Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
green666
Wałkarz
Posty: 54

Re: Początkujący....

Post autor: green666 »

Szukam armii defensywnej, z możliwością fajnej kontry. Które armie polecacie?

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

green666 pisze:Szukam armii defensywnej, z możliwością fajnej kontry. Które armie polecacie?

TK

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Może dokładniej byłoby określić możliwości w oddziałach. Takie Imperium też pewnie będziesz mógł złożyć w defensywny klocek z jakimś wypadowym oddziałem kawalerii :)
Nie nadają się chyba do tego armie krasnali, brety, beastmenów i wochu.

Raz
Plankton
Posty: 3

Post autor: Raz »

Witam i pozdrawiam.
Na co dzień jestem graczem karciankowym ale, chcę zacząć grać w bitewniaka i wybrałem WFB :)
Jak każdy początkujący mam problem z wyborem armii.
Z wyglądu wybrałem sobie: Lizardmenów, Demony i Moroczne elfy, powiedzcie mi proszę jak się nimi gra? Chodzi mi o rodzaj prowadzenia armii, jej sile i słabe strony. (coś na kształt kolorów w mtg, niebieski kontrola, czerwony full napór itd)

dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Ja wszystkim początkującym polecam zawsze 2 numer nieistniejącego już niestety, bezpłatnego magazyny Młotkowy. Tu masz link http://www.mlotkowy.org/Mlotkowy_nr2a.pdf Tam masz artykuł "Jak wybrać nową armię" polecam :)
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Demony bym skreślił na Twoim miejscu. Zbyt jednostronna armia i trzeba umieć / chcieć tak grać. Lizaki są w sumie bardzo ciekawe, dużo strzelania, silna magia, trochę lekkich jednostek i walnięcia. Delfy mają strzelanie jednostek i bolce (bolt thrower), jednostki lekkie i szybkie, fajne monstery. Ogólnie delfy są najnowszym army bookiem i póki co prezentują się przepotężnie dlatego to ich polecam ;). Zróżnicowania armia, ładne figurki, mocni jak cholera, magia przegięta itd. No i elfy... Ultra szybkie bicie.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Kap pisze:Demony bym skreślił na Twoim miejscu. Zbyt jednostronna armia i trzeba umieć / chcieć tak grać. Lizaki są w sumie bardzo ciekawe, dużo strzelania, silna magia, trochę lekkich jednostek i walnięcia. Delfy mają strzelanie jednostek i bolce (bolt thrower), jednostki lekkie i szybkie, fajne monstery. Ogólnie delfy są najnowszym army bookiem i póki co prezentują się przepotężnie dlatego to ich polecam ;). Zróżnicowania armia, ładne figurki, mocni jak cholera, magia przegięta itd. No i elfy... Ultra szybkie bicie.
U demonów możesz grać jak chcesz, jednostek masz od groma i do tego chyba wszystkie są grywalne. Lizakami trzeba więcej kombinować, taka partyzantka z dobrą magią i kowbojami, chociaż coraz częściej widzi się duże oddziały do walki. Co do DE to jest to nowy podręcznik, bez nie wiadomo jakich przegięć, dużo możliwości na ganie.
Demony są o tyle fajne, że w każdej bitwie może wydarzyć się coś dziwnego i nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć. Częściej wychodzi to na plus dla ciebie, niż dla przeciwnika :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Każda z tych amii ma to coś.
Lizakami moim zdaniem trzeba trochę więcej kombinować niż np.demonami, demony są twardsze i silniejsze ale mniej finezyjne :)
O nowych elfach się nie wypowiem ,bo z nimi za dużo nie grałem.

Raz
Plankton
Posty: 3

Post autor: Raz »

A jeżeli chodzi o siłę armii to jak wygląda teraz top 3?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

demony z pewnoscią są w topie (1-2 buildy), czego nie da się powiedzieć o LIZ.
DE są świeżo po wznowieniu, i trudno ferowac wyroki, ale wydają się być ładnie zbalansowana, solidna armią, i byc może będą w czołówce.

trudno byłoby porównywać armie do kolorów w Mtg, to nie jest takie oczywiste i ukierunkowane jak w mtg.
Prawie każda armia dysponuje elementami pozwalającymi na tworzenie rozpisek z różnym planem strategicznym.
Z tych armii, które wymieniłes, LIZ wydaja sie najbardziej elastyczne, mozna złozyć je na wiele róznych sposobów, i kazdy może byc solidny.

Demony tez sa bardzo róznorodne, jednak pewne rozwiązania są znacząco lepsze od innych, co powoduje, ze na scenie turniejowej jest mała różnorodność Demonów.

DE mają (z tego co wiem) swietne predyspozycje do bycia agresywną, ofensywna armią.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Lechu pisze:Nie nadają się chyba do tego armie krasnali
Jak na ten moment, to są właśnie najlepszą armią defensywną z kontrą :)]
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Mam problem z klejeniem metalowych figurek, nie chcą się kleić. Może ktoś pomóc?
Edit: a konkretnie z tym: Obrazek
Na WAMODA i klej Revella już próbowałem.
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ja metale kleję poxipolem i jest gicior. Podobno cyjanoakryl jest spoko, ale nie miałem jeszcze okazji spróbować, mówiąc szczerze...

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Bo metale to się najpierw pinuje ;)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Myślałem, że ta kwestia jest oczywista :P

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Jak używasz poxipolu to pinowanie jest zbędne, trzyma się twardo jak beton :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Co to jest pinowanie?
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

łączenie mczęści modeli/podstawki na "sztyft" tzn na drucik taki od spinacza np. wywiercasz w jednej części otwoerek i w następnej i wbijasz w to ten w/w "sztyft"

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Niektórzy lutują :)
Mi zawsze zwykła kropelka skleja.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja kiedys co parę dni kleiłem Gyrosa klejem do metali, ponieważ co chwilę odpadały mu łopaty(nawet przy przesuwaniu w szafce). Pewnego poranka klej sie skończył i została tylko kropelka - gyros stoi do dziś :D
Obrazek

ODPOWIEDZ