ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Re: ETC 2012

Post autor: Laik »

Dzieki Domin:-). jezelj bsb nie traci luku to zyskujemy 10 pkt w rozpisce:-)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Ja bym zapytał się inaczej...
Co z kindredami dla BSB? Wiem, że ciężko nazwać to ekwipunkiem choć chyba pod to podchodzi... :-k
Chciałem się też zapytać o kwestię podniesioną przez Gremlina u nas w temacie:
Gremlin pisze:
It is correct that Eternal guards has the 5+AS regardless. However, for characters of the eternal kindred can still benefit from the rules that eternal guards have AS LONG as he doesn't wear magic armor/weapons. This is stated in the faq and adopted in the ETC faq as well. This is the official GW faq:

Q: May a character from the Eternal Kindred take additional armour or weapons and still benifit from the Eternal Guard Fighting Style? (p68)
A: Yes.

I honestly thought you had just forgotten to add LA since you already stack the armour save with mount AS and mundane shield AS.. (currently goes down to 3+AS)

Cheers!
/Ola
źródło : upptagg - Arromanche
Shino, Panowie?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Spoko, polecam również drugi równie oficjalny dialog:
-słuchaj czy jak wezmę EGFS i dołożę magiczny pancerz to ten magiczny pancerz sumuje z tym 5+?
-Nie,
-aha
Wszelkie tego typu dywagacje nie poparte oficjalnym FAQ są jak napisy z kapsli pod tymbarkiem, poprawiają humor ale nie są źródłem zasad.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Dlatego pytam ;]
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

Vampire Counts
Master of black arts & blasphemous tome upgradeare 1pd each. 0- 3 etheral units (incl. Heroes). 0-2 red fury and/or quickblood abilities. 0-4 howls (death shriek counts as 2). 0-1 Terrorgheist , a max of 4 flying units, max 15 mounted characters and black knights combined

a max of 4 flying units - to odnosi się również do herosów?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Patrząc po dopisku przy eterykach na 90% nie, ale poczekajmy na odpowiedź Shino bo nie wykluczone że mógł się między edycjami wording zmienić.

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

shino powiedział, że też ale może sam nie wie co uchwalił :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

characterzy sie licza a hovery nie.

@pasiak nie sugerowalbym sie tym co pisze typ robiacy plik do ab.

Niemniej jak kudlaty napisal.

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

No to słabo. Ładną rozpiskę miąłem Crus mi zrobił :cry: głupi Duńczycy głupi :evil:oni be

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Mi tam już to zobojętniało, zmiany jak zmiany.
Moich armii to nie rusza, ani jednej, ani drugiej.

Never jakieś dziwne rzeczy piszesz albo ja to dziwnie odbieram.


Jedna wypowiedź mnie tylko znowu powaliła:
Marys pisze:Nie wiem o co chodzi z tym marudzeniem graczy ogrów. Przecież bez tych pocięć ta armia była gięta okrutnie. To jest drużynówka. Nie może być tak, że na każdą armię jest odpowiedź, tylko ogry mogą brać wszystko i maski zakładać. Teraz też się da fajnie grać i ten najnowszy draft nie rusza mojej rozpiski wcale. Na Euro ogry ciągle są mocnym kandydatem do składu, więc nie kumam marudzenia.

Maryś to, że TY jesteś dobrym graczem to nie znaczy, że ogry były bez cięć przegięte.
Rozumiem tez Twoja wypowiedź w kontekście wyboru składu typu "chłopaki, mnie cięcia nie bolą", ale tego, że ogry są czy były przegiętą armią nie zrozumiem nigdy, ale trudno. Doczekaliśmy czasów, o których mówił kiedyś Kotlet ;)
Swoją drogą chętnie zagram jakiegoś challanga kiedyś z Tobą, bo chciałbym się faktycznie o tej sile przekonać.
IMO najbardziej o sile armii zaważył fakt pocięcia daetha i shadowa, a nie jakieś jej samoistne przegięte zasady.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Mamy 8 edycje Kalafior, a w ograch oprócz obniżenia kosztów ironguta o 5pkt pojawiły się sabertustki, mournfangi i ironblastery oraz poprawiło się kilka zasad, to że nie ogarniasz jakiejś armii i patrzysz na nią z perspektywy poprzedniego booka jeszcze o niczym nie świadczy.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Najlepsze jest jednak to:
Cauliflower pisze:Mi tam już to zobojętniało, zmiany jak zmiany.
Moich armii to nie rusza, ani jednej, ani drugiej.
A zaraz potem to:
Cauliflower pisze:
Jedna wypowiedź mnie tylko znowu powaliła:
Marys pisze:Nie wiem o co chodzi z tym marudzeniem graczy ogrów. Przecież bez tych pocięć ta armia była gięta okrutnie. To jest drużynówka. Nie może być tak, że na każdą armię jest odpowiedź, tylko ogry mogą brać wszystko i maski zakładać. Teraz też się da fajnie grać i ten najnowszy draft nie rusza mojej rozpiski wcale. Na Euro ogry ciągle są mocnym kandydatem do składu, więc nie kumam marudzenia.

Maryś to, że TY jesteś dobrym graczem to nie znaczy, że ogry były bez cięć przegięte.
Rozumiem tez Twoja wypowiedź w kontekście wyboru składu typu "chłopaki, mnie cięcia nie bolą", ale tego, że ogry są czy były przegiętą armią nie zrozumiem nigdy, ale trudno. Doczekaliśmy czasów, o których mówił kiedyś Kotlet ;)
Swoją drogą chętnie zagram jakiegoś challanga kiedyś z Tobą, bo chciałbym się faktycznie o tej sile przekonać.
IMO najbardziej o sile armii zaważył fakt pocięcia daetha i shadowa, a nie jakieś jej samoistne przegięte zasady.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Dębek jak zwykle na posterunku :wink:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

All BSBs can take all the Equipment, their unit type has acces to as if they weren't BSBs.
Czy to oznacza, że BSB może wziąć ekwipunek magiczny do 50pkt (jak normalny heros) i do tego jeszcze magiczną szmatę dajmy na to za 70pkt?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dębek, czepiasz się :wink:


Kudłaty, faktycznie w Wawie wielu ogrowych graczy nie mamy, ale z tymi co są grałem nie raz. Grałem też z Fisherem czy Manfredem, którzy ogólnie dają radę.
Po prostu póki co nie uznaję ogrów jako jednej z najlepszych armii, może jak ktoś mi nimi wklepie to zmienię zdanie, ale póki co tak się nie stało. To po prostu moje zdanie.
Tak samo jak np. Dębek uważa, że bretonnia to najbardziej zbalansowana armia, tak ja uważam, że ogry nie są przegięte i tyle. I nie mówię, że są słabe jak te z 7 edycji, są po prostu dobrą armią, która ma kilka zalet, ale ma i swoje wady.

O fakcie pojawienia się tez o przegiętości ogrów świadczy przycięcie daetha i shadowa.

Naprawdę żałuję, że na majówkę wyjeżdżam i nie będe mógł Ciebie czy Marysia zaprosić na sparing i może po nim przyznał Wam rację ;)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Tak samo jak np. Dębek uważa, że bretonnia to najbardziej zbalansowana armia, tak ja uważam, że ogry nie są przegięte i tyle.
Nie mieszaj mnie w swoje PRowe gierki. :wink: Breta jest słaba i powinna dostać +200 pkt. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Cauliflower pisze:...
Taaaa i ten mój duży mag wysadzający się w 1 turze z 2 kostek :D

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Dębek pisze:
Tak samo jak np. Dębek uważa, że bretonnia to najbardziej zbalansowana armia, tak ja uważam, że ogry nie są przegięte i tyle.
Nie mieszaj mnie w swoje PRowe gierki. :wink: Breta jest słaba i powinna dostać +200 pkt. :mrgreen:
Popieram to, breta jest slaba i nalezy jej sie dodatkowe 200pkt :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jasne... :twisted: WOCH też jest słaby z takimi ograniczeniami... ja też chce 200 pkt. :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ