demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gołąb_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Battleground Chodzież

Re: Start na 2400 punktów

Post autor: Gołąb_ »

12 flamerów to raczej tylko w domu wystawisz, na większości turniejach jest max. 1 oddział ;)

Pozdrawiam
ten podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

no to 6 flamerów - super jeszcze taniej będzie :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Gołąb_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Battleground Chodzież

Post autor: Gołąb_ »

No taniej to nie wiem, nocniki raczej nie przejdą jako Pinki ;) chyba, że jakieś fajne konwersje :)
ten podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

przejrzyj temat o konwersjach jest tam fajny oddział. Jako, że najchętniej wystawiłbym armię na samym slaneshu a niestety słabo z tym, będę ją mieszać z khornem, dlatego Horrory są z nocników żeby było budżetowo tanio i będę je wystawiać tylko w ostateczności. Fiendy to też konwersje w tej opcji budżetowej
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ja nie lubie tzeentzcha więc wystawiam 10-15 horrorów z heraldem i tyle no i flamery :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Przejrzeliśmy trochę to forum i wydedukowaliśmy, że gra się a jakichś bogach. Przejrzeliśmy stronę GW i najbardziej podobają jej się figurki Slaanesha potem Tzee... ( nie wiem jak się to pisze ). Co i w jakich ilościach zakupić na rozpiskę 2400 na tych 2 bogach? Nie mogłem w dziale z rozpiskami znaleźć takiej konfiguracji.
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

nie ma takiej konfiguracji, bo mega kotem to ona nie jest. Zatem musisz mieć 30 demonetek 6 fiendów 30 horrorów 6 flamerów 10 furii dużego demona i heraldów. i może jeszcze 30 demonetek ?

w miarę dobra rozpa to ta z battle reporta z nr 2 młotkowego.

prawie 30 demonetek
prawie 30 bloodletterów
10 horrorów
6 flamerów
10 furii
4 fiendy
GUO


chyba o niczym nie zapomniałem.

Problem jest taki, że jesteśmy skazani na bloodletterów bo są poprostu najsilniejszą tą coreową piechotą wg mnie imo.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Booxi pisze:nie ma takiej konfiguracji, bo mega kotem to ona nie jest.
No nie jest, ale z tego co zrozumiałem, Samurajowi i jego drugiej połówce chodzi o klimat (szacunek) a nie wymiatanie. Wiec spokojnie moga coś pokminić. Z dobrym boostem z magii tak całkiem warzywne to nie będzie.
Booxi pisze:Zatem musisz mieć 30 demonetek 6 fiendów 30 horrorów 6 flamerów 10 furii dużego demona i heraldów. i może jeszcze 30 demonetek ?
No i jakieś złożenie jest. :) Można spróbowac bez graeater, wtedy nie ma dużego i oczywistego celu - ale to jeszcze bym sobie sam spiał w AB jak wychodzi. :)
Booxi pisze:Problem jest taki, że jesteśmy skazani na bloodletterów bo są poprostu najsilniejszą tą coreową piechotą wg mnie imo.
Ale nie ma potrzeby grać na najsilnieszej obecnie piechocie, jeśli chodzi o klimat! :) Całą 7 edycję grałem bez thirstera i letterów, pod koniec grałem bez greatera, a wyniki były co najmniej satysfakcjonujące.

Samurai - popróbujcie coś pograć na jakichś swoich patentach zanim (o ile) skopiujecie kolejny forumowy schemat. :) Pomysł Slaanesh plus Tzeentch jest dość ciekawy i z chęcią zobaczę jakąś rozpiskę, tudzież poczytam o jej dokonaniach. :)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Nie no, ja rozumiem że chodzi o klimat jednak pierwsze zdanie mojej wypowiedzi odnosiło się do przyczyny z jakiej taka rozpiska mogła się nie znaleźć na forum.


Ja mam zamiar testować rozpiski na kartonikach - Demony mnie strasznie jarają ale niestety figurki zbierać będę powoli. Jutro przedstawię wam moją rozpiskę na samym slaneshu. i Tylko flamerach z tzeentcha .

"Problem jest taki, że jesteśmy skazani na bloodletterów bo są poprostu najsilniejszą tą coreową piechotą wg mnie imo." no tak, PG przeze mnie przemówiło :oops: :oops: :oops:
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Wez do tego chociaz 1xHerald Tzee i 10xhorrory. DS+caly lore of life bedzie niezbedny, ewentualnie a moze nawet bardziej dla SLA lore of shadow. Bo demonetki z sila 3 to nie poszaleja.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

no, ale wtedy robi sie standard :D blodki, demonetki 10 horrorów 10 furii, 6 flamerów 3 fiendy .... i jeszcze pewnie guo do tego :P
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Booxi pisze:no, ale wtedy robi sie standard :D
Nie, no od jednego szadoła nie robi się standard. ;) Granie na klimacie nie zawsze oznacza tworzenie jakichś masochistycznych potworków. ;)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ludzie w demonach jest standard :)

GD (Głównie guo)
herald khorna
herald slaanesha
herald tzeentzcha z shadowem
10-15 horrorów
kloc BL
kloc pieknych pań
furie
flamery

jak ktoś lubi to wciska fiendy :) (albo scremery jak ja :) )
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Jarku, co chciałeś wnieść tym postem? :D

My doskonale wiemy że jest standard, Booxi nawet jego zarys rzucił powyżej, natomiast dyskusja trwa o tym, jak grać bez niego. :)
Podrzuć lepiej jakis pomysł Samurajowi na rozpę Slaanesh plus Tzeentch. ;)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

demonetki 2 klocki
herald slanesha (2 lub 3)
Keeper z regeneracja ran
herald tzeentcha z shadowem i scrollem
10 horrorów
6 flamerów
furie
reszte zapchać fiendami
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

no proszę widze, że nie musiałem się wysilać nad standardem. Myslałem, myslałem, wchodze na forum. Czytam, a tu moja rozpa :P Choc zamiast GUO wole 2 kloc BL :D a reszta mega standard :mrgreen:

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

A Slaanesh i Khorne byli by lepsi? Bo 2 połówce Khorne też podpasował bardzo :)
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Prawie zero magii (chyba że coś tam ze Slaanesha weźmiesz), ale walka lepsza. Tylko klimat leży i kwiczy, bo to dwaj najwięksi wrogowie, ale kto by się w tych czasach klimatem przejmował. ;)
Osobiście Tzeentch mi się bardziej p0odoba niż Khorne, choćby ze względu na modele i możliwości konwertowania.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Głównie chodzi o demonetki :) Ten duży bydlak od Slaanesha też bardzo jej się podoba, na co już zapowiedziała, że nie ma opcji by dotknęła Pink Horrorów :P A nie można zrobić Slaanesha/Khorna + Tzee :D?
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

oczywiście, że można :) ale wtedy wracamy do standardowej rozpiski o którą tutaj jest tyle wojen :)
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

ODPOWIEDZ