Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Quaki »

Już to przerabialiśmy na forum wcześniej. To że nie możesz strzelić wynika już samo z Move or Fire jakie mają nasi strzelcy.
W wordingu runy jest "units that move in this way cannot shoot in the shooting phase". Jakby mądrale z GW napisali "moved" byłoby wszystko doskonale wiadomo - a tak brakuje jednej literki i wcale nie jest to jasne... Ale jeśli dobrze pamiętam, Kudłaty stwierdził że można czyli u nas można :]

GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: GromTG »

Wracając do tematu Slayera z RoMight to wg mnie atakując czołg ma on S8. W zapisie zasady Slayer jest jasno napisane, że podnosi mu S zawierającą bonusy z broni.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

zasade slayerow stosuje sie przed wszystkimi innymi.
czyli bedzie S10.
@gromTG
napisales sprzeczne rzeczy. bo raz piszesz, ze ma S8 a pozniej, ze podnosi mu S zawierajaca bonusy z broni.
runa zwiekszajaca S jest wlasnie bonusem z broni.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: GromTG »

Nie napisałem sprzecznych rzeczy tylko jako skrót myślowy. Już rowijam. W zasadzie napisane jest:
"When rolling to wound, a Slayer's Strenght, including any modifiers for weapon (eg a great axe), is increased until it is equal to the toughness of his opponent, up to a maximum strenght 6."
Czyli (wg mnie) zabójca ma S4, przeciwnik T5+, więc z zasady runy dublujemy S zabójcy do S8 (bo to są zasady broni) co przekracza 6. No i nie ma już modyfikatora wynikającego z zasady slayer.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

a ja z innej beczki- zanim kupie/nie kupie flame canona to powiedzcie czemu nikt na nim nie gra?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

loko pisze:a ja z innej beczki- zanim kupie/nie kupie flame canona to powiedzcie czemu nikt na nim nie gra?
bo zmienili zasady strzelania dla FC i brać krasnoludzka jest zadąsana na GW i w odpowiedzi rzadko wystawia go na stół :lol2:

tak czy siak, kiedyś strzał polegał na zdecydowanie większym zasięgu FC, teraz jakoś średnio za te pkty się opłaca go wystawiać... mowa o turniejach
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Na innym forum był taki komentarz:
" w I turze nie bo nie ma zasięgu
w II turze jeszcze nie bo nie ma zasięgu
w III turze już nie bo został zaszarżowany przez jakiś śmieć albo klocki są już w CC "
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@GromTG
masz racje.
pomylilem sie gdyz zasade slayerow stosuje sie po wszystkich innych. (tak tez zawsze gralem. nie wiem czemu na forum wpisalem odwrotnie).
gdyz najpierw jest:
- standardowa sila slayera -> zwiekszenie sily slayera z przedmiotow (w tym magiczne bonusy) -> jesli nadal nie ma wyrownania sily z tafem (max do 6) to zwieksza sie z zasady slayerow.
bedzie S8.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Irek_Dwarf pisze:Na innym forum był taki komentarz:
" w I turze nie bo nie ma zasięgu
w II turze jeszcze nie bo nie ma zasięgu
w III turze już nie bo został zaszarżowany przez jakiś śmieć albo klocki są już w CC "
To moje :mrgreen: chyba na Hlosie. Ale taka jest prawda. A jak raz udało mi się wystrzelić w coś co było blisko to wyrzuciłem Misfire i 1 =D> Odstawiłem wtedy Flame cannon na półkę i pod nim karteczkę "nie ruszać do czasu gdy jakiś nie-kretyn z GW przywróci normalny zasięg strzału tej maszynie".

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

By ugrywalnić FC nawet niekonieczne by było zwiększenie zasięgu ale wystarczyłoby zmniejszyć koszt (przy obecnych zasadach strzelania to do jakichś 60-70punktów) i już by się go oplacalo przy czysto defensywnych rozpach wystawiać. Bo jak na razie to za cenę FC mamy solidnie orunowaną klopę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

zasięg by wystarczył, a koszt 60-70 było by lekkim przegięciem. za cenę organ 2 FC. Dość solidne by to było
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

crovaxus pisze:a koszt 60-70 było by lekkim przegięciem
przy zachowaniu obecnych zasada strzelania myśle że nie. Ale to i tak tylko gdybanie, prawda jest taka że aż do następnego booka FC można sobie podarować (a i po nowej ed. nie ma pewności że sytuacja się zmieni :roll: :( )
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

mnie i tak najbardziej ciekawią te newsy ze Warki tansze o 1 pkt, Ironi mają być również tańsi i slayerzy maja mieć ward na 5+. Boje się tylko co nam zrobią z biednym żyrosem
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

crovaxus pisze:zasięg by wystarczył, a koszt 60-70 było by lekkim przegięciem. za cenę organ 2 FC. Dość solidne by to było
Za 75 punktów masz trzy salki, które mogą strzelić po marszu. Może i mniejsza siłą ale statystyka swoje robi :)

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Salamandra jedna kosztuje 65 albo 75 punktów. Nie wiem skąd wziąłeś salki po 25pkt.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

noooo 25 pkt za salkę....wszystko przy tym wymięka =D>
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

crovaxus pisze:mnie i tak najbardziej ciekawią te newsy ze Warki tansze o 1 pkt
jakas kpina :/ mam nadzieje, ze to sie nie sprawdzi
warrior z dwurakiem ma kosztowac 9 a taki marauder khorna z dwurakiem 5 pkt. z markiem khorna (przy liczbie 30 w unicie) kosztuje 6 pkt.
przy czym marauderzy maja takie same WS jak i S, T gorszy ale maja frenzy co daje wspolczynnik A lepszy o jeden oraz ItP.
40 khornowych marauderow sklada z palcem w nosie 40 longbeardsow z dwurakiem (przypomne, ze jeden kosztuje 13 pkt). przy dobrych rzutach walka moze byc rowna.
warriorami to bym sie bal zaszarzowac na nich od przodu, co najwyzej od flanki/tylu.

co do slayerow to mam wrazenie, ze bedzie to mirror chopasow.
WS 6+ ktory bedzie mogl byc poprawiony na 5+ jesli wejdzie tam jakis heros z odpowiednim przedmiotem.
chociaz mam nadzieje, ze sie myle :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

X.Maciek pisze:Salamandra jedna kosztuje 65 albo 75 punktów. Nie wiem skąd wziąłeś salki po 25pkt.
Źle napisałem :oops: . No ale za koszt żyrka wchodzą tak czy owak dwie salki, co jest nieporównywalnie lepsze, zwłaszcza że ich łezka trafia normalnie.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

opłacalność opłacalnością, ale realnie salamandra zieje ogniem, a Żyro dmucha wrzącą para... więc raczej trafianie wg fluffu jest ok... koszt no cóż, może taki wysoki bo to jedna z bardziej zaawansowanych maszyn... marudzicie - jak ktoś chce grać to i tak będzie grał ;)

a gdybajki co do nowego booka też bez sensu... wiadomo, że będzie, domysły, że do końca 2012 i tyle... cierpliwości krasnoludy... w końcu jesteśmy z tego znani... ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Panowie nie ma sensu porównywać kosztu jednostek w różnych armiach. Każda armia to zupełnie inna strategia i koszty są do tego dostosowane. Gdyby krasnoludy miały w corach jakiegoś śmiecia po 2pkt za model to nie dałoby się wygrać z nimi bitwy. Park maszynowy + gwarancja że nikt do tych maszyn nie dojdzie.

W chaosie jednostki i bohaterowie mają bardzo duże koszty punktowe. Taki maruder za 5pkt to pewnego rodzaju wyrównanie. Ale pamiętajmy że w chaosie nie ma żadnego strzelania. Jednostki chaosu można odginać bez żadnego problemu. I nie oszukujmy się że oddział maruderów nie dojdzie do strefy rozstawienia krasnali.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

ODPOWIEDZ