Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Pocisk »

Nie - przżucają w turze, w której wychodzą, więc w Twojej już nie

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Jeśli chce skorzystać z warda jakiego ma przeciwnik za pomocą amuletu, to muszę w tym momencie mieć jego AS czy mogę mieć swojego?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

niestety zawsze uzywasz cudzego.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Pytanie o test animozji. Nie wykonują testu jednostki o liczebności mniejszej niż 5 modeli i machiny wojenne i rydwany. Nasze machiny mają 3 goblinów obsługi, lobber i chucka z bully,m 4 - a jeśli "podrzucę" im jeszcze np. szamana (5 modeli) to nadal nie muszą rzucać na animozję?
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Nie... :)

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

LuciusII pisze:Pytanie o test animozji. Nie wykonują testu jednostki o liczebności mniejszej niż 5 modeli i machiny wojenne i rydwany. Nasze machiny mają 3 goblinów obsługi, lobber i chucka z bully,m 4 - a jeśli "podrzucę" im jeszcze np. szamana (5 modeli) to nadal nie muszą rzucać na animozję?
Oi,
strona 16 armybooka. Testu animozji nie wykonuja: Maszyny wojenne i Rydwany. (a takze oddzialy w CC, uciekajace...)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

mam zalozmy 10 savagy ze spearami. orki z 2 szeregu oddaja 2 atakami czy 1?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

:roll:

dwoma

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

ninjaska pisze:
LuciusII pisze:Pytanie o test animozji. Nie wykonują testu jednostki o liczebności mniejszej niż 5 modeli i machiny wojenne i rydwany. Nasze machiny mają 3 goblinów obsługi, lobber i chucka z bully,m 4 - a jeśli "podrzucę" im jeszcze np. szamana (5 modeli) to nadal nie muszą rzucać na animozję?
Oi,
strona 16 armybooka. Testu animozji nie wykonuja: Maszyny wojenne i Rydwany. (a takze oddzialy w CC, uciekajace...)
Zanim zadaję pytanie na forum najpierw sprawdzam armybook. Chodziło mi czy 3 załogantów + czwarty bully + szaman nie są już traktowani jako jednostka składająca się z 5 modeli - czyli taka co zdaje animozję. W naszym ab jest sporo nieścisłości, zastanawiałem się czy wypunktowanie ze s 16 należy traktować jako: 1 jednostki uciekające, 2 związane walką itd. a co za tym idzie zasada z pkt 3 "5 i więcej modeli" jest ważniejsza od pkt 4 (machiny/ rydwany) czy też zasadę późniejszą (pkt 4) stosuje się przed zasadą wcześniejszą (pkt 3)

Gram z ludźmi którzy lubią "drążyć" w zasadach. Więc Twoje wyjaśnienie poszerzone o nr strony mi nic nie daje. Mam nadzieje że wyjaśniłem Ci tok mojego myślenia i następnym razem będziesz bardziej precyzyjny.

Dzięki Undead84 za odpowiedz.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Army Book Orcs&Goblins pisze: All of your units on the table are subject to Animosity, except:
- Fleeing units.
- Units in close combat.
- Units of fewer than five models.
- War machines and chariots.
- Units of snotlings, trolls, Giants and Black Orcs.
Nie, nie testują bo:
Army Book Orcs&Goblins pisze: ...characters do not test for Animosity if they are alone. If they have joined a unit, they are bound by that unit's Animosity test and must act accordingly.
Więc skoro maszyna nie testuje, to bohater w niej też nie. Jedyny wyjątek to generał krzyczący waagh w maszynie. Tego już nie będe cytował.

Wszystkie zasady są równorzędne w tym przypadku. Matematycznie należałoby wstawic między nie lub. Czyli: spełniasz jeden warunek => zdanie jest prawdziwe => nie testujesz animozji.

Mam nadzieje, że teraz wsio jasne. Znam ludzi, którzy drążą w zasadach i jesli o to chodzi to AB orków jest jednym z AB, które mają jak najmniej błędów tego typu.

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

Amulet of Protectyness, wszyscy wiemy co on robi, więc jeśli obrażenia zadaje mi np. łucznik to również mam jego AS lub WS? W podręczniku nie pisze że działa w walce w wręcz, tylko że od modelu zadającego woundy. Dobrze myślę?

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Niestety ale tak, będziasz AS i Ward łucznika który wbił ci ranę.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

W polskiej wersji podręcznika jest napisane.

"Kiedy właściciel amuletu odnosi ranę, ma prawo do skorzystania z takiej samej Ochrony Pancerza i Magicznej Ochrony, jaką dysponuje ten, kto ranę tę spowodował."

Sądzę ze może skorzystać ale nie musi. Z angielskiego jestem kiepski ale tam jest chyba napisane że może liczyć na taką samą ochronę magiczną i pancerza jak zadający ranę.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Sprawdziłęm masz rację, ma prawo ale nie musi, w angielskiej i polskiej wersji(mam oba) nie ma że musisz lecz możesz.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Mam pytanko. Sytuacja wyglada tak fanlo przebiega przez 2 fanola. Zdejmuje automatycznie 2 modele bo sie "rozbijaja" czy rzucam na ilosc atakow i takie tam. Druga rzecz 1 fanol stoi przed moimi BO koles szazuje na mnie szczurami (nie pamietam co to bylo ale mialo frenzy) co sie dzieje z fanolem przebiega przez jego oddzial i zatrzymuje sie za nim czy zostaje zadeptany i zadaje 2k6 hitow? Ogolnie fanatycy sa dla mnie troche dziwni jesli chodzi o zasady wiec wole sie upewnic.
Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

When the bearer of this amulet is wounded, he counts as having the same armour save and ward save as the model that coused the wounds
Nie mam pojęcia jak wy tu znaleźliście, że można sobie wybrać ... w opisie fluffowym jest coś zbliżonego, ale on nie jest wyznacznikiem zasad.

Co do szarżowania na fanatyków to zarzucę Ci fragmentem zasady force of destruction:
Goblin fanatics cannot be charged
Więc nie można szarżować na nich, ale przez nich(analogia do tury gdzie są wypuszczani wydaje się słuszna) jak najbardziej.

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Czyli jak rozumiem zostaja oni przeniesieni za oddzial ktory szarzowal? Bo w podreczniku jest info ze jak oddzial konczy swoj ruch na fanolu to on ginie a w tamtej sytuacji on szarzowal przez niego wiec nie wiem .Prosze o pisanie do mnie "duzymi literami" nie zawsze wszystko jestem w stanie zrozumiec :P
Jeszcze jedna sprawa. Czy przeciwnik moze zdecydowac aby ruszyc sie tak by zatrzymac swoj oddzial NA fanatyku?
Obrazek

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

Deather pisze:
When the bearer of this amulet is wounded, he counts as having the same armour save and ward save as the model that coused the wounds
Nie mam pojęcia jak wy tu znaleźliście, że można sobie wybrać ... w opisie fluffowym jest coś zbliżonego, ale on nie jest wyznacznikiem zasad.
green pisze:W polskiej wersji podręcznika jest napisane.

"Kiedy właściciel amuletu odnosi ranę, ma prawo do skorzystania z takiej samej Ochrony Pancerza i Magicznej Ochrony, jaką dysponuje ten, kto ranę tę spowodował."

Sądzę ze może skorzystać ale nie musi. Z angielskiego jestem kiepski ale tam jest chyba napisane że może liczyć na taką samą ochronę magiczną i pancerza jak zadający ranę.
W polskim opisie jest ze ma prawo skorzystać a nie obowiązek. A z angielskim jak pisałem mam problemy i nie miałem książki, więc napisałem co zapamiętałem.

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

bardziej chodziło mi o post likaona
likaon pisze:Sprawdziłęm masz rację, ma prawo ale nie musi, w angielskiej i polskiej wersji(mam oba) nie ma że musisz lecz możesz.
gdzie ty tam znalazles zapis o mozliwosci wyboru, pozatym moge o czymś nie wiedzieć (FAQ itp.)

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Druga rzecz 1 fanol stoi przed moimi BO koles szazuje na mnie szczurami (nie pamietam co to bylo ale mialo frenzy) co sie dzieje z fanolem przebiega przez jego oddzial i zatrzymuje sie za nim czy zostaje zadeptany i zadaje 2k6 hitow?
Jak w zasadach, skoro kończą ruch na fanolu to dostają 2k6. :wink:

Co do 1 części to nie jestem pewien. Zawsze gram tak, że ich zdejmuję.

ODPOWIEDZ