Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Czyli wywalamy ASF z balancing patcha i wpisujemy do uściśleń to. Może być.
z całą pewnością, Murm :D

Jankielku :*

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

jeśli nie to sam sobie zaprzeczył czyż nie?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Nie Murm , Jankiela po prostu denerwuje to , że tylko gracze DE chcą zmiany zasady ASF , że robią to na korzyść swojej armii. Musze przyznać , że nie podoba mi się premiowanie szarżującego , ASF to zasada , głupia lub nie głupia ale zasada wymyślona przez GW i nie ma w niej niejasności od czasu najnowszego FAQu. Nie zmieniajmy tej gry w taki sposób , że wybieramy te zasady które się nam najbardziej podobają a reszta idzie do lamusa. A jeszcze jedno , Jankielu ja byłem już wcześniej za zmianą ASF , by wyznaczało się kolejność za pomocą inicjatywy , jeżeli to nie pomoże to pierwszeństwo będzie miał oddział szarżujący. Ale macie rację , skończmy ten temat na teraz , niedługo odbędzie się głosowanie ( konkretnie jutro ) i tam zdecydujemy


Gorąco Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

nic nie slyszalem abym mial kuzynów na drzewach, nawet dalekich.
Musze przyznać , że nie podoba mi się premiowanie szarżującego
wyloguj się...

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

wyloguj się...
idź spać ?? nie wiem po co ten durny komentarz , chyba nie zrozumiałeś sensu tej wypowiedzi , dlatego przedstawię Ci to nieco prościej


Oddział ASF szarżuje na oddział z ASF , najpierw patrzymy na Inicjatywę obu tych oddziałów , jeżeli jest równa to NIE rzucamy kością , tylko wtedy pierwszeństwo ma szarżujący , unikamy "szczęścia" w kościach i działamy wg. normalnych zasad ( zmodyfikowanych w niewielkim stopniu ) Jeżeli rozumiałeś o co mi chodziło i napisałeś to celowo ;) no cóż są inne sposoby na wyrażania swojej własnej opinii , ale zamiast napisać dlaczego wolisz wprowadzać nową zasadę , Ty napisałeś "wyloguj się" brawo dla Ciebie :)

edit : Nieco inaczej , premia za szarże TAK jeżeli Inicjatywa jest taka sama :)
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Czyli assasin i tak napierdziela we wszystko pierwszy z 10 inicjatywy? (nie licząc keepera chyba)?

Bo tak naprawdę o to tutaj chodzi, walka o assasina, który nagle może okazać się mniej ownerski.

Albo premiujmy umiejętności i niech się asf znoszą i szarża bije pierwsza, albo zostawmy to 4+, bo premiowanie statsów nad skillem to takie troche dziecinne mi się wydaje... Albo zostawmy z tą inicjatywą, tylko assasinowi i BG zmniejszmy do 4 :D

@ZiMny
Morrok napisał "wyloguj się" po twoim tekscie "jestem przeciwny premiowaniu szarży"
O to w tej grze chodzi, że szarża daje premie....
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, o 20:40 przez trikk, łącznie zmieniany 1 raz.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

ha i tu zniszcze wsystkie he i de graczy w we jest przedmiot ktore asl czyli always strike last modelom base to base wiec WE rulez zeby nie bylo uzywam tego milego itemka

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie to naprawdę wszystko jedno.
Uderzanie po inicjatywie zawsze, a w przypadku remisu liczy się, kto szarżował, kto wygrał walkę, kto ma dwuraka jast bardziej zgodne z rulebookiem.
Kasowanie się dwóch ASF jest prostsze i odpowiada praktycznie wszystkim, poza grającymi DE (ale jak już trikk zauważył, gdyby BG i assassin mieli 4 inicjatywy, to gracze DE nie mieliby nic przeciwko temu uścisleniu).

Wewnętrznie jestem bardziej przekonany do dokopania DE,

A Ty, Murmandamus, nie powołuj się tak na to, co pisałem na LS, bo tam staram sie rozważyć wszystkie możliwości. Proste i jednoznaczne sytuacje to masz w warcabach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

taaak, wszystkie Helfy z pewnością się ucieszą.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

wszyscy gracze taktyczni - którzy grają taktyką a nie statsami - napewno. ;)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

abstrahujac od slusznosci jednego lub drugiego rozwiazania ASF, dziwi mnie ze wszyscy uwazaja ze gracz ktory zaszarzowal wykazal sie wiekszym zmyslem taktycznym... jak dla mnie, doprowadzenie do sytuacji gdzie srednio korzystna szarza jest dla przeciwnika najlepszym wyjsciem, jest efektem wiekszego wkladu intelektualnego w rozgrywke.
idac waszym tokiem rozumowania, najlepszymi strategami sa gracze bretonnii czy chaosu jadacy wszystkim na pale do przodu...
pozdro lamy :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Ja gram DE i myślę, że LS ma racje co do ASF
Teoria GW jest teoria kostkowania - nie taktyki...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Murmandamus pisze:taaak, wszystkie Helfy z pewnością się ucieszą.
z czego tu się cieszyć, że średnio co dwa miesiące główna zasada Twojej armii zmienia swoje działanie?

jak gram HE vs HE to zazwyczaj przed bitwa ustalamy jak działa dokładnie ASF, niezależnie od tego co jest w obecnym FAQ czy usciśleniach.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Nie Gobos - nie w tym rzecz, żeby robić głupie szarże, ale w tym, żeby dzięki skillowi zrobić je mądrze. Niestety ASF sprawia, że ta mądrość ma nieco mniej do rzeczy. Przy FAQ GW nawet przy ASFvsASF ma nieco mniej do rzeczy, a to dałoby się uratować. Tyle. Podobnie jak Runepriest piszę to z pozycji osoby, która ma ASF na jednym oddziale i go niemal nigdy nie używa. Ergo nie robi mi to uściślenie różnicy w kontekście mojej armii.
Pisałem, już kilka postów wcześniej, pisał o tym przed chwilą Jankiel - skończcie z tym zmienianiem stanowiska od "święte GW" do "zmieńmy ile się da", ze względu na własną armię. Bo to niczemu nie służy.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

ja nie uzywam asf tylko ASL

według mnine nie ma co gadać bo i tak zasadę dokładnie ustali LS i chyba tak żeby było sprawiedliwe dla wszystkich armii ,co do graczy DE to nie wiem po co sie wykłucają i tak ich armia jest lepsza od HE wiec wyluzujcie

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Ależ już nie jedno bzdurne uściślenie przerabiałem, czy też nie jeden bzdurny FAQ GW musiałem znosić - dostosuję się.

Wkurza mnie odwracanie kota ogonem przez niektórych cwaniaczków. Assasina ostatnio nie wystawiam, BG też, więc naprawdę żalowo argumenty niektórych brzmią. Co do tej zasady ASF jaka jest w BP to byłem przeciw niej od początku - nawet na ten temat sobie z Barbarossą podyskutowałem, że mi się nie podoba.
ksch pisze:
Scimitar pisze: Jeśli mam zabrać głos jako organizator, to ja na swoich turniejach żadnych BP + R nie będę stosować.

Bo Ci się uściślenie ASFvsASF niepodoba Rolling Eyes Scimitar, z całym szacunkiem i sympatią - ochłoń, napij się ulubionej wody mineralnej, a potem spójrz na swoją skalę zdenerwowania tym, że istnieje szansa, że dobry dla Ciebie przepis FAQa zostanie zabusowany. Wciąż uważasz, że to świadczy o obiektywizmie? Co do reszty to pełne poparcie Morroka.
Jankiel - ogromne uznanie za bezstronne podejście.
Brawo za talent manipulatorski =D>
Nie będę stosować BP + R bo uważam za zbędne i niepotrzebne na chwilę obecną, tak samo jak wszelkie pocięcia, które wprowadzają. Prawda jest taka, że ludzie nauczyli się grać z DoCh i VC, więc aż takiej dominacji tych armii nie będzie - do tego Lizaki niedługo wychodzą.

Zmiany idą za daleko i obudzimy się wkrótce jak już będzie za późno. Znikają orki ze stołów ?? Imperium też zniknęło, ale w tym wypadku sami to sprawiliśmy tnąc co się da w nim i tworząc cięcia slotów itp. Owszem, czołg jest przegięty - tutaj nie mam wątpliwości, ale cóż - życie :(

Uważam, że ŻADNE, ale to żadne cięcia nic nie poprawią, bo tnąc jedne przegięcia tworzymy nowe, jedne armie ze słabszych nagle się robią mocniejsze, potem tniemy je, bo za mocne są i wracamy do punktu wyjścia - to chore trochę. Aby osiągnąć pełny balans trzeba by przeredagować WSZYSTKIE podręczniki. Jeżeli tą drogą miałby iść BP, to ok, ale obecnie zmierza to w kierunku uleganiu nastrojom - a to podpakujmy to i przywalmy tu.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

nie do konca sie z tym zgadzam. jak na razie bp jest calkiem ok. zobaczymy jakie beda lizaki, ale wazne jest to, ze nie tnie slotow i nie wprowadza jakis dziwnych dodatkowych rzeczy. idealem nie jest, ale jako tako chyba daje rade. nie widzialem tego w specjalnie w akcji bo mnie mama wygnala z domu, ale z doswiadczenia widze ze daje rade... glebiej ingeruje tylko w 3 armie. nie ma tragedii ;)

najfajniejsze jest to, ze oprocz 3-5 przypadkow, wypowiadaja sie tu tylko tzw. "forumowi wyjadacze", co na turniej jezdza raz na rok szczura...
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Zacząłem się jednak zastanawiać czy tak naprawdę Bogins nie ma aby trochę racji w swojej krucjacie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Morrok pisze:
Musze przyznać , że nie podoba mi się premiowanie szarżującego
wyloguj się...
Ten pan ma u mnie szacun i piwo :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Tak, bogins ma mnóstwo racji - dużo naspamować i nie ciąć demonów. Genialne.
Uerph.

ODPOWIEDZ