kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Raamiel »

Czy przy trafieniu centralnym z katapulty obrywa automatycznie jeździec i smok czy dokonuję się rozrzutu 1-4 mount 5-6 jezdziec ?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

losujesz kto dostaje.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Raamiel pisze:Czy przy trafieniu centralnym z katapulty obrywa automatycznie jeździec i smok czy dokonuję się rozrzutu 1-4 mount 5-6 jezdziec ?
tak jak lidder napisal.
ale jest jedna sprawa. wedlug RB s.87 (war maszyny) charakter dostaje na 6 a na 1-5 mount/chariot

Kod: Zaznacz cały

 If a cannonball hits a model that has several parts, like a characters riding on a monstr or chariot, resolve which part of the model is hit just like shooting with bows. For example, in the case of a cannon hit on a character riding a chariot, roll a dice: on a 1-5 the chariot is hit, and on a 6 the character is hit. 
staralem sie znalezc w RB cos wiecej na ten temat ale bezskutecznie. ma ktos strone gdzie jest wyjasnione jak podczas strzelania jest rozdzielane kto dostal?

i jeszcze jedno pytanie a propo S&S.
czy najpierw odmierzamy odleglosc szarzujacych na szarzowanych i sprawdzamy czy atak sie udal i pozniej strzelamy?
np. kawaleria szarzuje na lucznikow jednak ci byli o cal za daleko. czy lucznicy moga strzelic jak kawa bedzie w zasiegu mimo tego, ze szarza byla spalona?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Bohater na potworze jest trafiony na 5-6.
Bohater na rydwanie tylko na 6.
S&S wykonuje się nawet w wypadku spalonej szarży.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Raamiel pisze:Czy przy trafieniu centralnym z katapulty obrywa automatycznie jeździec i smok czy dokonuję się rozrzutu 1-4 mount 5-6 jezdziec ?
Przy centralnym hitcie obaj są trafieni, losuje się w co leci duża siła (1-4 mount,5-6 jeźdizec).
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

A przy nie centralce (pocisk pada obok podstawki smoczka) czyli na 4+ jak się to rozpatruje ?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rzucasz na 4+ osobno za jeżdżca i za smoka.

EDIT
poprawione
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, o 13:38 przez Andrzej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

I góra i dół osobno określa na 4+ czy dostaje czy nie.
Str. 61 RB.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Żeby było jasne to:
a) jeżeli centralka jest na modelu a podstawka przykryta w całości to: losujesz kto dostaje z podwójną siłą, pozostałe części modelu dostają automatycznie z normalną
b) jeżeli centralka jest na modelu a podstawka przykryta częściowo to: losujesz kto dostaje z podwójną siłą, pozostałe części modelu dostają na 4+ (rzuć za każdą osobno) z normalną
c) jeżeli centralka poza modelem, a podstawka przykryta częściowo to : rzucasz za każdą część na 4+

Weź też pod uwagę, że niektóre czary i maszyny nie mają czegoś takiego jak "centralka"
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Witam,

Mam następujące pytania:
1. Początek gry, rozstawianie oddziałów. Mam zaznaczone kostkami swój deployment, więc przeciwnik ma pewność, że żaden z moich oddziałów nie jest bliżej niż powinien. Biorę oddział i ustawiam go na chybił trafił w swoim deploymencie. Czy przeciwnik może zarządać bym mu powiedział, na którym calu ustawiłem oddział ?
Oczywiście dotyczy najczęściej sytuacji wystawiania oddziału strzelającego na 24+ cala i jednoczesnego zaczynania gry. Przeciwnik chce ustawić swe oddziały poza linią strzału w 1 turze.

2. Mój ruch. Ruszam oddział Knightly Orders. Mogę jechać na 14". Czy mogę poprostu przesunąć oddział do przodu o małą odległość (np. 3 cale) bez mierzenia i informowania przeciwnika o ile się poruszyłem. Ewidentnie mieszczę się w swoim zasięgu ruchu, a nie chcę ułatwiać przeciwnikowi mierzenia swojego zasięgu szarży w ten oddział.

3. Faza strzelania. Mój oddział Glade Guards strzela do ustawionego naprzeciw oddziału kuszników DE - na oko stoi ode mnie o 23-25". Czy mogę odmierzyć swój maksymalny zasięg 30" na miarce, obrócić ją drugą stroną i pokazać przeciwnikowi, że mój oddział jest w zasięgu, ale tym samym uniemożliwić mu ułatwienie decyzji, czy w swojej turze powinien ruszyć swój oddział, czy nie by być w zasięgu strzału do moich GG ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1) mozesz nie mierzyc tej odleglosci
2) mozesz nie mierzyc jesli oddzial mogl marszowac i nic nie wplywa na ten ruch
3) jeli strzelales lucznikami i bylo jasne, ze maja zasieg i, ze nie maja krotkiego to nie musiales mierzyc wogole. Ew. zrobic tak jak powiedziales mogles

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Jak zwykle dzięki za ultra prompt response Shino !

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

szybkie i latwe pytanie:

AAAAC
-SS


A- lucznik
C- czempion luczników
SS-smok

czempion stoi na końcu oddzialu,
smok szarzuje, styka się z 4 lucznikami, z czempionem nie, czempion nie jest w walce, challanga rzucić nie moze, prawda?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie może

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja o tym wiem, ale komuś trza udowodnć :D :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

czyli champion zawsze musi base to base żeby się challangować?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zielonatrawa pisze:czyli champion zawsze musi base to base żeby się challangować?
musi być w combacie :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Kilka pytań.

1. Jeśli bohater wykupywany jest na monsterze, bądź rydwanie, to jak jest z punktami końcowymi. Jeśli dajmy na to rydwan zostanie zniszczony, ale bohater nie straci żadnego Wounda, to odlicza się jakieś punkty? A co w przypadku gdy bohater zostanie zabity, a rydwan bez szwanku, analogicznie do monstera.

2.
:arrow:
:evil: :^o :shock: :shock: :D :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: _____ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:evil: - pieski
:arrow: - herald
:^o - rydwan z goblińskim bahaterem
:shock: - orki
:D - chempion orków
:mrgreen: - bloodletersi, dwa osobne oddziały

Teraz pytanie, herald wzywa do pojedynku, można przyjąć pojedynek chempem orków? na moją logikę tak, bo to wszystko jedna walka.

3. Sytuacja jak wyżej, ale przed szarżą piesków, bohater na rydwanie ma talizman, który nie pozwala korzystać z warda wszystkim w styku podstawkami. Lecą hity z impetu, później bohater, załoga i wilki, ranimy powiedzmy 9 bloodletersów, ilu z nich nie korzysta z warda? Tylko czterech pierwszych? Bo ci się strikte stykaja z rydwanem, a może wszyscy zranieni? Następnie ataki z orków, jeśli rydwan wybił cały pierwszy szereg z blodziów po lewej, to czy te orki które się stykały z nimi, mogą wypłacić swoje ataki nadal, czy też muszą bić w tych po prawej. A jeśli mogą w tych po lewej, to jak z wardami? jeśli choć jeden blodzio styka się i z orkiem i z rydwanem.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2010, o 18:39 przez Brygu, łącznie zmieniany 1 raz.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Brygu pisze:Kilka pytań.

1. Jeśli bohater wykupywany jest na monsterze, bądź rydwanie, to jak jest z punktami końcowymi. Jeśli dajmy na to rydwan zostanie zniszczony, ale bohater nie straci żadnego Wounda, to odlicza się jakieś punkty? A co w przypadku gdy bohater zostanie zabity, a rydwan bez szwanku, analogicznie do monstera.
Jak rydwan zostanie zniszczony a Postać żyje to przeciwnik dostaje punkty tylko za rydwan. Podobnie (acz odwrotnie) jest w wypadku, gdy Postać zginęła a rydwan jest cały.

Zablokowany