Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Solider »

A to skurczybyk, we dwoch mnie urabiali i urobili, rozumiem, ze znajde to w pojedynkach, jak sie spotkamy to mu to wcisne w...

czlowiek uczy sie cale zycie, aby drugiemu nie ufac. ;)

Dzieki za wyprowadzenie z bledu.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

rappar
Warzywo
Posty: 18

Post autor: rappar »

Od czego zacząć kolekcjonowanie Imperium - jakie jednostki będę wystawiał ZAWSZE?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Otóż zawsze będziesz musiał wystawić coś z sekcji CORE. Gram imperium już kilkanaście lat i na przestrzeni edycji grywalne core zmieniały się właściwie co edycję warhammera, zatem nie potrafię powiedziec co będziesz wystawiał ZAWSZE, ale mogę podpowiedzieć co na obecne stoły się nie zmarnuje:
- knightly orders (ci panowie to w tej chwili najczęściej są w rozpiskach),
- archers,
- soldiers of the empire (czyli najogólniej mówiąc piechota z której skleisz sobie halabardników bądź spearmenów).
Tutaj zależy czym będziesz chciał grać. Ja np. preferuję w tej chwili grę na halabardnikach . Natomiast większość graczy gra na 15 i więcej rycerzach. Sam odpowiesz sobie na pytanie czym wolisz grać, co wolisz sklejać i malować :)

Poza tym, na pewno nie zmarnują się DZIAŁA! O to jest jedyna jednostka od wszystkich edycji, która jest zawsze skuteczna :) Jak powiedział pewien Nuln Engineer "There are no problems that cannot be solved with cannons".

Poza ww. na pewno przydałby Ci się Steam Tank oraz charakterowie: ze dwóch magów na piechotę (ew. na koniach jeśli planujesz grać rozpiską opartą na kawalerii), jakiś hero/lord na koniku (ew. dokupisz do niego pegaza z bretonni) i BSB na koniku.

I właściwie to tyle. Resztę już sam wymyślisz jak trochę pograsz :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Solider pisze:A to skurczybyk, we dwoch mnie urabiali i urobili, rozumiem, ze znajde to w pojedynkach, jak sie spotkamy to mu to wcisne w...

czlowiek uczy sie cale zycie, aby drugiemu nie ufac. ;)

Dzieki za wyprowadzenie z bledu.
To do zobaczenia za tydzień w sobotę na trunieju we Wrocku :) My w Feniksie wałujemy, ale niezamierzenie.

Co do obowiązkowych jednostek, to warto to też pomyśleć o Hellstorm/Hellblaster - to też na zmianę było mocne w różnych edycjach.
6 - blaster
7 - storm
8 - blaster wrócił do łask (ten z inżynierem, rzecz jasna :) )

Zestaw jest tak ładnie skonstruowany, że bez problemu może złożyć wymienną górę i wymiennie tworzyć Hellblaster/Hellstorm

Co do Armaty, to z tego samego można bardzo prosto zrobić wymienną lufę, aby zamieniać na moździerz. Po prostu radzę nie sklejać, bo może w przyszłości Mortar wróci do łask...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Zestaw jest tak ładnie skonstruowany, że bez problemu może złożyć wymienną górę i wymiennie tworzyć Hellblaster/Hellstorm

Co do Armaty, to z tego samego można bardzo prosto zrobić wymienną lufę, aby zamieniać na moździerz. Po prostu radzę nie sklejać, bo może w przyszłości Mortar wróci do łask...
Dokładnie. Właśnie oczyszczałem części do hellblastera/rakiet i zauważalna jest możliwość zastosowania wymiennej góry z głównym uzbrojeniem. Wielkie dzięki za info odnośnie cannona i moździerza :) Ewidentnie opłaca się w takim razie nie kleić wymiennych elementów :)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

W zestawie hell jest to o wiele prostsze.

W cannon/mortar trzeba pokombinować. W moim przypadku stalowe zaczepy/klamry - jak kto to nazywa są przyczepiane na magnesy. W ten sposób albo wsadzam jedną z opcji
- działo od cannona
- moździerz z pudłem, które lufę podtrzymuje (oba akurat skleiłem).

Awatar użytkownika
terorystaxxl
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: terorystaxxl »

Trafienia w cc w steam tanka wchodzą automatycznie i tylko trzeba rzucać na zranienie bo nie wiem,a coś takiego mi się o uszy obiło?
Imperium
Włocławek

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

terorystaxxl pisze:Trafienia w cc w steam tanka wchodzą automatycznie i tylko trzeba rzucać na zranienie bo nie wiem,a coś takiego mi się o uszy obiło?
Tak było w 7 edycji. Teraz bierzesz ws inżyniera.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

może mnie ktoś objaśnić co oznacza że w nowym faq pisze ,że atak gołębia jest atakiem specjalnym jak banshe?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Q: Is the pigeon bomb classified as a Missile Weapon as opposed to a
special attack that occurs during the Shooting phase (like the Tomb
Banshee’s Ghostly Howl)? (p31)
A: Yes.
A to nie oznacza, że jest Missle Weaponem w przeciwieństwie do Specjal Ataku np. Banshee?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nic nie oznacza, źle to zrozumiałeś. FAQ mówi, że gołąb jest zwykłym misslem w przeciwieństwie do Banshee Howl.


Ale jest jeden dobry zapisek w nowym FAQ: wyraźnie napisali, że innate bound spell się nie wyczerpuje lecz po prostu nie może być więcej użyty do końca tej tury.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Does the War Altar of Sigmar confer the Stubborn special rule to any character mounted upon it?
No
A co niby zmienia ten zapisek? Bo jak dla mnie to jest całkowicie bez sensu.

I jeszcze z raczej niekorzystnych zapisków to ten odnoszący się do inżyniera. Jeszcze bardziej niegrywalna rakietnica.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Tak a propo skladania z jednego zestawu 2 maszynek. Oczywiscie mozna zlozyc dwie wymiennie, ale wolabym zlozyc obie a nie na wymiane. Jasne ze niegra sie teraz rakietnica ale w sumie jak co jakis czas gra sie spore bitwy fajnie wystawic i to i to:) Wiec proponuje troche popracowac i zrobic obie maszynki:) spokojnie sie da:)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Wystarczy na ebayu kupić koła i stelaż ;)

Awatar użytkownika
terorystaxxl
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: terorystaxxl »

Demisie jak wypłacają wspierające?Czy tylko wypłaca 1 atak rycerz czy demisie (niby wielkie zwierzęta ale jednak kawaleria potworów bo mają rycerzy)wypłacą też swoje ataki czy nie?
Imperium
Włocławek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Tylko rycerze wypłacają ataki wspierające.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

vampire1308
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: vampire1308 »

mam takie podstawowe pytanko. Barding na Demigryfach ogranicza im ruch z 8 na 7 czy nie??

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Macias pisze:
Does the War Altar of Sigmar confer the Stubborn special rule to any character mounted upon it?
No
A co niby zmienia ten zapisek? Bo jak dla mnie to jest całkowicie bez sensu.
Że Altar nie daje Lektorowi zasady stubborn, zatem jeśli Altar zginie to Lektor już nie jest stubborn.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

vampire1308 pisze:mam takie podstawowe pytanko. Barding na Demigryfach ogranicza im ruch z 8 na 7 czy nie??
Noo tak.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

vampire1308
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: vampire1308 »

dziękuję za odpowiedź i jeszcze jedno pytanko. jeżeli rzucam jakąś modlitwę na odział nr to czy odział nr2 znajdujący się do 3 cali też otrzymuje wsparcie z modlitw???

ODPOWIEDZ