Blog VegaMStudio

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Zablokowany
VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Re: Blog VegaMStudio

Post autor: VegaMStudio »

Paczek pisze:Ale ten kolo kolorowy :)
Ork ok sam bym lepiej napewno nie zrobił ale wydaje mi sie ze bardziej pasuje ze skóry do mumii niz do orka (chyba ze to ma byc mumia orka :D) Nie za bardzo postrzepiona itp?
ork to praca na bieżąco brnąłem do bardziej "humanoidalnego" wyglądu niż zazwyczaj , wszystkie zmarszczki i ścięgna to moje wyobrażenie czarnego orka stad takie ubarwienie i tyle zmarszczek
co do drugiego wipa to fakt troszkę mnie wyobraźnia poniosła hehe ;p a tak na poważnie to jest troszkę kolorowy bo jasne kolory jako podstawa pod postarzenie glazami a ciemnych kolorów raczej bym nie przyciemnił /... druga sprawa ze fotka troszkę za jasna mi wyszła :)

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

To jest ork po francy.. :lol2:
Mi też nadal przypomina bardzie orka mumię, ale poczekam na efekt końcowy zanim go okrzyknę spec. boh. TK:)
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Obrazek


jeszcze tylko glazy z szarego i czarnego które nadadzą cień i zrównają niektóre przejścia (nie widoczne gołym okiem a na zdjęciu widać) , gęba z zębami i oczy (co nada kontrastu i twarz będzie wyraźniejsza) i myślę że skóra będzie gotowa , jak widać dodałem fioletu
co o tym sądzicie ?
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2009, o 10:56 przez VegaMStudio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Khunag
Chuck Norris
Posty: 395
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Khunag »

Nie przekonuje mnie ten fiolet w ogóle, wygląda jakby podkład prześwitywał.

Oprócz tego rewelka, bardzo fajny oras, taki mniej kreskówkowy, niż GW :)

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

ten fiolet przyciemni się przy ostatnich glazach choć lekko widoczny zostanie (pewnie cię odrzucił fiolet na pysku ;p)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Poprzednia skora imho lepsza :) ale z tego tez da się coś uratować tzn. resztę (futro itp.) maluj w zimnych kolorach + przyklej popiersie na zimowej podstawce i git będzie .Teraz wygląda jakby się z Syberii urwał :mrgreen: wiec trzeba iść w tym kierunku ...
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Obrazek

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Ogołem technicznie bardzo dobrze jednak troche kolorystyka skory mi sie nie podoba(przekombinowana) jednak to kwestia gustu No i przyczepil bym sie troche do tego gemu nie wyszedl Ci A samo popiersie Super :)

Awatar użytkownika
GIMLI18
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132

Post autor: GIMLI18 »

spoko wyszedł głównie tak jak wyżej ale jeszcze przyczepił bym się do zbyt jasnych ust :P wygladają jak pomalowane szminką może to kwestia zdjęcie . . .

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Ja nie kumam. Koleś sam wyrzeźbił w GS taką postać. Malowanie bardzo dobre. Poziom trudności wykonania czegoś takiego jest naprawdę bardzo wysoki. Niewielu by potrafiło takie coś zrobić. Mi się bardzo podoba. Gratulacje !

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Gimli chyba pomyliłeś dziąsła z wargami. Popiersie wyszło bardzo spoko, jedynie hełm i uszy mi się nie podobają.
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ja nie kumam. Koleś sam wyrzeźbił w GS taką postać. Malowanie bardzo dobre. Poziom trudności wykonania czegoś takiego jest naprawdę bardzo wysoki. Niewielu by potrafiło takie coś zrobić. Mi się bardzo podoba. Gratulacje !
Po prostu VegaMStudio nie miał dobrego "wejścia" na forum :wink: Co poniektórzy komentują przez pryzmat oceny samego użytkownika :mrgreen:

Do rzeczy :
Mnie sie podoba .Moze czasem za mocne przejscia (patrz szyja ale ogolnie git). Kolorystyka strasznei bajkowa i dajaca po oczach :wink: co imho ioe pasuje do takiego orkasopodobnego stwora .Niemniej miniatura naprawde udana (malowanie i rzezba) .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Dzięki za miłe słowa. Muszę przyznać że dość bajkowo wyszedł ale tylko na zdjęciu , po prostu tło ciemne uwydatniło wszelkie kolory , bez wstawienia tła wydawał się bardziej szarawy i stonowany tak jak jest na prawdę. Jak wyciąłem go z białego tła i wstawiłem na ciemniejsze pojawił się właśnie efekt bajkowy :). Prawdopodobnie na jasnym (niebieskawym) tle model wydawał by się bardzo jasny i rozmazany. To już nasze oczy oraz (cyfrowa głębia w Windowsie) powodują efekt bajkowy choć nie ukrywam że od jakiegoś czasu jestem zwolennikiem mocnych i wyraźnych barw... od kiedy zupełnie odstawiłem drybrush w kont.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

wrzuc jeszcze zdjęcie od tyłu bo jestem ciekaw ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

szczurek pisze:
Ja nie kumam. Koleś sam wyrzeźbił w GS taką postać. Malowanie bardzo dobre. Poziom trudności wykonania czegoś takiego jest naprawdę bardzo wysoki. Niewielu by potrafiło takie coś zrobić. Mi się bardzo podoba. Gratulacje !
Po prostu VegaMStudio nie miał dobrego "wejścia" na forum :wink: Co poniektórzy komentują przez pryzmat oceny samego użytkownika :mrgreen:


And that's the point!
tedzio pisze:w batalionie jest taka uniwersalna armia i jest standardowa czyli czesto spotyka się ją na turniejach
:D taa jasne :D

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Praca prawdziwie udana!
Wyrzeźbić coś samemu od podstaw to naprawdę nie lada sztuka (a tak z początku nastawaliśmy :P)

Jednak nie mogłbym być sobą gdybym nie ocenił subiektywnie.
Rzeźbienie od razu mnie mocno zastanawiało. Dokładnie rzecz biorąc mocne wgłębienia w twarzy/torsie.
Jednak palnowałem się nie odzywać.. wiedząc że malarz potrafi takie rzeczy zatuszować odpowiednią kolorystyką/techniką.

Niestety tu się zwiodłem. Zamiast zatuszować to tylko wzmocniłeś efekt :/
I nie bede ukrywał, że wspomniana bajkowość zupełnie mi się nie podoba.
I tak jak na pancerzu wygląda to na prawde dobrze. Tak efekt twarzy psuje ostatecznie dzieło :?
Od szyi w górę wygląda to jak jedna wielka zmarszczka.. i nie przypomina napiętych mięśni brudnego orka.

Dlatego z mojej strony zasłużyłeś na wielki podziw za wkład pracy w samo rzeźbienia.. Jednak malowanie mnie niemile zaskoczyło..
Znów taki rodzaj niedosytu jak w przypadku colda. Brak tej wisienki na torcie.

Podsumowując. Podziwiam trud. Ale nie kupił bym tego..

Ps. Nie jestem wytrawnym malarzem, ani genialnym rzeźbiarzem. Dlatego możesz traktować to jako opinię wymagającego klijenta albo strasznej zrzędy :P .
Praca efektywna (jeśli chodzi o czas pracy - dokł jego długość) ale nie efektowna.
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Miszczu pisze: Ps. Nie jestem wytrawnym malarzem, ani genialnym rzeźbiarzem. Dlatego możesz traktować to jako opinię wymagającego klijenta albo strasznej zrzędy :P .
Praca efektywna (jeśli chodzi o czas pracy - dokł jego długość) ale nie efektowna.
"Klientem" przez "j" możesz dla mnie być , to ze podkreśliłem mocne rysy to tylko "Moja" wersja pomalowania i od malarza zależy czy wypukli malowaniem te zmarszczki czy je wyretuszuje jasną barwą farby.
Cała zabawa jest w tym ze można ten model pomalować na 100 rożnych sposobów.

co do czasu pracy to wraz z malowaniem to ok 7-8 h czyli nie tak długo :) (oczywiście dziennie jakieś 20minut czasu miałem na kolejna część dlatego tak długo to zeszło ;p)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

hmm dziwacznie to wyglada
helm uszy i ksztalt cyckow zupelnie mi sie nie podobaja
calosc jako tako sie prezetuje ale po tym co mi o tobie wiadomo (glownie od ciebie) spodziewalem sie o niebo lepszego efektu
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Prrrrr... stój koniku stój ....

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Vega: napisz mi jakie to jest duze. Bo jezeli wielkosci piechura GW to podziwiam, a jezeli jest to duza figurka to mozna sie do wielu rzeczy przyczepic. Mi sie podoba, kreatywny jestes i to podstawa. Oszczedzaj swoimi komentarzami (typu: malowales to lewa reka??) ludzi na tym forum bo sam nic wielkiego datad nie pokazales. I jak bym Ci zadal pytanie czy rzezbiles ta lipe lewa reka to chyba nie poczulbys sie za milo. W galerii mozesz wyszukac wiele prac na poziomie ktorego pewnie sam nigdy nie osiagniesz, wiec proponuje troche pokory bo mistrzem nie jestes i pewnie nigdy nie bedziesz.
Pozdrawiam

Zablokowany