warriorach. Na konnicy która sama z siebie kosztuje milion pkt nie jest przegiety w żaden sposób a otwiera ciekawe funowskie buildy.
Czyli: blasted banner on warriors of chaos(core unit)- 1 choice
Jak mi się chłopy zgodzą nie widzę problemu, na BSB też nie jest gięty.

a na chosenach?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

swieta_barbara pisze:Nie no, jasne, 2 orunowane organy, 2 orunowane klopy, 3 czyste cannony i 1 czysta klopa - świeżość, że huk.
Nic dodać nic ująć. Dużym odświeżeniem dla mety byłaby rozpa krasi z 1500pkt w maszynach i gyrkach. Brakowałoby tylko przedmiotu zdejmującego wszystkie makiety ze stołu, bo co do za powiew świeżości jak się przeciwnik schowa.
Durin pisze:
kudłaty pisze:
Janus pisze:Ja w sptawie blasted sztandar w wochu- może lepiej zrobić ograniczenie na tylko warriorach. Na konnicy która sama z siebie kosztuje milion pkt nie jest przegiety w żaden sposób a otwiera ciekawe funowskie buildy.
Czyli: blasted banner on warriors of chaos(core unit)- 1 choice
Jak mi się chłopy zgodzą nie widzę problemu, na BSB też nie jest gięty.

a na chosenach?

Na chosenach też jest to do bani pomysł jeżeli pytasz o radę w budowie rozpy.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

wiem, że jest;p wspominam, że jest jeszcze jeden unit, który może sobie blasteda ponosić:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A on na face mowi zebym "spier*" i przestal go meczyc - zdecydujcie się :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Astrumis
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Astrumis »

Czy ostatecznie krzyk mortisa zabiera punkt? Z góry dzięki.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

wydaje mi się, że nie
zasada specjalna to ghostly howl a terrora to death shriek

w restrykcjach jest Banshee howl i terror shriek
jakby bylo samo ghostly howl / death shriek to kazdy model z ta zasada by byl liczony nawet lord z tym smiesznym mieczykiem
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Już w poprzednim drafcie było to przerabiane i stanęło na tym że nie...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

lohost pisze:Misha, zarowno banshee jak i mortis maja ghostly howl...kazdy interpretuje jak chce.
ale co tu masz interpretowac?
nie ma czegos takiego jak banshee howl :wink:

jest banshee i jest ghostly howl, zasada specjalna ma swoja nazwe
tak samo jest terrorgeist i death shriek 2 osobne rzeczy

mortis nie jest banshee ale ma zasade specjalna ghostly howl, nie jest compowany :) lord z mieczykiem tak samo
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Idea autorów była tak by mortis nie zajmował slota krzyku.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Pytanko o ogry: jeżeli Golgfag (wybiera przedmioty przed rozstawieniem armii) chce wybrać sobie koronę a mam już wykorzystane wszystkie sloty to mogę to zrobić czy nie?

Maciek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nie pamiętam dokładnie wordingu, ale limity są tylko na poziomie rozpy, więc jak ma dostęp to droga wolna. Nie widzę powodu by miał nie móc tego robić. To tak jak kiedyś z dyscypliną, można było ten sam efekt uzyskać biorąc tyranta i nie płacić slota za dyscyplinę, ale to było dość drogie obchodzenie problemu.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

kudłaty pisze: Tak zdaję sobie sprawę. Putridzi budzili niestety bardzo dużo emocji w Dochu, a ich legalność w tej armii jest mocno dyskusyjna. Tak dostało im się trochę prewencyjnie.
Troche slabo dla ludzi ktorzy (jak ja) graja demonami, kupili figsy ktore nie sa wcale takie tanie i okazuje sie ze conajwyzej mozemy sobie na nie popatrzec. A co do 'demonowosci' tych jednostek to mysle ze to tylko i wylacznie kwestia gracza i zlozenia modelu. Moje np maja glowy typowo demonowe i wygladaja bardziej jak plagusy na sterydach niz warrior mortali. No nic, nie bede narzekac, moze 9ed cos zmieni.

@Kudlaty:
Czy Bitty nowy zalicza sie jako 1 wybor? Czy jest planowane jakies dodatkowe oblozenia tego modelu restrykcjami, bo jak pokazuje przyklad powyzej to troche strach kupowac nowych, drogich wyrobow GW bo niewiadomo czy sie nimi zagra (Nagash/Glottkin/etc). Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam. Marek.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Tirit pisze:
kudłaty pisze: Tak zdaję sobie sprawę. Putridzi budzili niestety bardzo dużo emocji w Dochu, a ich legalność w tej armii jest mocno dyskusyjna. Tak dostało im się trochę prewencyjnie.
Troche slabo dla ludzi ktorzy (jak ja) graja demonami, kupili figsy ktore nie sa wcale takie tanie i okazuje sie ze conajwyzej mozemy sobie na nie popatrzec. A co do 'demonowosci' tych jednostek to mysle ze to tylko i wylacznie kwestia gracza i zlozenia modelu. Moje np maja glowy typowo demonowe i wygladaja bardziej jak plagusy na sterydach niz warrior mortali. No nic, nie bede narzekac, moze 9ed cos zmieni.
A co maja powiedzieć Wochowcy co nakupowali po 2 chimery i hellki, putridów, skulki, szrajny czy gorebeasty i nagle grają na samych hero i corach?

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Tirit pisze:Troche slabo dla ludzi ktorzy (jak ja) graja demonami, kupili figsy ktore nie sa wcale takie tanie i okazuje sie ze conajwyzej mozemy sobie na nie popatrzec.
Z tego co się orientuję to Putridzi w drafcie 3.0 są dopuszczeni. No i co mają powiedzieć gracze posiadający armie na kilkanaście tysięcy punktów, a zasady ETC są cały czas na 2.4k
\/\

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Tirit pisze:
kudłaty pisze: Tak zdaję sobie sprawę. Putridzi budzili niestety bardzo dużo emocji w Dochu, a ich legalność w tej armii jest mocno dyskusyjna. Tak dostało im się trochę prewencyjnie.
Troche slabo dla ludzi ktorzy (jak ja) graja demonami, kupili figsy ktore nie sa wcale takie tanie i okazuje sie ze conajwyzej mozemy sobie na nie popatrzec. A co do 'demonowosci' tych jednostek to mysle ze to tylko i wylacznie kwestia gracza i zlozenia modelu. Moje np maja glowy typowo demonowe i wygladaja bardziej jak plagusy na sterydach niz warrior mortali. No nic, nie bede narzekac, moze 9ed cos zmieni.

@Kudlaty:
Czy Bitty nowy zalicza sie jako 1 wybor? Czy jest planowane jakies dodatkowe oblozenia tego modelu restrykcjami, bo jak pokazuje przyklad powyzej to troche strach kupowac nowych, drogich wyrobow GW bo niewiadomo czy sie nimi zagra (Nagash/Glottkin/etc). Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam. Marek.
1 Wybór. Nie spodziewam się dalszych cięć.

ODPOWIEDZ