Pytania ogólne v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania ogólne v 2.0

Post autor: Paraszczak »

misha pisze:@paraszczak piszesz o zakazach
opis fasta mowi co ci wolno, odwrotna sytuacja

"move" jest to ruch zgodnie z wartością parametru M - początek RB, dział z głównymi założeniami

marsz to inny rodzaj ruchu i ma swoje zasady opisane w innej części
np po ruchu możesz strzelać, ale po marszu nie

opis fasta mówi co możesz zrobić ponad zwykły zakaz całkowitego ruchu po zebraniu się
zasady rozróżniają te 2 rzeczy, a tu nie ma tego manewru wspomnianego

obrazowo jak masz zbiór czynności A B C D E na drodze a dany znak mówi, teraz możesz zrobić A B C
to jakim prawem chcesz zrobić manewr D i E? :) łamiesz kodeks drogowy i należy się mandacik
To jest RAW. Ja od 12 lat gram, że faścik po zbiórce wali marszem.


edit. W RB jest ogólny zakaz ruszania się jakąkolwiek jednostką po udanym rzucie na zbieranie i dopiero szczegółowa zasada FastCav ten zakaz znosi. Cały czas podtrzymuję, że RB to Księga Zakazów.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ogólnie RB jest RAW :) czasami są wyjątki, a w ciągu 12 lat to pewnie zaliczyłeś kilka edycji

Grolshek przez kilka lat zdaje się siedząc orkami w domku testował pitkę/słońce całymi oddziałami :)
czy to znaczy, że grał dobrze bo w młotka pewnie gra podobnie jak ty?

albo niektórzy dalej szarżują po nie zdanej głupocie

taki life, niech się jakiś sędzia pochyli i podpowie która wersja jest ok, byłoby zacnie
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2013, o 10:21 przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Bardzo dziwne wymysły się pojawiają.
but is then also free to move during the remaining moves part of the Movement phase.
Zaś na str 26 macie napisane, co można zrobić w remaining moves, w tym maszerować.

Tu nie napisali "may perform a move", napisali is free to move, więc może swobodnie się poruszyć w tej fazie. Nie dali żadnych dodatkowych ograniczeń w kwestii tego, czego z danej subfazy ewentualnie wykonać nie mogą.

Zakaz marszu to jakiś absurd - tak samo możesz kombinować, że nie może pójść do tyłu (pomijając, że fast akurat nie musi tego robić) czy w bok.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja grałem na zwykły ruch tylko i jakoś nigdy mi nikt nie zwrócił uwagi, że mogę więcej :) latać czy to pegazami czy innym fastem
fajnie jakby któryś sędzia potwierdził, każde rozwiązanie jest dobre tak czy siak byle spójne
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

No cóż...zobaczymy...

Ja wiem, co widziałem. A widziałem Ellyrianów Furka marszujących po zbiórce, widziałem Terki Golona i Fisha robiące schodki po masowych deklaracjach Flee w ramach kontroli stołu, widziałem Dark Ridersów Rinca robiących to samo. Sam robiłem schodki np. Stasiowi w Poznaniu.

Jak oni wszyscy grają źle, to ja też będę grał źle.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

misha pisze:jakoś nigdy mi nikt nie zwrócił uwagi, że mogę więcej :)
:lol2: jakos mnie to nie dziwi
Paraszczak pisze:No cóż...zobaczymy...

Ja wiem, co widziałem. A widziałem Ellyrianów Furka marszujących po zbiórce, widziałem Terki Golona i Fisha robiące schodki po masowych deklaracjach Flee w ramach kontroli stołu, widziałem Dark Ridersów Rinca robiących to samo. Sam robiłem schodki np. Stasiowi w Poznaniu.

Jak oni wszyscy grają źle, to ja też będę grał źle.
+1 trzeba się uczyć od najlepszych :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A dało by się to wrzucić do Uściśleń, albo coś, bo potrzebuję mieć oficjalne potwierdzenie w jedną lub drugą stronę? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Dlaczego w zbieraniu jest zapis "may reform as normal", w strzelaniu jest zapis "free to shoot as normal", a w ruchu jest "free to move during the remaining moves part of the Movement phase" a nie "free to move as normal"?
Poszerzyli opis żeby osiągnąć niezamierzony efekt?
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Bo move as normal po ogarnięciu to brak ruchu.
Zaś free to move during the remaining moves part of the Movement phase to możliwość wszelkiego ruchu w tej fazie dopuszczalnego.

Zresztą niech się wypowie ktoś z mocniejszym autorytetem.
Generalnie od samego początku 8 edycji tylko tak ludzie grają.

Jeszcze jako ciekawostka - w siódmej edycji był dokładnie taki sam zapisek - chcesz powiedzieć, że cały świat z Polską grał przez całą edycję źle? :)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Na co działa KB? Na pedantowca? Na kawalerzyste? No gościa na jaggernaucie? Na scullcrasherow?

Sorry, ale chce mieć szybką odpowiedz, a nie moge otworzyć FAQ.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Kawalerie i piechote

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Zgodnie z FAQ:
Q:Is a character mounted on a monster, chariot or monstrous beast susceptible to the Killing Blow special rule? (p72)
A: No,as the character’s troop type changes to ‘monster’, ‘chariot’ or ‘monstrous cavalry’ respectively, thereby rendering Killing Blow ineffective. Only Heroic Killing Blow will work against these targets.

Więc działa na pieszego i kawalerzystę.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Oraz warbeasty.

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Byro pisze:Bo move as normal po ogarnięciu to brak ruchu.
Strzelanie po ogarnięciu to też brak strzelania ...
Byro pisze:chcesz powiedzieć, że cały świat z Polską grał przez całą edycję źle? :)
Ależ oczywiście że nie. Nigdzie tak nie twierdziłem.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

FAZIK pisze:
Byro pisze:Bo move as normal po ogarnięciu to brak ruchu.
Strzelanie po ogarnięciu to też brak strzelania ...
To fakt, zgaduję, że to niekonsekwencja autora. Chwilę wcześniej mówi o reform as normal (co faktycznie następuje po ogarnięciu) potem daje możliwość ruszenia się (nie wnikając już, czy marszowego, czy nie) po czym znów stosuje zwrot 'as normal'... który wcale nie jest 'as normal' (zgaduję jedynie, że w tym kontekście 'as normal' odnosi się do reguł strzelania przez fast cavalry, a więc w ruchu i po reformowaniu).
Jeszcze a'propos zapisku, że zaznaczono fakt ruchu w fazie remaining moves, a nie 'as normal' - może po to, by nikomu nie przyszło do głowy szarżować po ogarnięciu?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Kubi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kubi »

Kubi pisze:hej,

1.czy pistol liczy się jako special close combat weapon?
2.jeśli tak to jak mam w oddziale z dwurakami championa który ma pistola i wybieram że champion walczy z pistolem to czy oddział może bić dwurakami?

pozdr

anyone?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@kubi
pistol jest opisany w special weapons, jesli korzystasz z niego w CC to traktowany jest jak additional hand weapon czyli +1 A
jesli champion ma jednoczesnie pistolet + great weapon to zgodnie z opisem wyboru broni specjalnych deklarujesz ktorego uzywasz
Pytanie: po co mialbys korzystac z pistoletu w close combat jak masz na championie GW?

nie ma to znaczenia dla broni całego oddzialu, oddział musi korzystać z tej broni specjanej ktora ma, championi moga miec czasami magiczne nawet bronie lub kilka specjalnych
masz to opisane przy broniach zdaje się
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kubi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kubi »

misha pisze:@kubi

Pytanie: po co mialbys korzystac z pistoletu w close combat jak masz na championie GW?
dzięki,

wiesz, możesz walczyć ze skinkami i lepiej mieć +1 attack

pozdr

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Czy ilość ataków modelu jest ograniczona do 10? Poniżej kilka różnych sytuacji gdzie potencjalnie można przekroczyć ten limit:

Mountain chimera ma 4d6 atakow
Abomka ma opcję z 3d6 ataków
Wampir z redfury i np. mieczem dającym dodatkowe ataki/ PoF/ czarem dającym dodatkowe ataki
Bone giant w szarży
Bretoniec z knightly temper i np. mieczem dającym dodatkowe ataki/ PoF/ czarem dającym dodatkowe ataki
Minotaury po wygranych wieelu kombatach
Heros z np 5 atakami, mieczem +3 ataki i czarem dającym +3 ataki

To tak na szybko co mi przyszło do głowy.

ps. Nie wiem jak działa ten nowy predatory fighter w lizakach ale chyba też może na farcie przekroczyć 10.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Każda statystyka ma max 10 (np z biorny ruch można max do 10 powiększyć)
Jednak jest różnica liczba wypłacanych ataków ,bo np mam 2 ataki w statystyce ,ale dodatkowa broń ręczna i wypłacam 3 ataki ,ale nadal w statystyce mam 2 :)

Predatory fighters - jak na rzucie na trafienie rzucisz 6 to masz dodatkowy atak ,jestem prawie pewien ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Zablokowany